Női kosárlabda NB I: izgalmas hajrában egyenlített a Szekszárd

2023.04.19. 19:42
Harmadik meccs dönt a bronzról (Fotó: Makovics Kornél)
A női kosárlabda-bajnokság bronzcsatájának második mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 64–62-re legyőzte a DVTK-Hun-Thermet, így 1–1-re alakította az egyik fél második győzelméig tartó párharcot.

A találkozó csak az utolsó percben dőlt el, végig fej fej mellett haladtak a felek. Végül a szekszárdiak a 21 pontig jutó Sydney Wallace vezérletével két ponttal megnyerték az összecsapást.

A mindet eldöntő harmadik mérkőzést április 22-én játsszák Miskolcon.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
BRONZMÉRKŐZÉS, 2. MÉRKŐZÉS
Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK-Hun-Therm 64–62
(19–17, 12–14, 18–19, 15–12)
Szekszárd, 1000 néző. V: Kapitány, Söjtöry, Minár
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 2, DUDÁSOVÁ 13/9, WALLACE 21/6, Mányoky 2, Goree 11/3. Csere: Miklós M. 5/3, Krnjics 2, Bálint R. 5/3, Boros J. 3/3. Megbízott edző: Horváth Zsófia
DVTK: Aho N. 12/6, KÁNYÁSI 8/6, GUIRANTES 20/3, Garbin 7/3, M. Jovanovics. Csere: Kiss A. 2, BERNÁTH 13/6. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–2. 8. p.: 10–12. 13. p.: 19–24. 18. p.: 22–26. 21. p.: 31–33. 24. p.: 38–33. 28. p.: 45–44. 30. p.: 49–50. 33. p.: 53–56. 37. p.: 60–59
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Horváth Zsófia:
– Több ok miatt is nyerni szerettünk volna, egyrészt Bálint Réka hazai búcsúmérkőzése miatt, másrészt mégis csak a bronzéremért játszunk, és nem utolsósorban a beteg vezetőedzőnk miatt. Az első félidőben a lepattanózásban megvert minket a DVTK, de a másodikban kemények voltunk, és végül 62 ponton tartottuk ellenfelünket. Egy bronzmeccsnek ilyennek kell lennie!
Völgyi Péter: – Két olyan csapat játszott, amely híres a nagy küzdéséről. Többször is sikerült olyan előnyt kiharcolnunk, amire ha rádobunk még egy-két kosarat, eldönthettük volna a párharcot. Bízom benne, hogy a harmadik mérkőzést megnyerjük hazai pályán, és megszerezzük a bronzérmet.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK–NKA Universitas PEAC 54–65
(13–17, 11–18, 9–15, 21–15)
Acsády Ignác u., 200 néző. V: Varga-Záray, Földesi Á., Rózsavölgyi
TFSE: Theodoreán, PUSZTAI P. 17/3, Dúl P. 8/6, Hegedűs J. 6, Manis 9/3. Csere: Németh A., Király A. 3, Dúl T. 6/3, Baa D. 5/3, Burján. Edző: Magyar Bianka
PEAC: Katanics 3, Wentzel 6, Calhoun 3/3, GWATHMEY 26, KISS V. 20. Csere: Szücs R., Simon Zs. 3/3, Sánchez 2, Laczkó, Olawuyi 2. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 8. p.: 8–15. 13. p.: 15–24. 17. p.: 20–28. 23. p.: 28–39. 28. p.: 32–48. 32. p.: 40–52. 38. p.: 54–65
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PEAC javára
Magyar Bianka:
– Nehéz most megszólalni, rengeteg érzelem kavarog bennem, egy korszak zárult le. Az én szememben a játékosaink hősök. Több mint negyvenpontos vereségből jöttünk, és két nap alatt sikerült kijavítanunk a játékunkat. Összességében, ha ezt az idényt értékeljük, nagyon hálás vagyok és köszönöm a játékosaimnak, hogy akkor is bíztak bennünk, bennem, amikor sorban jöttek a vereségek. Akkor is ugyanolyan keményen edzettek, és hittek bennünk. Arra vagyok a legbüszkébb, hogy ilyen közösség formálódott itt négy év alatt.
Jovan Gorec: – Nagy különbségű győzelem után érkeztünk ide, de tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, mert olyan csapat az ellenfél, amely soha nem adja fel, még egyik légiós játékosa nélkül sem. Azért jöttünk, hogy lezárjuk a párharcot, ez sikerült is. Úgy gondolom, emiatt mindannyian boldogok vagyunk.

A 7. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Vasas Akadémia–E.ON ELTE BEAC 76–66
(20–9, 22–19, 17–11, 17–27)
Pasaréti út, 203 néző. V: Tőzsér, Németh P., Jankovics
VASAS: SZMAILBEGOVICS 13, Szerencsés 2, TÓTH O. 9, Madár E. 5/3, NUNN 14. Csere: Salamon Zs. 5/3, PARDEE 19/15, Budácsik 6, Láng-Miticzky 1, Madár K. 2, Gelei, Van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
BEAC: Angyal B. 5/3, M. GREEN 21/6, Milkovics 5, Tóth F. 7/3, VOJTULEK 10. Csere: Katona B. 2, KOCH 14/12, Juhász A. 2, Zsámár L., Radócz. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Vasas javára
Milos Pavlovics:
– Boldog vagyok, hogy két meccsen le tudtuk zárni a párharcot. Nem szeretnék mély elemzésbe menni az évadunkkal és az elért eredményünkkel kapcsolatban, de természetesen jó érzés győzelemmel zárni az idényt. Sok nehézséggel küzdöttünk meg, sérülésekkel, betegségekkel. A klub ismét bizonyította, hogy fiatalokra építve sok minden lehetséges, gyönyörű eredmények érhetőek el.
Mészárosné Kovács Andrea: – Nem abban a ritmusban kezdtünk, amilyenben szerettünk volna. Hogy ez a hazai vereségen vagy máson múlt, azt nem tudom, de hozzá kell tenni, hogy a Vasas sokkal energikusabban kezdett, mint a Gabányiban, ehhez pedig megint el kellett telnie egy negyednek, hogy alkalmazkodjunk. Nem sokat javult a dobóformánk, de kicsit azért előreléptünk, a negyedik negyedre pörögtünk fel kellőképpen, és éreztük meg, hogy lehet keresnivalónk. Túl nagy volt azonban a Vasas előnye, későn ébredtünk.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
VBW CEKK Cegléd–Ludovika Csata 54–107
(13–23, 12–31, 15–29, 14–24)
Albertirsa, 50 néző. V: Fodor A., Jakab L., Gruber
CEGLÉD: Rakita 13/6, Viszmeg 11/9, Horváth Boglárka 7/3, Szirony 2, Szabó P. 9. Csere: Laufer 10, Danóczi 2. Edző: Lo Elhadji Malick
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 16/12, Czank 5, Toman R. 10/6, SZABÓ F. 14, Jáhni 18. Csere: Barnai 10, GYÖNGYÖSI 21/15, Toman D. 6/6, Gábor 5, Boros B. 2. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–15. 7. p.: 6–19. 10. p.: 13–23. 13. p.: 17–35. 17. p.: 19–43. 20. p: 25–54. 24. p: 32–61. 30. p.: 40–83. 34. p.: 49–87
Lo Elhadji Malick:
– Nem volt egyszerű ez a mérkőzés, mivel összesen hat játékosom volt teljesen egészséges, de ők megtettek mindent, ami tőlük telik. Azt csinálták, amit kértem tőlük, ez pedig a nagyon erős ellenfél ellen így sikerült.
Tursics Krisztián: – Olyan meccs után jöttünk ide, amelyen nem kosárlabdáztunk jól, nem volt jó a hozzáállás. Ezzel szemben most mind a tíz játékos beletette a maximumot a mérkőzésbe, ezt mutatja az eredmény, magabiztos győzelmet arattunk. Ezt szerettem volna látni az előző találkozón is, illetve ezt szeretném látni majd szombaton is a BKG ellen.

PINKK Pécsi 424–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 68–71 (13–19, 11–15, 24–17, 20–20)
Pécs, 50 néző. V: Kovács N., Radnóti, Utasi