K. Zs.
2022.09.21 10:28 Frissítve: 2022.10.05 22:38

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2022–2023

A női kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei. 

 

ALAPSZAKASZ
A 22 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett jut be a bajnoki címért zajló playoffba, a 9–12. helyezettek a bennmaradásért folytatják (playout).

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF:
Az alapszakasz 1–8. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a helyosztók (3–8. hely) az egyik fél második győzelméig tartanak, a döntő az egyik fél harmadik győzelméig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ér el.
PLAYOUT: Az alapszakasz 9–12. helyezettje körmérkőzéses rendszerben játszik, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket magukkal viszik. (Holtverseny esetén a bajokságban lejátszott összes mérkőzés eredményét figyelembe véve rangsorolnak.)

 AZ ÁLLÁS
1. SERCO UNI Győr 3 3 273–196 6 1.000 
2. Sopron Basket 3 3 287–213 6 1.000 
3. DVTK-Hun-Therm 3 3 212–140 6 1.000 
4. NKA Universitas PEAC-Pécs 3 3 240–171 6 1.000 
5. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 3 1 306–252 7 0.875 
6. Ludovika Csata 3 1 2 203–203 4 0.667 
7. TFSE-MTK 3 1 2 213–239 4 0.667 
8. Vasas Akadémia 3 1 2 163–197 4 0.667 
9. E.ON ELTE BEAC Újbuda 3 1 2 220–258 4 0.667 
10. BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 3 3 179–234 3 0.500 
11. VBW CEKK Cegléd 3 3 192–259 3 0.500 
12. PINKK Pécsi 424 4 4 208–334 4 0.500 

 

1. FORDULÓ
2022. szeptember 24., szombat
TFSE-MTK–NKA Universitas PEAC 47–65
E.ON ELTE BEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 71–66
VBW CEKK Cegléd–Serco UNI Győr 55–77
Vasas Akadémia–Ludovika Csata 58–56
PINKK Pécsi 424–Sopron Basket 61–94
2022. szeptember 25., vasárnap
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–DVTK-Hun-Therm 63–78

2. FORDULÓ
2022. szeptember 28., szerda

TFSE-MTK–Sopron Basket 81–91
NKA Universitas PEAC–PINKK Pécsi 424 87–60
Atomerőmű KSC Szekszárd–VBW CEKK Cegléd 80–66
SERCO UNI Győr–E.ON ELTE BEAC 104–85
DVTK–Hun-Therm–Vasas Akadémia 72–41
Ludovika Csata–BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 64–60

3. FORDULÓ
2022. október 1., szombat

E.ON ELTE BEAC–NKA Universitas PEAC 64–88
VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 71–102
Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–69
TFSE-MTK–Ludovika Csata 85–83
DVTK-Hun-Therm–PINKK Pécsi 424 62–36
2022. október 2., vasárnap
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Serco UNI Győr 56–92

4. FORDULÓ
2022. október 6., csütörtök

19.00: TFSE-MTK–DVTK-Hun-Therm
2022. október 8., szombat
17.00: Serco UNI Győr–Vasas Akadémia
18.00: NKA Universitas PEAC–VBW CEKK Cegléd
18.00: Sopron Basket–E.ON ELTE BEAC
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2022. október 10., hétfő
18.30: Ludovika Csata–PINKK Pécsi 424

5. FORDULÓ
2022. október 14., péntek

18.00: Sopron Basket–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2022. október 15., szombat
18.00: Vasas Akadémia–NKA Universitas PEAC
18.00: TFSE-MTK–VBW CEKK Cegléd
18.30: PINKK Pécsi 424–E.ON ELTE BEAC
2022. október 16., vasárnap
17.00: Ludovika Csata–Serco UNI Győr
2022. október 17., hétfő
18.30: DVTK-Hun-Therm–Atomerőmű KSC Szekszárd

6. FORDULÓ
2022. október 21., péntek
18.00:
VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424
2022. október 22., szombat
14.30: 
Sopron Basket–Vasas Akadémia
17.00: Serco UNI Győr–DVTK-Hun-Therm
18.00: NKA Universitas PEAC–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Ludovika Csata
18.00: E.ON ELTE BEAC–TFSE-MTK

7. FORDULÓ
2022. október 29., szombat
18.00:
Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd
18.30: PINKK Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd
2022. október 30., vasárnap
15.00:
DVTK-Hun-Therm–NKA Universitas PEAC
17.00: Ludovika Csata–Sopron Basket
18.00: TFSE-MTK–Serco UNI Győr
18.30: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–E.ON ELTE BEAC

8. FORDULÓ
2022. november 5., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Ludovika Csata
18.00: Sopron Basket–DVTK-Hun-Therm
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–TFSE-MTK
18.00: E.ON ELTE BEAC–Vasas Akadémia
18.00: VBW CEKK Cegléd–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
18.30: PINKK Pécsi 424–Serco UNI Győr

9. FORDULÓ
2022. november 11., péntek
16.00:
PINKK Pécsi 424–Vasas Akadémia
2022. november 12., szombat
17.00:
Ludovika Csata–VBW CEKK Cegléd
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket
18.00: TFSE-MTK–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
18.30: DVTK-Hun-Therm–E.ON ELTE BEAC
2022. november 13., vasárnap
17.00:
Serco UNI Győr–NKA Universitas PEAC

10. FORDULÓ
2022. december 2., péntek
18.00:
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–PINKK Pécsi 424
2022. december 3., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: E.ON ELTE BEAC–Ludovika Csata
18.00: Vasas Akadémia–TFSE-MTK
2022. december 4., vasárnap
15.00:
DVTK-Hun-Therm–VBW CEKK Cegléd
18.00: Sopron Basket–Serco UNI Győr

11. FORDULÓ
2022. december 10., szombat
18.00:
VBW CEKK Cegléd–E.ON ELTE BEAC
18.30: PINKK Pécsi 424–TFSE-MTK
2022. december 11., vasárnap
15.00:
DVTK-Hun-Therm–Ludovika Csata
17.00: Serco UNI Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Sopron Basket–NKA Universitas PEAC
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Vasas Akadémia

12. FORDULÓ
2022. december 16., péntek
18.00:
Sopron Basket–PINKK Pécsi 424
2022. december 17., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–VBW CEKK Cegléd
18.00: NKA Universitas PEAC–TFSE-MTK
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–E.ON ELTE BEAC
18.30: DVTK-Hun-Therm–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2022. december 18., vasárnap
17.00:
Ludovika Csata–Vasas Akadémia

13. FORDULÓ
2022. október 11., kedd
18.00:
Sopron Basket–TFSE-MTK
2022. november 30., szerda
18.00:
VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd
2022. december 21., szerda
18.00:
E.ON ELTE BEAC–Serco UNI Győr
19.30: Vasas Akadémia–DVTK-Hun-Therm
2022. december 23., péntek
17.30:
PINKK Pécsi 424–NKA Universitas PEAC
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Ludovika Csata

14. FORDULÓ
2022. december 28., szerda
18.00:
NKA Universitas PEAC–E.ON ELTE BEAC
18.30: Ludovika Csata–TFSE-MTK
2022. december 29., csütörtök
18.00:
Sopron Basket–VBW CEKK Cegléd
2022. december 30., péntek
16.00:
PINKK Pécsi 424–DVTK-Hun-Therm
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia
2023. február 16., csütörtök
18.00:
Serco UNI Győr–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós

15. FORDULÓ
2023. január 7., szombat
18.00:
VBW CEKK Cegléd–NKA Universitas PEAC
18.00: Vasas Akadémia–Serco UNI Győr
18.30: PINKK Pécsi 424–Ludovika Csata
2023. január 8., vasárnap
17.00:
DVTK-Hun-Therm–TFSE-MTK
18.00: E.ON ELTE BEAC–Sopron Basket
18.30: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Atomerőmű KSC Szekszárd

16. FORDULÓ
2023. január 14., szombat
15.00:
E.ON ELTE BEAC–PINKK Pécsi 424
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–Sopron Basket
18.00: VBW CEKK Cegléd–TFSE-MTK
2023. január 15., vasárnap
17.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK-Hun-Therm
18.00: NKA Universitas PEAC–Vasas Akadémia
18.30: Serco UNI Győr–Ludovika Csata

17. FORDULÓ
2023. január 20., péntek
16.00:
PINKK Pécsi 424–VBW CEKK Cegléd
2023. január 21., szombat
17.00:
Ludovika Csata–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Vasas Akadémia–Sopron Basket
18.00: TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC
2023. január 22., vasárnap
17.00:
DVTK-Hun-Therm–Serco UNI Győr
18.30: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–NKA Universitas PEAC

18. FORDULÓ
2023. január 28., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–TFSE-MTK
18.00: NKA Universitas PEAC–DVTK-Hun-Therm
18.00: Sopron Basket–Ludovika Csata
Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK Pécsi 424 91–51
18.00: E.ON ELTE BEAC–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
18.00: VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia

19. FORDULÓ
2023. február 18., szombat
17.00:
Ludovika Csata–NKA Universitas PEAC
17.00: Serco UNI Győr–PINKK Pécsi 424
18.00: TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Vasas Akadémia–E.ON ELTE BEAC
18.30: DVTK-Hun-Therm–Sopron Basket
2023. február 19., vasárnap
18.00:
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–VBW CEKK Cegléd

20. FORDULÓ
2023. február 25., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Serco UNI Győr
18.00: VBW CEKK Cegléd–Ludovika Csata
18.00: E.ON ELTE BEAC–DVTK-Hun-Therm
18.00: Vasas Akadémia–PINKK Pécsi 424
2023. február 26., vasárnap
18.00:
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–TFSE-MTK

21. FORDULÓ
2023. március 4., szombat
17.00:
Serco UNI Győr–Sopron Basket
17.00: Ludovika Csata–E.ON ELTE BEAC
18.00: VBW CEKK Cegléd–DVTK-Hun-Therm
18.00: TFSE-MTK–Vasas Akadémia
18.30: PINKK Pécsi 424–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós
2023. március 5., vasárnap
18.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–NKA Universitas PEAC

22. FORDULÓ
2023. március 18., szombat
18.00:
NKA Universitas PEAC–Sopron Basket
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–Serco UNI Győr
18.00: Ludovika Csata–DVTK-Hun-Therm
18.00: TFSE-MTK–PINKK Pécsi 424
18.00: E.ON ELTE BEAC–VBW CEKK Cegléd
18.00: Vasas Akadémia–BKG Prima Natura Szigetszentmiklós

2022.10.03 20:53:27

Kosárlabda nemzetisport.hu

A vb-győztes és NBA-bajnok olasz mester akkor is csúcsra vezette a La Roját, amikor senki sem várta.

2022.09.13 14:52:24

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.14 11:57:49

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.09 22:37:38

Kosárlabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Luka Doncic, a szlovénok 23 éves világsztárja öt évvel ezelőtt már Európa-bajnok lett, aztán egy évre rá Euroliga-győztes, most pedig az NBA öt legnagyobb csillagának egyike. Szavakkal leírhatatlan, mennyire szereti ezt a játékot, mennyire tudja, mikor kell csapatjátékosnak lennie, és mikor kell „one man show”-t a parkettre varázsolnia.

2022.09.07 20:03:10

Kosárlabda nemzetisport.hu

A házigazda németek sokkal jobbnak bizonyultak a tartalékos magyar válogatottnál az utolsó csoportmérkőzésen.