Női kosár NB I: a BEAC 26 ponttal győzött idegenben

D. Á.D. Á.
2022.10.15. 20:13
Kiss Virág 21 pontot szerzett a Vasast legyőző PEAC-ban (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A női kosárlabda NB I 5. fordulójában a TFSE-MTK 68–61-re nyert az Cegléd ellen, a PEAC-Pécs 74–62-es sikert aratott a Vasas Akadémia vendégeként. Az ELTE BEAC nem kegyelmezett a PINKK Pécsi 424-nek, 82–56-ra diadalmaskodott.

A TFSE és a Cegléd összecsapásán három negyed is igazán szorosan alakult, ám a hazaiak a harmadik játékrészben hét ponttal többet szereztek, ez pedig döntőnek bizonyult – a TFSE-MTK 68–61-re győzött.

Hasonlóan alakult a Vasas Akadémia–PEAC-Pécs mérkőzése is – ha az első, a harmadik és a negyedik negyed pontjait nézzük, akkor a két csapat ugyanannyi pontot szerzett, ám a második negyedben a pécsiek kétszer annyi kosarat dobtak, mint a Vasas játékosai, így 74–62-re nyertek is.

A PINKK-Pécsi 424 egyáltalán nem tudta megnehezíteni az ELTE BEAC dolgát, amely minden negyedben eredményesebb volt ellenfélénél, a végén pedig 26 ponttal, 82–56-ra simán győzni tudott.

NŐI NB I
TFSE-MTK–VBW CEKK CEGLÉD 68–61 (15–14, 12–15, 25–18, 16–14)
Városmajor, 150
néző. V: Tőzsér, Balog Gy., Rózsavölgyi.
TFSE: Dúl T. 2, Dúl P. 7, MARSHALL 12/6, Király A. 3/3, HEGEDŰS J. 19. Csere: HILLSMAN 13, Pusztai P. 10, Burján L. 2, Turi. Edző: Magyar Bianka
CEGLÉD: K. WILLIAMS 13/3, Rakita, TURUDICS 18, Szerelem-Kobolák, COOPER 24/6. Csere: Szabó P., Bura 4, Horváth Boglárka, Laufer 2. Edző: Kosztasz Keramidasz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–24. 8. p.: 13–12. 13. p.: 21–21. 18. p.: 25–29. 24. p.: 36–37. 28. p.: 50–43. 33. p.: 57–51. 36. p.: 64–55. 39. p.: 67–59. Kipontozódott: Turudics (40. p.)
Magyar Bianka: – Maximálisan megcsináltuk, amit elterveztünk. Ki akartuk venni a játékból az ellenfél legértékesebb, legeredményesebb játékosát, Kiana Williamset, az volt a célunk, hogy ne dobjon húsz pontot. Hatalmas mezőnymunkát végezve sikerült is a feladatot megoldani. Gyönyörű csapatmunkánkat mutatja a tizenhét kiosztott gólpassz is, és az, hogy a dobott pontjaink több játékos között oszlottak el.
Kosztasz Keramidasz: – Véleményem szerint a második félidőben vesztettük el a meccset. Főleg a védekezésben rontottunk, sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek. Azt játszottuk, amit szerettünk volna, ezt az időkéréseknél is hangsúlyoztam, de jött egy háromperces rész, amikor nem koncentráltunk eléggé, és elúszott a mérkőzés.

VASAS AKADÉMIA–NKA UNIVERSITAS PEAC 62–74 (23–23, 12–24, 14–13, 13–14)
Pasaréti út, 100 néző. V: Tóth C., Fodor A., Gruber
VASAS: Papp K. 9, TÓTH O. 7, Madár K. 2, Salamon Zs. 4, Budácsik 4. Csere: PARDEE 16/6, Nunn 8, Szerencsés 10, Szmailbegovics 2. Edző: Milos Pavlovics
PEAC: Laczkó 5/3, WENTZEL 12/6, Calhoun 8/3, BURDICK 9, KISS V. 21/3. Csere: KATANICS 12, Selcova 3/3, Sánchez 2, Olawuyi, Kaszás-Pap 2, Szűcs R. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 7. p.: 11–14. 13. p.: 29–28. 18. p.: 35–40. 24. p.: 43–51. 27. p.: 45–58. 33. p.: 51–62. 38. p.: 60–70 Kipontozódott: Budácsik (35. p.)
Milos Pavlovics: – Nagyon csalódott vagyok a teljesítményünk miatt, csapatként és egyénileg is gyengébben teljesítettünk a vártnál. Nemcsak edzenünk, beszélnünk is többet kell, hogy ne kövessünk el alapvető hibákat. Sokkal könnyebb lenne, ha meccs közben nem arra kéne buzdítani a lányokat, hogy fussanak és zárjanak ki, hiszen ezek alapvető dolgok és ezáltal nem tudjuk fejleszteni magát a játékot.
Jovan Gorec: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen a Vasas egy magas hőfokon égő csapat remek szakmai stábbal. Ennek megfelelően készültünk és bár sajnos az első negyedben nem sikerült mindent megvalósítani, a második játékrésztől bekeményítettünk és uralni tudtuk a játékot. A győzelem kulcsa határozottan az volt, hogy nagyobb energiával játszottunk.

PINKK PÉCSI 424–EON-ELTE BEAC 56–82 (12–23, 13–19, 14–17, 17–23)
Pécs, 200 néző. V: Goda, Ádám, Nyilas
PINKK: ZSIVALJEVICS 19, Tenyér 3/3, Vincze N. 3, Zsilinszki, S. Williams 11. Csere: Szücs L. 9/9, Kovács K. 6, Bojtár 5/3. Edző: Kovács Dénes
BEAC: M. GREEN 26/18, ANGYAL 13, Milkovics 2, Radócz 5/3, VOJTUREK 28/6. Csere: Juhász A., Orosz 5, Katona B. 3/3, Koch, Zsámár, Benke, Bodnár V. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 6–15. 13. p.: 18–28. 17. p.: 19–34. 23. p.: 25–47. 26. p.: 29–55. 33. p.: 42–65. 37. p.: 42–74
Kovács Dénes:
– Próbáltunk drasztikus változtatásokat végrehajtani a héten, minden szinten. Az a baj, hogy nem hiszünk magunkban, pedig meg kell lenni a hitnek, hogy ebbe az osztályba tartozunk, különben egy meccs alatt csak két percet fogunk kosarazni.
Mészárosné Kovács Andrea: – Egész héten erre a mérkőzésre készültünk, az első félidőben jól látszott, mit is akarunk játszani. Támadásban könnyebb dolgunk volt, mint reméltük, de szépen játszottunk, csapatként működtünk, volt szívünk továbbadni a labdát. A második félidő olykor örömjátékba csapott át.

1. Sopron Basket 6 6 514–355 12 1.000
2. DVTK-Hun-Therm 4 4 291–193 8 1.000
3. SERCO UNI Győr 4 4 366–281 8 1.000
4. NKA Universitas PEAC-Pécs 5 5 401–318 10 1.000
5. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 4 1 404–304 9 0.900
6. Ludovika Csata 4 2 2 314–255 6 0.750
7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 5 2 3 341–390 7 0.700
8. TFSE-MTK 6 2 4 396–469 8 0.667