Női kosár NB I: közte 30, építi győzelmi sorozatát a DVTK

K. Zs.K. Zs.
2023.01.08. 18:50
Arella Guirantes (jobbra) 18 pontot szerzett a DVTK-ban vasárnap (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)
Sorozatban a hatodik mérkőzését is megnyerte a DVTK a női kosárlabda NB I-ben: a miskolciak hazai pályán 76–46-ra verték meg a TFSE-MTK-t a 15. forduló vasárnapi játéknapján. A játéknap későbbi meccse szoros első félidőt hozott, végül a Sopron magabiztosan, 79–62-re nyert az ELTE-BEAC vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ – vasárnapi mérkőzések
DVTK-HUN-THERM–TFSE-MTK 76–46 (29–16, 14–14, 20–11, 13–5)
Miskolc, 600
néző. V: Fodor A., Rácz, Rózsavölgyi
DVTK: Aho N. 4, GUIRANTES 18/3, Aho T. 5/3, Garbin 4, CH. GREEN 10. Csere: KÁNYÁSI 15/3, Grigalauskyte 4, KISS A. 16/3, Bacsó, Vég-Dudás, Oláh F. Edző: Völgyi Péter
TFSE: Dúl P. 11/6, Dúl T. 1, Marshall 4, Pusztai P. 4, MANIS 14. Csere: Németh A. 8, Hegedűs J. 2, Theodoreán, Király, Burján, Turi 2, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–3. 5. p.: 18–5. 7. p.: 23–9. 13. p.: 31–20. 19. p.: 41–26. 26. p.: 56–34. 28. p.: 60–41. 34. p.: 68–44. 37. p.: 74–44
Völgyi Péter:
– Nem becsültük le ellenfelünket, ennek ellenére megemlítem, hogy kötelező győzelmet arattunk. Játékunk hullámzó volt, sok ziccert hibáztunk el, a labda is sokszor „dadogott” a kezünkben, de ez is belefért. Amit ki akartunk próbálni, arra viszont aránylag kevés időnk jutott.
Magyar Bianka: – Diósgyőrben fantasztikus a légkör, amit az arénában teremtenek a szurkolók, önmagáért beszél. Mi rosszul céloztunk, sok tiszta dobásunk maradt ki, és az első negyedben védekezésben is gyakran tévesztettünk. Többen is alulteljesítettek a csapatból, ezért nem sikerülhetett partiban maradni a kiváló DVTK-val szemben.

E.ON ELTE BEAC–SORPON BASKET 62–79 (22–17, 16–24, 11–22, 13–16)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Lengyel, Sörlei, Jankovics
BEAC: M. GREEN 21/9, ANGYAL B. 11/9, Milkovics 3/3, Tóth F. 4, VOJTULEK 15. Csere: Orosz Zs. 6/6, Juhász A. 2, Zsámár L., Koch, Katona B. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SOPRON: Turner 7, Böröndy V. 8/3, Varga A. 3/3, SITKU ZS. 8/6, MAGBEGOR 16/3. Csere: Fegyverneky 6, SZTANKOVICS 8, BROOKS 16/6, Kunek 7/6, Völgyi, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 8. p.: 17–12. 14. p.: 27–26. 17. p.: 31–39. 23. p.: 39–50. 28. p.: 46–61. 34. p.: 51–68. 38. p.: 57–75
Mészárosné Kovács Andrea:
– Elismerésem a csapatomnak, büszke vagyok a lányokra. Az utóbbi időben nem volt jellemző ránk, de ezúttal jó hozzáállással, nagy koncentrációval és akarattal kezdtük a mérkőzést, ami a célunk is volt. Igaz, a védekezésünkbe csúsztak hibák, amelyeket igyekeztünk korrigálni, hellyel-közzel sikerült is. Szépen haladunk előre a védekezés terén, hasonlóval a következő meccseken is bőven elégedett lennék.
Gáspár Dávid: – Az első félidőben aludt a csapat, ezt mutatja a tizenhárom eladott labdánk, és az, hogy mindig egy lépéssel a BEAC mögött jártunk, amely szépen és lendületesen játszott. A második félidőben sikerült nagyobb sebességre kapcsolnunk, jobban kosárlabdáztunk. Az összkép alapján nem vagyok elégedett, sőt nem leszek megbocsátó sem, mert megbocsátásból nem lehet eredményt elérni.