Női kosár NB I: a Sopron sima győzelemmel jutott be a döntőbe

R. P.R. P.
2023.04.10. 18:53
Meggyőző fölénnyel jutott döntőbe a Sopron (Fotó: Kiss Albert, Tolna)
A női kosárlabda NB I elődöntőjének második meccsén a Sopron Basket 67–42-re legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot, ezzel megszerezte a döntőbe jutáshoz szükséges második győzelmét a párharcban.

Az elődöntő első meccsén április 6-án a Sopron 83–58-ra legyőzte a Szekszárdot.

A Szekszárd kezdte jobban a második találkozót, hiszen két ponttal megnyerte az első tíz percet. Azonban a második negyedre a Sopron összekapta magát, és a félidőben már a címvédőnél volt az előny.

Gáspár Dávid együttese végül 25 pontos különbséggel győzött. Alice Kunek volt a mezőny legeredményesebb játékosa, az ausztrál 15 pontot gyűjtött.

A Sopron ellenfele a Győr vagy DVTK-Hun-Therm lesz, ez a csata szerdán ér véget.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 42–67 (11–9, 7–17, 12–18, 12–23)
Szekszárd, 1100 néző. V: Földházi, Mészáros B., Ádám
SZEKSZÁRD: Studer Á. 4, Dudásová 4/3, Wallace 6, GOREE 12, Krnjics. Csere: MIKLÓS M. 10/6, Mányoky 2, Bálint R., Boros J. 3/3, Horváth D., Holcz 1, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: FEGYVERNEKY 9/3, Turner 6, Czukor 4, BROOKS 12/3, MAGBEGOR 8. Csere: Kunek 15/9, Böröndy 7/3, Sztankovics 6, Varga A. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 8. p.: 6–9. 13. p.: 11–13. 15. p.: 13–18. 18. p.: 16–24. 22. p.: 20–28. 26. p.: 22–39. 30. p.: 30–44. 33. p.: 30–47. 37. p.: 39–55
Kipontozódott: Miklós M. (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára
Djokics Zseljko:
– Sok eladott labdával játszottunk, amelyek egy része nem kikényszerített hibából adódott. Ami érdekes volt nekem, hogy míg mi hat büntetőt dobhattunk, addig a Sopron huszonhetet. Egy ilyen kevés pontos mérkőzésen ez döntő tényező.
Gáspár Dávid: – Elismerés illeti a játékosaimat, mert végig koncentráltak és odatették magukat. A védekezésünk jól működött, és bár az első negyedben akadozott a gépezet, utána beestek a dobások, és a kiharcolt előnyünkkel kontrolláltuk a mérkőzést. Rendkívül fontos, hogy a rájátszásban mennyit lehet pihenni és regenerálódni két párharc között. Azzal, hogy a második mérkőzésen lezártuk az elődöntőt, nyertünk magunknak némi időt.