Női kosár NB I: száz pontot dobott a Győr, Pécsen nyert rangadót a Szekszárd

GY. F.GY. F.
2023.03.28. 19:51
A kék mezes Szekszárd előnyből várhatja a második meccset (Fotó: Loffler Péter/Dunántúli Napló)
A Serco Uni Győr 103–93-ra legyőzte a TFSE-MTK-t a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén. A keddi játéknapon a Szekszárd Pécsen tudott nyerni, míg a DVTK és a Sopron is hazai pályán került előnybe.

Nem megbántva a hat másik klubot, egyértelműen az NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd negyeddöntőtől várhattunk valós izgalmat a női élvonalban. A két nyert mérkőzésig tartó párharc első, kedd esti felvonásán a hazaiak bevethették Wentzel Nórát és Kiss Virágot is, vagyis legerősebb csapatukkal fogadták a tolnaiakat, akiknél Djokics Zseljko számíthatott Boros Júliára – a fiatal hátvéd csaknem három hónapos kihagyás után a Győr elleni alapszakasz-mérkőzésen tért vissza a parkettre.

Éppen Kiss kosara volt az első a találkozón, a magyar válogatott center a folytatásban is szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, a PEAC 12–4-es előnyt szerzett bő öt perc alatt. Az első negyed Jovan Gorec együttesének biztos vezetésével zárult, a helyben már megszokott rezesbanda a „Crazy in Love”-ot játszotta saját feldolgozásban, a színvonalra ugyanakkor alaposan rányomta a bélyegét a tét. Gyakran még a gyűrűt is nehezen találták el a felek, szenvedtek és küszködtek, hogy ritmust találjanak. Az első tripla a 16. percben született meg a találkozón, a szekszárdi Sydney Wallace jegyezte, aztán a korábbi peacos Nikola Dudásová kosarával a vezetést is átvette a látogató (25–26). A nagyszünetre ugyancsak egypontos vendégelőnnyel vonult a két együttes, ami arra utalt, hogy a jól kezdő PEAC-ot jobban lenyomta a teher, mint rutinosabb, Euroliga-szereplő ellenfelét.

A második félidő három újabb Wallace-triplával indult, a Nemzeti Sport által az idény ászának tippelt amerikai hátvéd pompásan játszott ezen a napon, és hozzá hasonlóan remekelt Goree Cyesha, tandemükkel képtelen volt tartani a lépést a baranyai rivális. A harmadik negyed végéhez közeledve elúszni látszott az oly' fontos összecsapás a PEAC-nak, ezért volt rettentően szükséges Wentzel triplája (47–50), más kérdés, hogy utána hagyták besétálni a hazaiak a gyűrű alá Dudásovát, aki rövidesen egy triplát is bebombázott.

A záró percekbe lépve három szekszárdi kulcsember is négy faulttal rendelkezett, ami nem tűnt jó előjelnek, a fontos lepattanókat is szerző Studer Ágnes viszont szabálytalansággal együtt dobott kosarat. A pluszlehetőség nem ment be, Krnjics Szara viszont lepattanót gyűjtött, így sikerült pörgetni a másodperceket, miközben hat ponttal állt jobban a Szekszárd. Sorsdöntő helyzetekben hibázott a PEAC, az utolsó perchez közelítve viszont Mányoky Réka mindkét büntetőjét elrontotta – Wentzel fantasztikus távolival reagált (61–65).

Goree rossz dobása után Jazmon Gwathmey a földön maradt, le kellett őt segíteni a pályáról. Kosár kellett volna a vendéglátónak, eladott labda lett belőle, a Szekszárd bravúros és értékes győzelmet aratott, amely a négy közé segítheti őt akár már pénteken.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 84–64 (17–16, 21–16, 20–16, 26–16)
Sopron, 600néző.V:Söjtöry, Major, Földesi Á.
SOPRON:
Fegyverneky6,TURNER15,Czukor, VARGA A. 13, MAGBEGOR 25/3. Csere: Kunek 10/6, Böröndy 3, Sitku Zs. 2, Sztankovics 10. Edző: Gáspár Dávid
VASAS:
Papp K.9/3,Pardee17/3,Tóth O.8,Madár E. 4, NUNN 16. Csere: Szmailbegovics 4, Szerencsés 2, Budácsik, Salamon 4. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása.
4. perc:8–9.8. p.:14–16.12. p.:21–18.15. p.:23–26.18. p.:31–28.22. p.:40–36.25.p.:47–40.28. p.:51–45.32. p.:62–52.35. p.:67–56.38. p.:76–59
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára
Gáspár Dávid:– Nagyon nehezen indult a mérkőzés, védekezésben és támadásban sem találtuk a ritmust. Sok egy egyet veszítettünk, sok támadólepattanót engedélyeztünk a Vasasnak, amely jó ritmusban játszott. Tudtuk, hogy kemény dolgunk lesz, ez beigazolódott. A csapatunk az önbizalmát és a ritmusát is elveszítette az Euroliga rájátszásában és a PEAC elleni mérkőzésen. Azon dolgozunk, hogy visszanyerjük a Magyar Kupán mutatott formát. Fogcsikorgatva megy, de ahogy előtte sikerült, úgy bízom benne, hogy most is összeszedjük magunkat.
Milos Pavlovics:– Felvettük a versenyt a Sopronnal, és amit elterveztünk, amire készültünk, azt jórészt meg tudtuk valósítani. Próbáltuk erőteljesen védeni a palánk alatti területet, de közel ötven pontot kaptunk onnan. Jól használták az erősségeiket a hazaiak, ezt nehéz ellensúlyozni. Ezzel együtt is jó meccset játszottunk.

SERCO UNI GYŐR–TFSE-MTK 103–93 (24–30, 26–16, 27–20, 26–27)
Győr, 150
néző.V:Varga-Záray, Györfy R., Jakab
GYŐR: ELLENBERG 19/6, Domba 3, DUBEI 23/12, Török Á. 5/3, P. WILLIAMS 24. Csere: Bach, Varga Zs 2,RUFF-NAGY 16/3, OROSZOVÁ 10, Weninger 1. Edző: Cziczás László
TFSE:
DÚL P.24/18,PUSZTAI P. 15/3, MARSHALL 19/9, Theodoreán 3, Manis 10. Csere:HEGEDŰS J. 15/3, Baa5/3,Németh A., Király A.2.Edző:Magyar Bianka
Az eredmény alakulása.4. perc:10–11.8. p.:18–26.13. p.:33–34.16. p.:39–38.18. p.:46–38.23. p.:58–54.26. p.:71–62.28. p.:75–64.31. p.:82–66.35. p.:93–80
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:1–0 a Győr javára
Cziczás László:– Próbálom a rosszban is a jót keresni, végül is sikerült nyerni a jó napot kifogó, jó százalékkal dobó ellenféllel szemben. Pénteken jobb védekezéssel lezárhatjuk a párharcot.
Magyar Bianka:– Óriásit küzdöttünk az utolsó pillanatig, a vereség oka a százhárom kapott pont. Pénteken agresszívebb védekezéssel jobb eredményt érhetünk el, mivel a támadójátékunkkal Dúl Panka vezérletével ezúttal sem volt gond.

DVTK-HUN-THERM–E.ON ELTE BEAC 82–58 (28–17, 16–11, 19–13, 19–17)
Miskolc, 900
néző. V: Makrai, Fodor A., Rácz Zs.
DVTK:
Aho N.8,Bernáth7/3,M. JOVANOVICS 12/6, GUIRANTES 13/3, Ch. Green 10. Csere: GARBIN 17/9, Kiss A. 6,Bacsó, Márkusz, Oláh F., Aho T.9/3.Edző:Völgyi Péter
BEAC:
M. GREEN16/3,Angyal B., Milkovics10/6,Radócz7/3,Vojtulek4.Csere:Benke S., Tóth F.3,Zsámár L.9/3, Katona B.4,Koch D.5/3,Juhász A.Edző:Mészárosné Kovács Andrea
2. perc:7–0.3. p.:14–4.8. p.:22–13.16. p.:34–23.17. p.:38–25.28. p.:59–40.32.p.:69–41.36. p.:80–50
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:
1–0 a DVTK javára
Völgyi Péter: – Gyorsan nagy előnyt szereztünk, de utána kissé elaludtunk, rosszul reagáltunk ellenfelünk agresszív védekezésére, ráadásul kívülről is gyengén dobtunk. A nagyszünet után olyan kosarakat szereztünk, amelyekkel biztossá vált a győzelmünk. Pénteken mindenképpen szeretnénk lezárni a párharcot.
Mészárosné Kovács Andrea:– Amennyire erőnkből telt, küzdöttünk. Hullámzó volt a csapat teljesítménye, rossz dobóformát fogtunk ki, ezen mindenképpen változtatnunk kell ahhoz, hogy előrelépjünk. Nem adtuk meg könnyen magunkat, bár a találkozónak voltak olyan szakaszai, amelyekre nem vagyok büszke.

NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–69 (18–13, 16–22, 13–20, 17–14)
Pécs, 600néző.V:Tóth C., Tőzsér, Nagy V.
PEAC:
Katanics4,Calhoun9/3,Simon Zs. 5, GWATHMEY 10, KISS V. 17. Csere: WENTZEL 16/12, Szücs R. 3, Sánchez.Edző:Jovan Gorec
SZEKSZÁRD:
STUDER Á. 7, WALLACE 25/12, Dudásová 7/3, Mányoky 2, GOREE 18/3. Csere: Krnjics 8, Miklós M. 2,Boros J.Edző:Djokics Zseljko
3. perc:4–0.6. p.:12–4.13. p.:19–13.17. p.:25–26.23. p.:35–44.26. p.:37–47.33. p.:53–61.37. p.:57–61
1–0 a Szekszárd javára
Jovan Gorec:– Jól felkészült belőlünk a Szekszárd, ami egy összeszokott csapattól, amely jelentős Euroliga-rutinnal is rendelkezik és jó rotációval bír, nem meglepetés. Sajnos ilyen dobószázalékkal nem lehet ellene nyerni. Egységesnek kell maradnunk, pénteken megpróbálunk életben maradni.
Djokics Zseljko:– Rögtön az elején „bréket” szereztünk. Ilyen sűrű menetrend mellett nagyon fontos a regeneráció, hiszen mindkét csapatban többen is sérüléssel játszottak. Van még lehetőség új taktikai elemeket felvonultatni mindkét oldalon, és változtatni néhány apróságon. Köszönöm a szekszárdi szurkolók biztatását, és hogy ilyen sokan elkísértek minket.