Férfi kosár NB I: az Oroszlány elkapta a Szolnokot!

K. Zs.K. Zs.
2022.11.23. 20:26
Quincy Ford (a labdával) 22 pontot szerzett az Alba Fehérvárban (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)
A jó formába lendülő Oroszlány sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi kosárlabda NB I-ben – szerda esti áldozata a 8. fordulót az élen váró Szolnok volt (86–84)! Az Alba Fehérvár nagyszerű utolsó negyedet futva győzött Kaposváron (103–95), a ZTE a második félidőben gyűrte maga alá a DEAC-ot egymást követő ötödik győzelméért (84–79), míg a Nyíregyháza a Szegedtől is kikapott (78–86), így nyeretlen maradt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szerdai mérkőzések
MVM-OSE LIONS–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 86–84 (22–26, 25–23, 17–21, 22–14)
Oroszlány, 802
néző. Vezette: Mészáros, Söjtöry, Németh.
OROSZLÁNY: Ruják 9/3, Szabadfi, BARNJAK 11/3, CAREV 10/6, KRESTININ 13. Csere: CALLOWAY 11/6, DIMITRIJEVICS 23/6, Dorogi, Mucza 2, Illés 7/3, Werner. Edző: Simon Petrov
SZOLNOK: Jabril Durham 2, Gilszki, SZUBOTICS 26/12, Barnes 4/3, Williamson 9/3. Csere: LUKÁCS N. 16/9, GAVIN 21/9, Révész Á. 3, Pongó Máté 2, Rudner, Sebők 1. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–5. 3. p.: 13–5. 7. p.: 18–15. 9. p.: 18–24. 13. p.: 26–31. 15. p.: 31–38. 19. p.: 45–44. 22. p.: 47–53. 24. p.: 53–55. 29. p.: 58–67. 30. p.: 64–67. 35. p.: 68–77. 37. p.: 76–81
Kiállítva: Simon Petrov (27. p.)
Fodor Ármin másodedző:
– Kitűnő szezont fut a Szolnok, ezért külön öröm nekünk, hogy meg tudtuk verni ezen a nagyon jó mérkőzésen. A találkozó elején voltak problémáink, de aztán meg tudtuk állítani a sok pontot szerző Jimmy Gavint, és a támadólepattanók szedésében is felülkerekedtünk. Utóbbi volt győzelmünk kulcsa. Közös munka volt ez a siker, emellett szeretném megköszönni szurkolóink támogatását, akik ezúttal is fantasztikusak voltak.
Gasper Potocnik: – Két oka van a vereségünknek: nem tudtunk mit kezdeni a hazaiak agresszív védekezésével, emellett a támadólepattanók terén is óriási előnyt adtunk az Oroszlánynak. Annak ellenére, hogy a felkészülési időszakban nagy különbséggel vertük meg őket, számítottam rá, hogy nehéz meccs lesz, ám ezúttal nem jártam sikerrel a csapat felkészítésében. Megérdemelten nyert az Oroszlány, hiszen negyven percen keresztül elszántan küzdött. Fordítva is alakulhatott volna a mérkőzés, de ilyen a kosárlabda.

KOMÉTA KAPOSVÁRI KK–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 95–103 (25–22, 20–28, 29–20, 21–33)
Kaposvár, 900
néző. Vezette: Tőzsér, Kovács, Földesi
KAPOSVÁR: PETERSEN 35/21, Puska B., GRIFFIN 18/9, Gabric 11, Hughes 14. Csere: Halmai D. 4, Krnjajski 5, Hendlein, Csorvási, Bogdán B. 8. Edző: Ivan Rudez
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 12, SOMOGYI 11/3, DECOSEY 23/6, FORD 22/3, Philmore 7/3. Csere: VOJVODA 23/3, Takács M., Szabó Zs 5. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 4. p.: 8–10. 7. p.: 16–18. 10. p.: 25–22. 13. p.: 29–29. 16. p.: 34–35. 20. p.: 45–50. 22. p.: 48–52. 24. p.: 53–56. 26. p.: 60–60. 28. p.: 70–66. 30. p.: 74–70. 32. p.: 80–72. 34. p.: 82–79. 37. p.: 84–89
Kipontozódott: Griffin (36. p.), Pongó Marcell (38. p.)
Ivan Rudez:
– Köszönettel tartozunk a szurkolóknak a támogatásért, a kapcsolat a játékosok és közöttük kiváló, éreztük a tiszteletüket, hálásak voltak a teljesítményért, amit nyújtottunk, s nekem edzőként ez az egyik legfontosabb dolog. Keményen küzdöttünk a bajnokesélyes ellen, elkövettünk azonban néhány védekezésbeli hibát. Mindig fájó, ha közel vagyunk a győzelemhez, de nem jön össze…
Matthias Zollner: – Már a meccs előtt is mondtam, nehéz mérkőzésre számítok, így is lett, egy fontos összecsapást sikerült megnyernünk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–DEAC 84–79 (16–22, 21–20, 27–16, 20–21)
Zalaegerszeg, 800
néző. Vezette: Cziffra, Farkas G., Major
ZTE: TRICE 22/6, O'REILLY 12/3, Polster, SMITH 12, OSZTOJICS 16. Csere: Rakicsevics 10, Zsíros 6/6, Szalay, Keller I. 5/3, Csuti 1. Edző: Sebastjan Krasovec
DEAC: Scott 12/6, Polyák 5, DRENOVAC 15, Gáspár 6, Taylor 9. Csere: Garamvölgyi 2, Kenéz, Gumbs 8/3, MÓCSÁN 22/15, Balázsi. Edző: David Dedek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 7. p.: 5–16. 13. p.: 18–33. 16. p.: 27–33. 24. p.: 47–46. 29. p.: 62–55. 33. p.: 67–68. 35. p.: 73–68. 38. p.: 77–73
Kipontozódott: Taylor (40. p.)
Sebastjan Krasovec:
– A hosszú szünet utáni kezdés rajtunk látszott meg jobban, ritmustalanul kosárlabdáztunk, ahhoz, hogy a találkozót megnyerjük, fontos volt a harmadik negyedben nyújtott teljesítményünk, ezen dőlt el a mérkőzés. A védekezésünk is menet közben javult, ez a siker magabiztosságot adhat, de van még jócskán mit tenni.
David Dedek: – Nagyon keményen küzdött a ZTE, és kiharcolta a győzelmet. Mi remekül kezdtünk, a harmadik tíz percben és az utolsó percekben azonban sokat hibáztunk. Ez befolyásolta a mérkőzés végeredményét, no meg az is, hogy nem a legjobb összeállításban tudtunk pályára lépni. Tóth Ádám még nem teljesen egészséges, így nem vállalhatta a játékot, pedig nagyon akart, de leszünk mi még ennél jobbak is.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)
Nyíregyháza, 600
néző. Vezette: Benczur T., Sörlei, Szilágyi B.
NYÍREGYHÁZA: PERRY 23/6, DICKERSON 20, Bazsó 9/3, Mokánszki, J. WILLIAMS 8. Csere: Dolezaj 4, Kiss B., Kass, Henderson 14, Szobi. Edző: Pethő Ákos
SZEGED: D. WASHINGTON 24/12, Polányi, Sztarovlah 13/6, BOGNÁR K. 13, ROBERSON 20. Csere: PERSON 10/6, Balogh Sz., Filipovics 2, Kovács II. Ádám 4. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 6. p.: 9–15. 8. p.: 16–15. 13. p.: 18–29. 16. p.: 23–36. 19. p.: 34–38. 23. p.: 42–50. 28. p.: 48–60. 33. p.: 58–63. 35. p.: 60–69. 38. p.: 69–75. 40. p.: 76–79
Kipontozódott: Sztarovlah (35. p.), J. Williams (40. p.)
Pethő Ákos:
– A Szeged megérdemelten nyert ezen a ki-ki mérkőzésen, elismerés illeti ezért. A jövőmmel kapcsolatban le kell ülnöm a vezetőséggel, mert biztos, hogy változtatás kell, null nyolccal állunk, ez önmagáért beszél. Ha ez a változtatás az én személyemet illeti, akkor állok elébe. A tripladobások hatékonyságán nem sikerült változtatni, miként azon sem, hogy az ellenfél fölényben volt a palánkok alatt, meglátjuk, hogyan tovább.
Simándi Árpád: – Nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk, idegenben mindig nehéz, főleg ilyen kulcsfontosságú mérkőzésen. Ugyanakkor rengeteget kell még dolgoznunk, mert a visszarendeződésünk még mindig rossz volt, és rengeteg eladott labdával játszottunk. A végén persze beugrott, hogy több hasonló végjátékot is elbuktunk már idén, de küzdöttünk, harcoltunk és sikerült tartanunk az előnyt.