Női kosárlabda NB I: először nyert a Cegléd, a PINKK az ádozat

2022.10.21. 20:18
A PEAC 11 ponttal volt jobb a Szigetszentmiklósnál (Fotó: Löffler Péter)
Hatodik mérkőzésén az első győzelmét aratta a Cegléd a női kosárlabda NB I-ben: az alapszakasz pénteki játéknapján a PINKK Pécsi 424 csapatát múlta felül 24 ponttal.

A vesztes vendégek már hét mérkőzésen vannak túl, de még nem sikerült győzniük. Hasonló a helyzete a Szigetszentmiklósnak, amely hatból hatodszor maradt alul.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I, 6. FORDULÓ

VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424 82–58 (17–16, 21–22, 17–12, 27–8)
Albertirsa, 80 néző. Vezette: Fodor A., Jakab, Gál J.
CEGLÉD: Viszmeg, K. WILLIAMS 20/12, TURUDICS 16/3, COOPER 26/6, Kobolák 5/3. Csere: Horváth B., Szirony 3, Szabó D., Rakita 8/6, Bura 1, Laufer 3/3. Edző: Kosztasz Keramidasz
PINKK: ZIVALJEVIC 11, Szücs L. 8/6, TENYÉR 12, Vincze N. 4, Kovács K. 6. Csere: Bojtár 6/6. ZSILINSZKI 11/9, Horváth Zs. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 8. p.: 17–12. 12. p.: 17–19. 15. p.: 25–23. 17. p.: 28–31. 20. p.: 38–38. 24. p.: 41–44. 28. p.: 49–47. 30. p.: 55–50. 33. p.: 63–53. 35. p.: 68–55. 38. p.: 79–55
Kosztasz Keramidasz:
– Ami a legfontosabb, megszereztük az első győzelmünket. Úgy érzem, az első félidőben nagyon idegesen játszottunk annak tudatában, hogy ezt a meccset kötelező megnyerni. Ezzel is magyarázható a húsz perc alatt eladott tizenöt labda. Ahogy haladt előre a mérkőzés, ezt a stresszfaktort folyamatosan kapcsoltuk ki a játékunkból, és így tudtunk a végén könnyedén nyerni.
Kovács Dénes: – Nem vagyunk egyszerű helyzetben, nem teljes kerettel dolgozunk jelenleg, ennek ellenére voltak biztató jelek. Az első három negyedben az eddigiekhez képest nagyon szépen kosárlabdáztunk, sokkal több energiát tudtunk mozgósítani. A negyedik negyedben történtekkel pedig foglalkoznunk kell.

NKA Universitas PEAC–BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 78–67 (15–6, 27–15, 14–26, 22–20)
Pécs, 300 néző. Vezette: Farkas G., Földesi, Jankovics.
PEAC: Laczkó 6/6, CALHOUN 18/15, WENTZEL 9, Burdick 6, KISS V. 25. Csere: Katanics 4, Szücs R., Olawuyn 2, B. Sánchez 8/6, Simon Zs., Kaszás-Pap. Edző: Jovan Gorec
SZIGETSZENTMIKLÓS: Pérez 5/3, Zsámár, KATONA SZ. 18/6, K. JONES 15/3, Degbeon 12. Csere: Aldazabal 9/9, Szabó D. 5/3, Kovács V., Andy, Vári 3/3, Takács D. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 12–4. 13. p.: 22–7. 17. p.: 32–12. 23. p.: 43–26. 26. p.: 54–33. 33. p.: 58–54. 37. p.: 74–61
Jovan Gorec:
– A győzelemnek lehet örülni, a játéknak kevésbé. Nem tudom, mi történik velünk, hogy amikor felépítünk egy előnyt, utána valamiért eladjuk. Ez a nagy csapatok ellen gond lesz, ezen dolgozni kell, fogunk is, ugyanakkor az Európa-kupa-meccsek miatt most jön majd a sorozatterhelés.
Gedei Tibor: – Az első félidő alapján nem érdemeltünk semmit, de a szünetben rendeztük a sorokat, végre azt csináltuk, amit megbeszéltünk és visszajöttünk a mérkőzésbe. Újra kell értelmeznünk a szabályokat, nemcsak a nyolccal több faultunk miatt, hanem a három másodpercek megítélése miatt is. De az első félidő alapján leginkább magunkra haragszom.