Férfi kosár NB I: ez ám a meglepetés, otthon ért véget a Falco 15-ös győzelmi sorozata!

K. Zs.K. Zs.
2023.01.28. 20:08
A korábban a Falcóban is játszó Darrin Govens szombaton 23 pontot dobott a DEAC színeiben<br />(Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Czinege Melinda)
Nagy meglepetés a férfi kosárlabda NB I-ben: a sorozatban 15 mérkőzést megnyerő Falco hazai pályán 81–75-re kikapott a playoffért kapaszkodó DEAC-tól! A 18. forduló szombati játéknapján megszakadt a ZTE hatos sikerszériája is, a zalaiak a Kaposvár elleni, idegenbeli presztízsmeccsen maradtak alul hét ponttal (89–82). Az Oroszlány négy vereség után ezúttal győzött, az előző hetekben szintén hullámvölgyben lévő Sopront verte (82–77), a Honvéd meglepően simán múlta felül a Szegedet (85–72), míg az Atomerőmű hozta a kötelezőt a Nyíregyháza ellen (82–65) – a paksiaknak ez volt egymás után a harmadik győzelmük.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–DEAC 75–81 (20–15, 15–22, 18–21, 22–23)
Szombathely, 2500
néző. Vezette: Földházi, Györfy R., Sörlei
FALCO: Pot 10/3, Z. Brown 7/3, Kovács B. 8, Tiby 11/3, Keller Á. 6. Csere: PERL 22, Barac 11, Sövegjártó, Verasztó. Edző: Milos Konakov
DEAC: GOVENS 23/12, Balázsi, Mócsán 5, DRENOVAC 13, TÓTH Á. 13/3. Csere: Taylor 12, Scott 8, Kovács II Á. 2, Polyák 5/3, Neuwirth. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 7. p.: 15–11. 10. p.: 20–15. 13. p.: 20–25. 16. p.: 26–28. 20. p.: 35–37. 22. p.: 36–45. 26. p.: 40–53. 30. p.: 53–58. 32. p.: 57–64. 36. p.: 65–72. 39. p.: 70–77
Milos Konakov:
– Sokáig vezettek a vendégek, tudták játszani a saját játékukat. Küzdöttünk, hajtottunk becsülettel, de a játékosaim nem robotok, ők is hibázhatnak. Hiába jöttünk vissza többször is néhány pontra, ezúttal az energia valahogy a Debrecennél volt.
Andjelko Mandics: – A Szolnok elleni hazai siker után ez a második legnagyobb győzelmünk a bajnokságban. A meccs elejétől jól játszottunk, talán csak a harmadik negyedben volt tompább a védekezésünk. Hetvenöt ponton tartani a Falcót a saját pályáján óriási fegyvertény.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 89–82 (22–21, 22–26, 19–14, 26–21)
Kaposvár, 970
néző. Vezette: Tőzsér, Ádám, Szilágyi B.
KAPOSVÁR: I. BROWN 23/6, PETERSEN 10/6, Halmai D., GABRIC 25/6, HUGHES 18. Csere: Puska B. 2, Hendlein 2, Parsons 9, Bogdán B. Edző: Ivan Rudez
ZALAEGERSZEG: TRICE 16/6, O'Reilly 9, Polster 2, M. Smith 15/3, OSZTOJICS 15. Csere: Zsíros 5/3, Rakicsevics 6, Csuti 6, Keller I. 8/6. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 4. p.: 9–6. 6. p.: 9–12. 8. p.: 16–14. 10. p.: 22–21. 12. p.: 27–27. 14. p.: 29–29. 16. p.: 34–32. 18. p.: 40–41. 22. p.: 44–50. 24. p.: 50–53. 30. p.: 63–61. 34. p.: 70–66. 36. p.: 78–70. 38. p.: 82–72
Ivan Rudez:
– A második félidőben nagyon jól védekeztek a játékosaim. Tudtuk, hogy a ZTE a bajnokság egyik legjobb csapata, Trice és O'Reilly személyében nagyon jó támadói és kiváló dobói vannak. Két különböző félidőt láthattunk, az elsőben idegesen játszottunk, de ahogy haladtunk előre, úgy jöttünk rá, hogyan kell a Zalaegerszeg ellen játszani, és a folytatásban nagyon türelmesek voltunk.
Sebastjan Krasovec: – Elismerésem a Kaposvárnak a győzelemhez, nem játszottunk jól, rossz volt a ritmusunk, és hamar faultproblémáink lettek. A második félidőben sok támadólepattanót szedtek a kaposváriak, ez döntötte el a meccs sorsát.

MVM-OSE LIONS–SOPRON KC 82–77 (20–23, 22–15, 22–18, 18–21)
Oroszlány, 853
néző. Vezette: Praksch, Tóth C., Nyilas
OROSZLÁNY: Illés 2, Szabadfi 5/3, BARNJAK 20/12, CALLOWAY 20/12, KRESTININ 9. Csere: Carev 2, HENRY 12, Mucza 6/3, Ruják A. 6/3. Edző: Simon Petrov
SOPRON: Joseph 10/3, JONES 25/6, BARNETT 11, VALERIO-BODON 15/9, Molnár M. 4. Csere: Sitku M. 2, Shine, Ju. Durham 10, Takács N. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–4. 5. p.: 5–12. 9. p.: 18–16. 11. p.: 20–25. 15. p.: 31–25. 16. p.: 33–27. 19. p.: 42–34. 21. p.: 42–43. 26. p.: 55–49. 28. p.: 57–56. 31. p.: 67–56. 35. p.: 69–64. 37. p.: 77–67. 38. p.: 77–75
Simon Petrov:
– Ahogyan szoktam, először ezúttal is a szurkolóinknak szeretném megköszönni a támogatást. Ha ilyen közönség előtt játszol, akkor jönnie kell a sikernek. Keményen játszottunk, nyolcvan pont alatt tartottuk ellenfelünket, és az utolsó percekben is elegendő energiánk volt ahhoz, hogy lezárjuk a mérkőzést. Nagyon küzdöttek a fiúk, megérdemelték a győzelmet.
Kosztasz Flevarakisz: – Tudtuk, hogy ez a mérkőzés háború lesz. Sérülésekkel küszködtünk a héten, ezért nem tudtunk megfelelően felkészülni. A dobószázalékunk gyenge volt, emellett a sok hiba miatt akadozott a támadójátékunk, így pedig nem lehet egy ilyen mérkőzést megnyerni. A küzdeni akarásra nem lehet panaszom, a játékosaim mindent megtettek azért, hogy visszajöjjünk a meccsbe, ezúttal azonban nem sikerült. Kezdenek visszatérni a sérültjeink, így biztos vagyok benne, hogy javul a játékunk, és elérjük a célunkat, a felsőházba kerülést. Ehhez azonban még keményebben és agresszívebben kell küzdenünk.

BUDAPESTI HONVÉD SE–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 85–72 (19–20, 30–14, 20–21, 16–17)
Budapest,
Ludovika Aréna, 800 néző. Vezette: Benczur, Makrai, Jakab
HONVÉD: Simon K. 2, Tanoh Dez 6, SHERMAN 19/3, Demeter A. 6, Peringer 2. Csere: MIJOVIC 25/15, Kopácsi, CRAWLEY 20/9, Völgyi M. 5, Hajdu P. Edző: Baksa Szabolcs
SZEGED: D. Washington 10, Polányi, NICHOLSON 28/12, Bognár K. 6, Roberson 4. Csere: PERSON 17/9, Balogh Sz., Kerpel-Fronius B. 3, Filipovics 4. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 15–18. 13. p.: 29–20. 17. p.: 43–26. 24. p.: 57–43. 28. p.: 62–53. 33. p.: 78–59. 37. p.: 85–67
Kipontozódott: Tanoh Dez (38. p.)
Baksa Szabolcs:
– Jó meccset játszottunk, végig harcoltak a szegediek, így a végjátékban tudták is csökkenteni a különbséget. A csapat nagyon szépen megvalósította, amit kértem tőle, amire készültünk. Isaiah Crawley személyében új játékos is szerepelt a csapatban, ettől függetlenül nem változtattunk a játékunkon, és így sikerült őt beépíteni, ráadásul a pontok és a lepattanók is jöttek tőle. Tudtuk, hogy ez fontos mérkőzés lesz, és így, hogy a különbség nagyobb, mint amennyivel ősszel kikaptunk Szegeden, duplán számít a győzelem, de messze még a vége.
Simándi Árpád: – Ellenfelünk abszolút megérdemelte a győzelmet. Mi nagyon rosszul játszottunk, semmit sem sikerült megvalósítani abból, amit terveztünk. Elismerésem a Honvédnak, ez az ő napja volt.

ATOMERŐMŰ SE–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 82–65 (18–13, 21–14, 24–22, 19–16)
Paks, 1000
néző. Vezette: Kapitány, Farkas G., Kovács N.
PAKS: EDWIN 22/6, Pajor 2, Buckingham 6/3, EILINGSFELD 20/6, ATKINSON 20. Csere: Grubor 6/6, Taiwo 2, Karosi 2, Géringer 2, Kékesi, Csizmadia. Edző: Csirke Ferenc
NYÍREGYHÁZA: Perry 6, KASS 14/12, BAZSÓ 11/6, PIPIRAS 14/6, Copes 8. Csere: Dickerson 9/3, Kiss B. 3/3, Szobi, J. Williams. Edző: Darko Radulovics
Csirke Ferenc:
– Köszönet a jó hangulatért a szurkolóknak. Jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidőben érthetetlen módon akadozott a támadásunk, ellenben a védekezésre a meccs végéig támaszkodhattunk. Örülök, hogy a fiúk betartották a taktikai utasításokat. Az eredmény azt mutatja, hogy könnyű mérkőzés volt, de valójában nem.
Darko Radulovics: – Ebben az évadban a legrosszabb játékunkat mutattuk, ehhez nincs mit hozzáfűzni.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 73–82 (16–22, 22–17, 20–20, 15–23)
Székesfehérvár, 1600
néző. Vezette: Cziffra, Mészáros B., Minár
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 13/9, Takács Milán, DE COSEY 13/3, Ford 4, Philmore 4. Csere: VOJVODA 28/9, Somogyi Á. 5, Diong 6. Edző: Matthias Zollner
KÖRMEND: CHAMBERS 13/9, Mitchell 13/6, FERENCZ 14/9, DURÁZI 12, OMENAKA 12. Csere: Kiss M., Edwards 7, Cakarun 4, Adams 7. Edző: Kocsis Tamás
Matthias Zollner:
– Nagyon nehéz bármit is mondani, mert elveszítettük a magabiztosságunkat csapatként és egyénileg is. Nagyon jó játékosaink vannak, de ezt a dobóformánk nem igazolta, a mezőnyből negyven, kintről huszonnyolc százalékkal dobtunk. Nem felejtettünk el kosárlabdázni, meg kell találni magunkat újra, és vissza kell térni arra az útra, amelyen eredményesek lehetünk.
Kocsis Tamás: – Eddig hiányzott a játékunkból a küzdés, egymás segítése, most húsz asszisztot adtunk, ezzel lehet meccset nyerni. Látszik, ha csapatként játszunk, mindez sikerülhet, amennyiben nem, akkor a leggyengébb ellenféltől is ki tudunk kapni. Kiemelném, hogy kevés csapatnak van ilyen szurkolótábora, mint nekünk. A rossz szériánk ellenére nagyon sokan elkísértek bennünket, óriási energiát adtak kívülről a játékosoknak.