Női kosár NB I: a Győr fölényes győzelemmel maradt hibátlan

R. P.R. P.
2022.11.13. 19:02
Beatrice Mompremier 21 pontot dobott (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság, archív)<br />
A női kosárlabda NB I 9. fordulójában a SERCO UNI Győr fölényesen, 21 ponttal megverte az NKA Universitas PEAC-ot. A Ludovika Csata sokkal szorosabb meccsen, de szintén nyert a Cegléd ellen.

A győriek az elő félidőben alapozták meg a győzelmüket, hiszen 20 perc után már 18 ponttal vezettek. A harmadik és a negyedik játékrészt szorosabbá tudta tenni a PEAC, de nem volt esélye utolérni a hazaiakat. A Győrben Beatrice Mompremier 21 pontot dobott, a csapat pedig továbbra is veretlen.

A DVTK is esélyeshez méltón játszott a BEAC ellen hazai pályán. Béár a vendégek megnyerték az utolsó negyedet, addigra már régen eldőlt a meccs a miskolci csapat javára. Kányási Veronika 18 pontot termelt a DVTK-nak.

Jóval izgalmasabb meccset vívott egymással a Ludovika Csata és a Cegléd. Érdekesség, hogy a harmadik és a negyedik tíz perc is 19–19-cel ért véget, de a Csata jobbnak bizonyult az első két negyedben, és három ponttal megnyerte a találkozót. A meccs legjobbjaként Gyöngyösi Janka 20 pontot szórt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
SERCO UNI Győr–NKA Universitas PEAC 92–71
(24–17, 25–14, 13–16, 30–24)
Győr, 600 néző. V: Nagy V., Ádám, Fodor A.
GYŐR: ELLENBERG-WILEY 15/3, DOMBAI 17/9, DUBEI 12/6, TÖRÖK Á. 13/6, MOMPREMIER 21. Csere: Ruff-Nagy 3/3, Oroszová, Weninger 3/3, P. Williams 6, Rozmán, Varga Zs. 2. Edző: Cziczás László
PÉCS: Laczkó 2, Wentzel 12/6, CALHOUN 14/3, Burdick 4, KISS V. 14/3. Csere: KATANICS 11, Szelcova, Simon Zs. 4, SÁNCHEZ 10/6, Szücs R. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–11. 7. p.: 14–13. 13. p.: 35–19. 17. p.: 44–26. 25. p.: 51–38. 27. p.: 54–41. 33. p.: 69–57. 35. p.: 78–59. 38. p.: 82–64
Cziczás László:
– Két hazai rangadón vagyunk túl, de a neheze még hátra van. Ez alkalommal a harmadik negyedet elrontottuk ugyan, de végül jó csapatjátékkal, sok jó egyéni teljesítménnyel nyertünk fontos mérkőzést.
Jovan Gorec: – Már Győrbe is problémákkal érkeztünk, ráadásul az első negyedben elveszítettük Burdicket, akinek játékát a későbbiekben nem akartuk kockáztatni. Nélküle viszont nem volt rendben a csapat teljesítménye.

DVTK-Hun-Therm–E.ON ELTE BEAC 70–48 (15–5, 16–16, 24–10, 15–17)
Miskolc, 1200 néző. V: Balog Gy., Rózsavölgyi, Németh P.
DVTK: GUIRANTES 14/3, AHO N. 10/6, Bacsó 2, Garbin 10/3, CH. GREEN 12. Csere: Bernáth, KÁNYÁSI 18/6, Aho T. 2, Márkusz 2, Oláh F. Edző: Völgyi Péter
BEAC: M. GREEN 19/3, Angyal B. 2, Radócz 7/3, Orosz Zs., Tóth F. 4. Csere: Katona Sz. 4, Benke S. 5/3, Milkovics 3, Zsámár 4. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 5–3. 12. p.: 17–5. 13. p.: 20–7. 16. p.: 26–14. 18. p.: 29–21. 22. p.: 37–21. 28. p.: 52–27. 34. p.: 60–33. 37. p.: 66–38. Kipontozódott: M. Green (32. p.), Radócz (40. p.)
Völgyi Péter:
– Nagyon megterhelő napokon vagyunk túl, közben Milica Jovanovics megsérült, Kiss Angelika megbetegedett, Bernáth Rékának fájt a lába, Vég-Dudás Anna pedig a bemelegítés közben rosszul lett. Többször bizonytalankodtunk a befejezéseknél, de ezúttal „csak” a siker kiharcolására törekedtünk, ezt megvalósítottuk.
Mészárosné Kovács Andrea: – Rosszul kezdtünk, és a harmadik negyedben is aludtunk. A kapott pontmennyiség a DVTK otthonában elfogadható, ha pedig a belső posztokon nem gyengélkedünk, akár még szorosabb is lehetett volna az eredmény.

Ludovika Csata–VBW CEKK Cegléd 68–65 (15–16, 15–11, 19–19, 19–19)
Ludovika Aréna, 300 néző. V: Farkas G., Söjtöry, Földesi Á.
CSATA:
Horváth Bernadett 5, Czank 3, J. BROWN 17/3, GYÖNGYÖSI 20/12, Fuehring 8/3. Csere: Barnai 6, Toman D. 3/3, Szabó Fanni 3/3, Jáhni 3/3. Edző: Tursics Krisztián
CEGLÉD: Rakita 9/9, K. WILLIAMS 17/9, Turudics 4, Szerelem-Kobolák 4, Cooper 12. Csere: BURA 12, Laufer 3/3, Szirony, Horváth Boglárka, Szabó P. 4. Edző: Kosztasz Keramidasz
Tursics Krisztián:
– A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy megnyertük. Nagyon fontos volt, hogy átlendüljünk, és megszerezzük a harmadik győzelmet a bajnokságban. Az előző öt találkozónkon megbeszéltük, honnan hová szeretnénk eljutni – most viszont visszaestünk. A héten több edzésünkkel is elégedetlen voltam, valószínűleg erre vezethető vissza, hogy csak szenvedtünk, nem tudtuk kezelni a váltásokat.
Kosztasz Keramidasz: – Sokat dolgozunk az edzéseken, hogy fejlődjünk és jobbak legyünk. Ezúttal más szintet képviseltünk támadásban és védekezésben is. Jól játszottunk és tartottuk magunkat az előzetesen megbeszéltekhez, a Csata nem is szerzett túl sok pontot. A probléma a támadójátékunkkal volt, próbáltunk jó megoldásokat kitalálni, de ebben még előrébb kell lépnünk.