Női kosár NB I: izgalmas hajrában győzte le a Szekszárdot a DVTK

2022.10.17. 19:59
Szoros mérkőzést játszott egymással a DVTK és a Szekszárd (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
Sok hibával tarkított összecsapáson, körömrágós végjátékban a Diósgyőr minimális különbséggel legyőzte hazai pályán az előző idény ezüstérmesét, a Szekszárdot.

Nem túlzás, európai csúcsrangadót rendeztek hétfő este Diósgyőrben, ahol a DVTK a Szekszárdot fogadta a női bajnokság 5. fordulójában. Két euroligás csapat nézett farkasszemet egymással, ugyanis a múlt héten a borsodi együttes saját csarnokában legyőzte az izraeli Elicur Ramlát és a török Botast is, így története során először jutott be a női elitsorozat csoportkörébe. Oda, ahol az idei győztes és immár Bourges-ban a keddi Szuperkupára készülő Sopron Basket és az Atomerőmű KSC Szekszárd már alapból főtáblás volt.

Mindkét csapat számára ez volt az első igazi megmérettetés hazai porondon, ez sajnos érződött is a játékosokon, akik az egész mérkőzésen sok technikai hibát követtek el, rengeteg volt a pontatlanság, nem csoda hát, hogy az 5. percben 5−4-et mutatott az eredményjelző.

Sokat rotált mindkét edző, de alapból kapkodtak a csapatok, egy hazai lefutásnál például Kányási Veronika és Bacsó Zsófia egyedül Studer Ágnessel állt szemben, mégsem tudták ponttal befejezni az akciót, de a túloldalon az amerikai Ruthy Hebard és Goree Cyesha is több ziccert mellé dobott.

Alacsony volt a színvonal, de nagy volt a küzdés, ebben eleinte a vendégek voltak kicsivel jobbak, főleg mert sokkal jobban szedték a lepattanókat a vendéglátónál. Aztán Arella Guirantes ponterőssége révén fordított a DVTK, miután Miklós Melinda mindkét büntetőjét mellé dobta előtte, majd a 17. percben a Puerto Ricó-i hátvéd hárompontosával hattal megugrott a pályaválasztó. Időt kért Djokics Zseljko, a KSC edzője, majd egy perc múlva még egyet, mert Cheridene Green dobott ziccert senkitől sem zavartatva, s tíz pont lett a különbség. Ám egy 6−0-s rohammal négyre feljött a Szekszárd a nagyszünet előtt.

Kányási két egymást követő támadás során szerzett két triplát, erre Studer válaszolt egy hasonló értékű kosárral, ezután Hebard talált be és újra egál (42−42, 25. p.) lett. Feljavult a hazai együttes lepattanózásban, közben Guirantes volt a miskolciak pontgyárosa. Noha az első negyedhez hasonlóan a harmadikat is megnyerte az Atomerőmű, igaz, mindössze egy ponttal, még mindig a piros-fehérek álltak jobban. A statisztika 25 eladott labdát mutatott 30 perc után, ez sajnos rávilágított, miért nem volt minőségi a játék. Az amerikai Sydney Wallace dupláival 64−63-ra visszavették az előnyt a vendégek a 35. percben, de innentől kezdve nem engedték el egymást a felek, váltott vezetéssel érkeztek a csapatok az utolsó másfél perchez.

Ezután hajszálnyival jobban koncentrált és picit több szerencséjük is volt a borsodiaknak, akik egy ponttal megnyerték az évad első rangadóját, az persze nagy kérdés, hogy Victoria Vivians miért ziccert dobott három másodperccel a vége előtt hárompontos tolnai hátrányban…

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
5. FORDULÓ

DVTK-HUN-THERM–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 75–74 (13–17, 20–12, 23–24, 19–21)
Miskolc, 800 néző. Vezette: Tóth C., Nagy V., Varga-Záray
DVTK: Aho N. 6/3, Bacsó, GUIRANTES 27/3, M. Jovanovics 7/3, GREEN 10. Csere: Garbin 7/3, KÁNYÁSI 16/12, Kiss A. 2, Bernáth, Aho T., Oláh F. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 14/6, Boros J. 4, Mányoki R. 3/3, Wallace 11/3, GOREE 10. Csere: VIVIANS 16/6, Hebard 10, Bálint R., Holcz R., Miklós M. 6. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 4. p.: 5–4. 6. p.: 7–10. 7. p.: 11–10. 12. p.: 18–19. 16. p.: 24–21. 18. p.: 31–23. 23. p.: 39–35.  25. p.: 42–42.  26. p.: 48–44. 33. p.: 56–53. 35. p.: 61–56. 36. p.: 63–64. 39. p.: 71–72.
Kipontozódott: Goree (40. p.)
Völgyi Péter: –
A lepattanó labdáért folyó harc döntötte el az élvezetes és izgalmas találkozó sorsát. Mi kissé fáradtak voltunk az Euroliga selejtezője után, így azt is mondhatom, hogy fizikailag kimerítő csatát vívtunk. Mi a szívünket is kitettük a parkettre a győzelemért.
Djokics Zseljko: – A szurkolók remek hangulatot teremtettek az arénában. A mindvégig nyílt sisakos mérkőzést a lepattanók összegyűjtése határozta meg, amíg ez nekünk jól ment, addig kontroll alatt tartottuk az összecsapást.

1. Sopron Basket 6 6 514–355 12 1.000
2. SERCO UNI Győr 5 5 453–335 10 1.000
3. DVTK-Hun-Therm 5 5 366–267 10 1.000
4. NKA Universitas PEAC-Pécs 5 5 401–318 10 1.000
5. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 4 2 478–379 10 0.833
6. Ludovika Csata 5 2 3 368–342 7 0.700
7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 5 2 3 341–390 7 0.700
8. TFSE-MTK 6 2 4 396–469 8 0.667