Női kosár NB I: győzelemmel kezdte az idényt a Diósgyőr

V. J.V. J.
2022.09.25. 20:27
Illusztráció: Dömötör Csaba
A DVTK 78–63-ra nyert Szigetszentmiklóson a női kosárlabda NB I 1. fordulójának zárómérkőzésén.

A Diósgyőr szűk előnnyel zárta az első negyedet, majd a következőben már elhúzott Pest megyei ellenfelétől, amely a második félidőt hiába húzta meg, már csak szépíteni tudott az eredményen. A meccs legeredményesebb játékosa a 23 pontot dobó, miskolci Milica Jovanovics volt.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
1. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–DVTK-HUN-THERM 63–78 (19–23, 11–26, 17–15, 16–14)
Szigetszentmiklós, 350 néző. V: Cziffra, Frányó, Szilágyi.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 11/9, Zsámár P. 6/6, KATONA SZ. 10/6, JONES 11/6, Kovács V. 4. Csere: Szabó D. 3/3, VÁRI 9/6, Takács D., Aldazabal 9. Edző: Gedei Tibor
DIÓSGYŐR: Aho N. 2, Bacsó 2, KÁNYÁSI 12/6, M. JOVANOVICS 23/9, C. GREEN 10. Csere: Kiss A. 4, BERNÁTH 20/12, Oláh F. 5/3, Aho T. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 7. p.: 16–16. 12. p.: 22–28. 17. p.: 28–37. 23. p.: 37–54. 28. p.: 45–62. 34. p.: 53–64. 37. p.: 58–71
Gedei Tibor: – Másfél játékosunk hiányzott a mérkőzésen, Laura Aldazabal csak a félidőben csatlakozhatott, és látszott is, hogy nekünk ő nagyon fontos játékosunk. A Diósgyőr nagyon szervezett, jó kosárlabdát játszik, élmény nézni. Úgy gondolom, ilyen felállásban a maximumot teljesítettük.
Völgyi Péter: – Tudtuk, hogy nehéz csata vár ránk, de szerencsére a második negyedben könnyű kosarakat tudtunk dobni, és sikerült eldönteni a mérkőzést. A második félidőt a BKG nyerte, a zónavédekezés kicsit „megfogott” bennünket. Ebből is látszik, hogy nagyon idény eleje van, hiszen a zóna ellen sokkal jobban szoktunk játszani. Örülök, hogy sikerült nyerni.