Férfi kosár NB I: a Kaposvár szoros meccsen nyert az Atomerőmű ellen

D. Á.D. Á.
2022.10.11. 19:44
Fotó: Facebook/Kometa Kaposvári KK
A férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában a Kometa Kaposvári KK 87–85-re legyőzte hazai pályán az Atomerőmű SE együttesét.

Igencsak szorosan alakult a Kaposvár és az Atomerőmű SE csatája. Az első negyedben előbb a hazaiak jutottak előnyhöz, majd egy rövid időre a paksiak megfordították az állást, ám a végére így is négypontos hátrányba kerültek.

A folytatásban sem tudott elhúzni egyik csapat sem, sőt az Atomerőmű a szünetre kiegyenlített, 41–41-gyel mehettek pihenőre a felek.

A Kaposvár a harmadik felvonásban magához ragadta a kezdeményezést, s az utolsó játékrész előtt hat ponttal vezetett. A negyedik negyedben egy alkalommal még fordított a Paks, de a rendkívül izgalmas végjátékban végül két ponttal alulmaradt, a Kaposvár 87–85-re győzedelmeskedett.

A találkozó legeredményesebb játékosa Eilingsfeld János volt, 29 pontja mellett 10 lepattanót is szerzett, és egy asszisztja is volt.

FÉRFI NB I
KOMETA KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 87–85 (21–17, 20–24, 30–24, 16–20)
Kaposvár, 1300
néző. V: Kapitány G., Minár L., Major Á.
KAPOSVÁR: ARIS 16/9, Puska B., Griffin 11/3, GABRIC 22/18, HUGHES 19. Csere: Paár M. 7/3, Krnjajski 8/6, Hendlein R. 2, Bogdán B. 2. Edző: Ivan Rudez
ATOMERŐMŰ: EDWIN 16/6, GREEN 15/3, Pajor D. 9/9, EILINGSFELD 29/6, Atkinson 11/3. Csere: Taiwo 2, Frank Á., Gulyás M., Karosi G. 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–3. 6. p.: 7–11. 8. p.: 17–13. 10. p.: 21–17. 12. p.: 26–23. 14. p.: 28–23. 16. p.: 31–31. 18. p.: 41–39. 20. p.: 41–41. 22. p.: 44–43. 25. p.: 52–54. 26. p.: 59–58. 28. p.: 67–63. 30. p.: 71–65. 32. p.: 73–65. 34. p.: 77–67. 36. p.: 77–71. 38. p.: 85–81
Kipontozódott: Pajor D. (37. p.)
Ivan Rudez:
– Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy ilyen sokan kijöttek és végig buzdítottak minket, ezt a győzelmet nekik ajánljuk. A Paks erős és komplett csapat, egy nagyon jó edzővel. Ez a hibák meccse volt, azok a ki nem kényszerített hibák, amiket elkövettünk a kulcspillanatokban, megnehezítették a dolgunkat. Legyőztünk egy kemény ellenfelet, de a találkozó több részében nem játszottunk jól. Látszott, miben kell még javulnunk.
Csirke Ferenc: – Óriásit javult a kettő kettő elleni védekezésünk a Honvéd elleni meccs óta. Bebizonyítottuk, hogy van tartásunk, a negyedik negyedben például visszajöttünk tíz pontról. Nagyon jó együttes ellen léptünk pályára, amely az elmúlt fordulóban Szombathelyen győzött, oda pedig nem nyerni járnak az ellenfelek. Dolgozunk tovább, vasárnapra ki kell javítanunk a hibákat és hazai pályán meg kell vernünk a Sopront.