Női kosár NB I: nagyot hajrázva nyert a DVTK a PEAC ellen

B. A.B. A.
2023.01.28. 20:04
Óriási hajrával fordított és nyert a DVTK a PEAC ellen (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A női kosárlabda NB I 18. fordulójában a Győr közel száz pontot dobva legyőzte a TFSE MTK-t. Az első negyedben még tartotta a lépést idegenben a Ludovika a Sopronnal, azonban a hazaiak második negyedben 29 pontot dobva elléptek és végül 75–43-ra nyertek. A mérkőzést végig dominálva, könnyedén nyert a BEAC 92–57-re a Szigetszentmiklós ellen. A Vasas idegenben 95–66-ra győzött Cegléden. A DVTK a mérkőzés hajrájában zsinórban 12 szerzett ponttal fordított és 69–65-re legyőzte a PEAC Pécs csapatát a forduló rangadóján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
SOPRON BASKET–LUDOVIKA CSATA 75–43
(12–12, 29–11, 19–8, 15–12)
Sopron, 800 néző. Vezette: Balog Gy., Földesi, Németh P.
SOPRON: Turner 2, Czukor 8/3, Sitku Zs. 4, BROOKS 10, MAGBEGOR 17. Csere: KUNEK 13/9, Böröndy 6, Sztankovics 8, Varga A. 7/3. Edző: Gáspár Dávid
CSATA: Czank 3/3, Horváth B. 3/3, FUEHRING 20/3, Gábor 1, Barnai 2. Csere: Toman D. 4, Szabó F. 9/3, Jáhni, Boros B. 1, Kastl. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–3. 9. p.: 12–7. 12. p.: 20–13. 15. p.: 26–15. 18. p.: 37–17. 22. p.: 43–23. 25. p.: 45–27. 28. p.: 56–30. 32. p.: 65–34. 35. p.: 69–37. 38. p.: 71–43
Gáspár Dávid: – A legfőbb célunk az volt, hogy olyan ritmust tudjunk diktálni, amely előkészíti a következő nagyon kemény mérkőzésünket. Az első és utolsó negyedben nem teljesítettünk jól támadásban. Sok üres dobást elhibáztunk, a ritmus nem volt rendben. A középső negyedek jól sikerültek. A negyvenhárom kapott pont mutatja, hogy a védekezés remekül működött.
Tursics Krisztián: – Teljesen egyértelmű, egyoldalú mérkőzés volt. Kijött minden olyan különbség, amiért a két csapat más kávéházban játszik. Azon dobások hatékonysága, amelyeket más mérkőzéseken értékesítünk, körülbelül húsz százalékra esett vissza. Ilyen nyomás és védekezés ellen nem tudjuk ezeket a szituációkat megoldani. A következő fontos mérkőzésekre ezen a téren javulnunk kell.

SERCO UNI GYŐR–TFSE MTK 97–74 (30–20, 19–13, 21–21, 27–20)
Győr, 200 néző. Vezette: Fodor, Rácz, Tóth K.
GYŐR:
ELLENBERG 14/12, DOMBAI 23/15, Bach 5, Török Á. 8, MOMPREMIER 19. Csere: Dubei 6, Ruff-Nagy 5, P. WILLIAMS 6, Oroszová, Varga Zs. 4, Weninger 7, Rozmán. Edző: Cziczás László
TFSE: DÚL T. 6, DÚL P. 12/6, Theodoreán 5/3, Marshall, Manis 6. Csere: Németh A. 10, PUSZTAI P. 18/3, Hegedűs J., Király A. 9/9, Burján L. 8/6, Szeitl, Turi. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 23–16. 8. p.: 25–20. 11. p.: 35–22. 14. p.: 39–22. 25. p.: 60–42. 28. p.: 64–46. 32. p.: 76–59. 35. p.: 84–63
Kipontozódott: Hegedűs J. (34. p.)
Cziczás László: – Pusztán a végeredmény sima győzelmet sejtet, de rengeteg hibával játszottunk. Nem tudtuk megvalósítani a tervezett játékot, igaz, nem könnyű felpörögni papíron gyengébb ellenféllel szemben.
Magyar Bianka: – Idegenben ez volt a maximum, amelyet kihozhattunk ebből a találkozóból. A vereség okait abban látom, hogy egyrészt nincs klasszikus ötösünk, másrészt a lepattanózásban nagy differencia alakult ki a két csapat között.

NKA UNIVERSITAS PEAC–DVTK-HUN-THERM 65–69 (17–12, 17–19, 21–12, 10–26)
Pécs, 600
néző. Vezette: Frányó, Goda, Rózsavölgyi
PEAC: Laczkó, CALHOUN 12/6, Wentzel 4, Burdick 2, KISS V. 25/6. Csere: Katanics 10, Sánchez, Rátkai, SIMON ZS. 12/6, Szücs R. Edző: Jovan Gorec
DVTK: Aho T. 2, Aho N. 4, GUIRANTES 15, CH. GREEN 18, Garbin 2. Csere: Grigalauskyte 13/3, BERNÁTH 9/9, Kiss A. 3, Kányási 3, Bacsó. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 8–8. 13. p.: 20–16. 17. p.: 25–24. 23. p.: 35–36. 26. p.: 47–49. 33. p.: 57–48. 37. p.: 63–59
Kipontozódott: Grigalauskyte (40. p.), Wentzel (40. p.)
Jovan Gorec: – A vendégeken látszott, hogy több ehhez hasonló mérkőzésen vannak túl. Nem könnyű ilyen jó csapat ellen játszani, a győzelem mindig a lányoké, a vereség pedig az edzőé. Furcsa, hogy hazai pályán tizenkét büntetőt dobhattunk csak a huszonkilenccel szemben. Nemzetközi szintű meccs volt, ehhez illett volna a játékvezetés is.
Völgyi Péter: – Tizenöttel elvesztettük a lepattanócsatát, de csak négy eladott labdánk volt. A hazaiak hagyták a külső dobásainkat, uralták a palánk alatti területet, és nem engedték a lerohanásainkat. A negyedik negyedben a szerzett labdáinknak köszönhetően fordítottunk, és az alapszakasz végső helyezése szempontjából fontos mérkőzést nyertünk meg.

E.ON ELTE BEAC–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 92–57 (25–15, 20–17, 21–11, 26–14)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Pozsonyi, Vida J., Jankovics
BEAC: M. GREEN 11/9, ANGYAL B. 13/3, Orosz Zs. 4, Tóth F. 9/3, VOJTULEK 21/3. Csere: Milkovics 5/3, Juhász A. 3, Koch 2, ZSÁMÁR L. 11/9, RADÓCZ 11/3, Katona B. 2, Benke S. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SZIGETSZENTMIKLÓS: PEREZ 11/9, Takács D. 3, Vári 9/3, Aldazabal 5, Degbeon 8. Csere: K. Jones 8/6, Katona Sz. 4, Szabó D. 3/3, Gróf J. 3/3, Andi, Zsámár P. 3/3, Duka. Edző: Gedei Tibor
Kiállítva: Katona Sz. (28. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Az első félidőben is jól dolgoztunk, jó százalékkal dobtunk, volt ritmusa a támadásainknak, amit megalapozott a remek védekezésünk. A második negyedben egy rövid szakasz során megtorpantunk, türelmesebben kellett volna játszanunk, jobb döntéseket hoznunk. Az egész csapat pozitív volt minden téren, mutatja ezt a harminc gólpasszunk és az ötvenöt százalékos triplázásunk is. Látszott, hogy az ellenfélnél nincs minden rendben, kitartást kívánok neki!
Gedei Tibor: – Szakmailag értékelhetetlen mérkőzést játszottunk, nem arra figyeltünk, amire kellett volna. Akarati problémáink voltak, tőlünk független dolgokkal foglalkoztunk, teljes széthullás jellemezte a csapatot. Ki kell másznunk ebből a gödörből, nem lesz könnyű dolgunk, de megtesszük a lépéseket. Élvonalbeli szereplésünk alatt soha nem voltunk még ennyire mélyen, jól jön nekünk a válogatott szünet.

VBW CEKK CEGLÉD–VASAS AKADÉMIA 66–95 (12–27, 11–19, 20–24, 23–25)
Albertirsa, 70 néző. Vezette: Győrffy P., Varga-Záray, Lengyel
CEGLÉD: K. Williams 13/9, Rakita 9/3, Laufer, Cooper 17/6, Kobolák 9/3. Csere: Szabó P. 13, Horváth Boglárka, Szirony 5/3, Danóczi. Edző: Lo Elhadji Malick
VASAS: PAPP K. 17/9, SZMAILBEGOVICS 16/12, TÓTH O. 20, Madár E. 13/3, Nunn 11. Csere: Budácsik 2, Láng-Miticzky 2, Madár K. 5, Szerencsés 4, Van Rijs D. 3, Kádár 2. Edző: Milos Pavlovics
Kipontozódott: Cooper (35. p.)
Lo Elhadji Malick: – Sajnos az első félidőben elbuktuk ezt a meccset, nagyon rosszul kezdtünk, álmosan. Hogy ennek mi az oka, nem tudom megmondani, megnézzük a meccset, levonjuk a tanulságokat, és dolgozunk tovább, hogy kijavítsuk a hibáinkat.
Milos Pavlovics: – Elégedett lehetek azzal, ahogyan visszatértek azok a játékosok, akiket nélkülöznünk kellett a korábbi meccseken. Nagyjából mindent megcsináltunk, amire készültünk, követtük a taktikát, de persze voltak hibáink is. Összességében azonban elégedettek vagyunk, nyertünk, és dolgozunk tovább, hogy elérjük a céljainkat.