Női kosárlabda NB I: a PEAC legyőzte a PINKK-et, idegenben nyert a Csata

2022.12.23. 17:33
Fotó: Löffler Péter
Az NKA Universitas PEAC 84–61-re nyert a PINKK Pécs 424 otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának pénteki játéknapján. Nem sokkal később a Ludovika Csata 73–59-re győzött a Szigetszentmiklós vendégeként.

Az erőviszonyoknak megfelelően a vendégcsapat már az első negyed végére meglépett (28–15), és a folytatásban előnyét tovább növelve magabiztosan győzött. A hazaiak szépségtapaszként a harmadik felvonásban vigasztalódhatnak, amelyben két ponttal (20–18) jobbnak bizonyultak ellenfelüknél.

A találkozó legeredményesebb kosarasaként a győztes együttesben Wentzel Nóra 24 pontig jutott. Társai közül Kiss Virág 22 pontja mellé elkönyvelt 10 lepattanót is.

A sereghajtó PINKK a 14. mérkőzését is elveszítette a bajnoki idényben.

Zsinórban a második vereségét szenvedte el a Szigetszentmiklós, amely hazai pályán maradt alul a Ludovika Csatával szemben. A Csata az első negyedet 18–10-re, a másodikat 15–14-re, míg a harmadikat 23–14-re nyerte. A hazaiak csak az utolsó negyedben mutattak valamit a saját játékukból, de a találkozó végeredménye így is nagy különbségű, 59–73 lett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
PINKK Pécsi 424-NKA Universitas PEAC 61–84 (15–28, 13–19, 20–18, 13–19)
PINKK:VINCZE16/6,Zsivaljevics12,Szücs L.7/3,Temes, KOVÁCS K.16. Csere:Tenyér2,Árvai6,Zsilinszki2,Bojtár, Horváth Zs.Edző:Kovács Dénes
PEAC:Laczkó6/6,KATANICS3/3,WENTZEL24/18,Burdick6,KISS V.22. Csere:CALHOUN11/6,Sánchez6,Simon2,Szelcova2,Olawuyi2,Szücs R., Pap.Edző:Jovan Gorec
Pécs, 200néző.V:Jakab, Kovács J., Németh.
Az eredmény alakulása. 2. perc:0–5.7. p.:11–21.12. p.:15–29.18. p.:21–47.23. p.:32–51.27. p.:38–61.33. p.:50–71.38. p.:56–82.Kipontozódott:Tenyér (38. p.)
Kovács Dénes: – Az elmúlt héthez képest sokat léptünk előre. Nem kezdtünk jól, puhán játszottunk, de aztán sikerült belekeményednünk a mérkőzésbe – vagyis az elejével nem lehetek elégedett, míg a folytatás már tetszett. Ellenfelünk végig komolyan vette a találkozót.
Jovan Gorec:– Mindig nehéz a karácsony előtti mérkőzés, örülök, hogy a pályára lépők mindkét csapatból sérülés nélkül fejezték be a játékot. Úgy hiszem, a PINKK erősödni fog a jövőben. Igyekeztem mindenkinek egyformán lehetőséget adni, elosztani a perceket, mert a jövő héten is fontos összecsapás vár ránk.
Tudósított:PUCZ PÉTER

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós–Ludovika Csata59–73 (10–18, 14–15, 14–23, 21–17)
SZIGETSZENTMIKLÓS:Perez5/3,Takács D.3/3,Katona Sz.4,K. Jones2,DEGBEON20. Csere:Aldazabal5/3,Szabó D.5/3,Vári13/9,Zsámár P., Gróf J., Andi2. Edző:Gedei Tibor
CSATA:HORVÁTH BERNADETT11/9,TOMAN D.8/3,Czank7/3,Barnai5,FUEHRING17/6. Csere:Szabó F.9/3,Gyöngyösi12/6,Boros B.2,Jáhni2,Gábor, Toman R.Edző:Tursics Krisztián
Szigetszentmiklós, 250néző.V:Lengyel, Major, Sörlei.
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–9.8. p.:8–16.12. p.:10–27.17. p.:17–31.23.p.:28–41.28. p.:36–56.32. p.:44–56.37. p.:51–66
Gedei Tibor:– A Csata a játék minden elemében felülmúlt minket. Kis túlzással összesen öt-hat olyan percünk volt, amikor megtaláltam azt az öt embert, aki ezt a mérkőzést meg szeretné nyerni. A hozzáállásunk nagyon rossz volt mentálisan és fizikailag is. Ezen javítani kell.
Tursics Krisztián:– Hullámvasúton ülünk ebben az évben, most kezdem úgy érezni, hogy kezd összeállni a rendszer. Sok helyről jöttek a játékosok, de már kezdik megérezni, mit szeretnék tőlük támadásban és védekezésben. Mutatja ezt, hogy két meccset sikerült egymás után megnyernünk. Annak külön örülök – ilyen még nem volt a szezonban –, hogy sikerült a lepattanócsatát is megnyernünk közel hússzal. Ezzel mindig hadilábon állunk, de sikerült előrelépni.
Tudósított:SZABÓ CSABA