Férfi kosár NB I: a Zalaegerszeg legyőzte a Szolnokot

B. A.B. A.
2023.03.04. 19:48
Williamson 15 pontja nem ért győzelmet a Szolnoknak (Fotó: Mészáros János/Új Néplap, archív)
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszában a 22. fordulót rendezték meg. Az alapszakasz-éllovas Szombathellyel az utolsó negyedik tartotta a lépést az OSE Lions, de 87–75-re alulmaradt. A Szolnoki Olaj szoros mérkőzésen idegenben kikapott a Zalakerámiától. Az Alba Fehérvár majdnem 20 ponttal legyőzte a Sopront, a DEAC a 31 pontos harmadik negyedének köszönhetően legyőzte idegenben a Szedeákot. A Kaposvár 94 pontot dobott a Honvéd elleni siker során, míg a Körmend kilenc ponttal nyert Nyíregyházán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

22. FORDULÓ
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 99–76
(22–9, 38–21, 19–29, 20–17)
Paks, 1000 néző.V: Győrffy Pál Attila, Söjtöry Tamás Ferenc, Nyilas István
PAKS:EDWIN14/3,Pajor2,GRUBOR23/15,EILINGSFELD16,ATKINSON14.Csere:Frank1,Buckhingam12/6,KOVÁCS Á.13/6,Taiwo4,Karosi, Kékesi. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT:Ivkovics6/6,DRAMICSANIN11/6,KARAHODZSICS18/3,TOWNES15/3,Klobucar4. Csere:Kiss2,Wittman3/3,Borisov5/3,Fazekas2,Kucsera8/6,Fazekas M., Tóth Barna2,Tóth Balázs. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása:4. p.:10–7.8. p.:19–7.13. p.:34–14.17. p.:47–19.20. p.:60–30.23. p.:61–39.26. p.:73–47.29. p.:78–54.32. p.:88–61.35. p.:97–68.39. p.:99–74
Csirke Ferenc:– Fantasztikus volt az első félidő, végrehajtották a játékosaim, amiket mondtam. Nagy energiával játszottak, huszonhat gólpasszal zártunk, jól járt a labda, a védekezésünk is rendben volt. Kevés könnyű dobást engedtünk a Kecskemétnek, ezek mind-mind kellettek a magabiztos sikerünkhöz.
Forray Gábor:
–Megérdemelten nyert a Paks, már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdést. Sok okosat nem tudok mondani egy ilyen vereség után, célunk volt, hogy a második félidőt megnyerjük, ez sikerült. Átrohant rajtunk a hazai gárda, lepattanókat szereztek, ami után a kinti dobások is beestek. A harmadik negyedben volt egy jó sorozatunk, akkor kicsit vissza tudtunk jönni, de ez csak szépségtapasz volt.

Sopron KC–Arconic-Alba Fehérvár 72–91 (15–21, 19–23, 10–28, 28–19)
Sopron, 1800néző.V:Tőzsér, Goda, Fodor A.
SOPRON:JOSEPH18/6,Jones7,VALERIO-BODON15/9,Barnett12/3,Juwan Durham2.Csere:White2,Sitku M.2,Supola5/3,Molnár Márton6,Takács Norbert, Csendes, Csátaljay3.Edző:Kosztasz Flevarakisz
FEHÉRVÁR:Pongó Marcell7/3,SOMOGYI14,FORD14/9,DE COSEY17/3,PHILMORE15/3.Csere:Vojvoda18/6,Takács Milán, Diong4,Szabó Zsolt2,Takács Martin, Balsay, Góbi.Edző:Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–11.8. p.:8–21.12. p.:19–21.15. p.:25–31.18. p.:29–38. 22. p.:34–47.25.p.:37–57.28. p.:42–67.32. p.:46–74.35. p.:58–80.38. p.:66–86
Kosztasz Flevarakisz:– Andre Jones nagyon drámai héten van túl, meg kell értenünk, hogy a kosárlabda néha a háttérbe szorul. Azonban mivel a szurkolók számítanak ránk, és ez a munkánk, jól felkészültünk erre a meccsre, de ebből semmi nem látszott. Az Alba nagyon jól játszott, míg mi nagyon rosszul. Voltak jó perceink a meccsen, de ez nem volt elég.
Alejandro Zubillaga:– Keményen dolgoztunk a héten, mert jó csapat ellen játszottunk. A Sopron főleg az átmeneti játékban erős, ezért arra koncentráltunk, hogy ilyet ne engedjünk neki. A védekezés olyan szegmens, amelyben fejlődnünk kell és haladunk lépésről lépésre, támadásban pedig járattuk a labdát, üres helyzeteket alakítottunk ki, amelyeket jó százalékkal értékesítettünk.

Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 79–78 (22–14, 26–26, 14–21, 17–17)
Zalaegerszeg, 1900néző.V:Kapitány, Farkas G., Kovács N.
ZTE:Trice9/3,O'REILLY24/9,Polster, OSZTOJICS12,M. SMITH17/3. Csere:Szalay, Keller I.4/3,Rakicsevics5,Zsíros3,Németh Á.5. Edző:Sebastjan Krasovec
SZOLNOK:Jabril Durham11/3,Lukács N.5/3,BARNES13/3,Szubotics8,WILLIAMSON15/3. Csere:Gavin10/6,Gilszki, RUDNER14/3,Pongó Máté2. Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–4.6. p.:11–8.8. p.:12–10.12. p.:26–14.17. p.:38–35.23. p.:55–44.28. p.:58–59.32. p.:62–67.38. p.:75–73.Kipontozódott:Barnes (40. p.)
Sebastian Krasovec:– Elismerés jár a csapatomnak és a minket nagyon lelkesen buzdító szurkolóinknak is, akik nagy energiát adtak. A Szolnok szinte minden hibánkat megbüntette. Nagyon fontos győzelem volt ez, szeretnénk az első négy között végezni.
Gasper Potocnik:– Minden dicséret megilleti az együttesemet, ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy különösen az első játékrészben sokat hibáztunk. A meccs elején kaptunk érdekes ítéleteket, ennek az volt a „hozadéka”, hogy a folytatásban nehéz volt a megszokottak szerint alkalmazni a rotációnkat. A statisztikák szerint szinte mindenben jobbak voltunk, de a meccset a hazaiak nyerték.

Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend 74–83 (19–23, 22–26, 19–14, 14–20)
Nyíregyháza, 450néző.V:Tóth C., Frányó, Lengyel Á.
NYÍREGYHÁZA:PERRY20/12,Kiss B.3/3,Szobi3,Pipiras8,COPES24. Csere:Bonifert B.2,Kone2,Fazekas Cs.5/3,Bazsó2,Dickerson5/3. Edző:Darko Radulovics
KÖRMEND:CHAMBERS8,W. MITCHELL24/12,Takács K.7/3,Durázi2,CAKARUN13. Csere:OMENAKA10,J. Edwards7/3,E. Adams2,Doktor, Ferencz Cs.10/6. Edző:Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc:6–0.5. p.:15–11.9. p.:17–21.14. p.:23–32.18.p.:36–45.22. p.:45–49.25. p.:47–55.28. p.:54–55.30. p.:60–59.33. p.:60–68.37. p.:66–71.Kipontozódott:Perry (38. p.).Kiállítva:Pipiras (18. p.)
Darko Radulovics:– A statisztika alapján nagyon közel voltunk a Körmendhez, de sokat hibáztunk, valamint döntőnek bizonyult, hogy Rytis Pipirast a második negyed végén túl szigorúan kiállították, így az egyik legfontosabb játékosunkat veszítettük el. A védekezésünk nagyjából rendben volt, a ránk váró alsóházi folytatásban leginkább támadásban kell javulnunk.
Kocsis Tamás:– Nagyon kemény mérkőzés volt, agresszív védekezéssel találtuk szemben magunkat. Ennek az ellenszerét a második negyedre megtaláltuk, de a nagyszünet után indiszponáltan jöttünk ki, amit az utolsó játékrészben tettünk helyre. Fontos győzelmet arattunk.

Kometa Kaposvári KK–Bp. Honvéd 94–79 (26–23, 26–18, 23–18, 19–20)
Kaposvár, 900néző.V:Cziffra, Ádám, Földesi Á.
KAPOSVÁR:Petersen, PARSONS21/6,Halmai D., GABRIC20/9,HUGHES18. Csere:I. BROWN20/3,Bogdán3,Paár, Puska B.3,Hendlein2,Krnjajszki7/3. Edző:Ivan Rudez
HONVÉD:MIJOVIC22/12,Tanoh Dez4,Sherman16/3,Demeter A.11,Peringer2. Csere:CRAWLEY23/6,Simon K.1,Hajdu P., Kopácsi, Tarján, Vámos, Reizinger.Edző:Baksa Szabolcs
Az eredmény alakulása. 2. perc:3–2.4. p.:12–6.7. p.:17–10.10. p.:26–23.12. p.:30–25.17. p.:42–34.20. p.:52–41.22. p.:57–43.24. p.:63–48.27. p.:66–55.30. p.:75–59.32. p.:77–65.34. p.:80–70.36. p.:86–76.38. p.:88–78.Kipontozódott:Simon K. (33. p.), Peringer (36. p.), Hughes (38. p.)
Ivan Rudez:– Ki kell elemeznem a mérkőzést, mert egy az egy ellen nem jól védekeztünk, ebben javulnunk kell. A tabella nem mutatja meg, milyen jól játszik egy-egyben a Honvéd, talán az egyik legjobb a ligában. Örülök a győzelemnek, mert nagyon fontos volt.
Baksa Szabolcs:– A Kaposvár azt csinálta, amit kell, agresszív volt, folyamatosan támadta a gyűrűt, fizikailag felőrölt minket. Nem volt válaszunk az alsó posztos játékára, amikor pedig igen, akkor jól szedte a támadólepattanókat. Tíz-tizenkét pontos különbség alakult ki, volt egy-két jó periódusunk, s volt két-három tiszta dobásunk, amelyek után nyílttá tehettük volna a végjátékot, de ezek sajnos kimaradtak.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Debreceni EAC 83–86 (18–22, 19–14, 18–31, 28–19)
Szeged, 1000néző.V:Benczúr, Minár, Németh P.
SZEGED:D. WASHINGTON25/9,Polányi, Nicholson14/3,Bognár K.3,Roberson14. Csere:PERSON17/12,Kerpel-Fronius B.3/3,Balogh Sz.3/3,Carter4. Edző:Nikola Lazics
DEBRECEN:GOVENS11/3,Neuwirth5/3,MÓCSÁN24/12,Garamvölgyi7/3,Tóth Á.11. Csere:Scott4,Gáspár, Taylor15,Polyák9/3. Edző:Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–10.10. p.:18–22.13. p.:23–28.19. p.:35–36.23. p.:43–50.28. p.:55–64.34. p.:63–75.38. p.:68–75.Kipontozódott:Person (40. p.)
Nikola Lazics:– Amikor ennyi hibát követünk el, nagyon nehéz nyerni, ám még így is volt esélyünk a végén. Ez a meccs tipikus példája volt annak, amikor van egy önbizalommal, jó ritmusban játszó csapat – a DEAC –, és van egy másik, amelyiken látszódnak a problémák – sajnálom, hogy mi voltunk az utóbbiak.
Andjelko Mandics:– Nem értem, miért volt ilyen hullámzó a játékunk. A végén csak második esélyből kaptunk kosarakat, ilyenkor jobban kell koncentrálni. Le tudtuk volna zárni korábban is a meccset, de pozitívum, hogy ezúttal nem kényszerültünk hosszabbításra. A csapatnak van karaktere, amikor nem mennek jól a dolgok, akkor is képesek vagyunk felállni. Sorozatban hat meccset nyertünk, de még csak közeledünk a rájátszás elérése felé.

MVM-OSE Lions–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75–87 (24–22, 14–13, 22–26, 15–26)
Oroszlány, 1093
néző.V:Földházi, Nagy V., Sörlei.
OROSZLÁNY:DIMITRIJEVICS24/6,BARNJAK27/15,Carev2,Calloway6,Krestinin5.Csere:Ruják A.5/3,Henry, Illés4,Dorogi, Szabadfi, Mucza2,Werner.Edző:Simon Petrov
FALCO:Pot7/3,Z. Brown7,Kovács B., TIBY22/9,Keller Á.8.Csere:PERL18/6,Barac6/3,Sövegjártó4,COWELS11/9,Krivacsevics4,Horváth Á., Takács Zs.Edző:Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–4.8. p.:19–14.10. p.:21–22.12. p.:24-27.16. p.:33–29.23. p.:45–39.27. p.:58–51.30. p.:58–61.32. p.:60–67.36. p.:63–74.Kipontozódott:Pot (25. p.)
Simon Petrov:– Jó meccset játszottunk, bár a címvédő ellen egyik csapatnak sincs könnyű dolga. Nehéz negyven percen keresztül megfelelően koncentrálni ellene, nekünk ezúttal nem sikerült. A mérkőzés végére elfogyott az intenzitásunk, a Falco pedig a negyedik negyedben megmutatta, hogy miért ő a bajnokcsapat. Köszönet mindkét szurkolótábornak a remek hangulatért, megtiszteltetés ilyen miliőben dolgozni.
Milos Konakov:– Tudtuk, hogy motivált lesz az oroszlányi csapat, hiszen még küzd a rájátszásért, emellett a csarnokában speciális atmoszféra uralkodik. Az első félidőben gyengén kezdtünk védekezésben, két hazai játékosnak is túl sok pontot engedélyeztünk, ráadásul nagyon kevés gólpasszt adtunk. Többször is elmondtam már, hogy a második félidők nehezebbek, mint az elsők, ezúttal azonban megváltozott a játékunk, több könnyű triplát is dobtunk. Bár két különböző félidőt játszottunk, nem neheztelek a játékosaimra, hiszen a válogatott szünet és a sérülések miatt kevesebbet tudtunk együtt készülni.