GYŐRI FERENC
R. D. P.
2022.12.04 19:17 Frissítve: 2022.12.04 22:21

Női kosár NB I: a DVTK legyőzte a Ceglédet, a Győr ellen javított a Sopron

Hazai sikerek születtek a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján: a DVTK magabiztosan győzte le az utolsó előtti helyen álló Ceglédet, míg a Sopron a Győr ellen használta ki a rivális Szekszárd botlását.

Miskolcon folytatódott a Cegléd mélyrepülése, amely zsinórban az ötödik vereségét szenvedte el (Fotó: Vajda János)

A DVTK három negyedet is megnyert hazai pályán a Cegléd ellen – a másodikat nagy különbséggel, 31–6-ra –, így az utolsó negyedben a 9 pontos „vereség” is belefért.

A Sopron Basket a Győr ellen javította ki az előző fordulóban a Szekszárd ellen elszenvedett vereségét, ami főleg annak tudatában lehet értékes a számukra, hogy utóbbi riválisuk a hétvégén alulmaradt a Péccsel szemben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 10. FORDULÓ

DVTK-HUN-THERM–VBW CEKK CEGLÉD 85–59 (28–20, 31–6, 17–15, 9–18)
Miskolc, 700 néző. Vezette: Tőzsér, Makrai, Jankovics
DVTK: Aho N. 2, Aho T. 4, GUIRANTES 10, GARBIN 15/15, C. GREEN 15. Csere: Bacsó, Kányási 2, KISS A. 15/3, Bernáth 10/6, Márkusz, Oláh F. 7/6, Vég-Dudás 5. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: Rakita, K. WILLIAMS 17/9, Turudics 9/3, COOPER 16/9, Kobolák. Csere: Laufer 10/6, Szirony, Horváth Boglárka, Szabó P. 7/3, Viszmeg. Edző: Kosztasz Keramidasz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 5. p.: 13–3. 7. p.: 13–9. 12. p.: 35–20. 15. p.: 42–23. 18. p.: 54–24. 26. p.: 69–31. 33. p.: 78–46. 36. p.: 81–51
Völgyi Péter: – Kötelező győzelmet arattunk, voltak nagyon jó periódusaink, de a jövőben a mostaninál fegyelmezettebben kell védekeznünk annak érdekében, hogy a kiváló csapatok ellen is mérkőzéseket tudjunk nyerni. Sajnálom, hogy az utolsó negyed kissé ritmustalanra sikerült, viszont a fiatalok tudtak bizonyítani. A találkozó negatívuma Bacsó Zsófia sérülése, amely súlyosnak tűnik.
Kosztasz Keramidasz: – Két teljesen eltérő játékerőt képviselő együttes találkozott. A nagyszünetig gyengén adtuk elő a játékot, a folytatásban már jobban teljesítettünk. Összességében nem érhet kritika minket.

SOPRON BASKET–SERCO UNI GYŐR 65–45 (26–11, 14–14, 13–12, 12–8)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Goda, Györfy R.
SOPRON: Fegyverneky 10/3, BÖRÖNDY V. 7/3, Sitku Zs., BROOKS 17/3, Magbegor 13/3. Csere: TURNER 11/3, Kunek 4/3, Erdélyiová, Varga A. 3/3, Sztankovics, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: Ellenberg-Wiley 12, Dubei 9/3, Dombai 5/3, Török Á., Mompremier 4. Csere: P. Williams 2, Ruff-Nagy 10, Bach 1, Oroszová 2, Weninger. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 7. p.: 20–5. 12. p.: 30–11. 18. p.: 35–21. 22. p.: 40–29. 28. p.: 44–35. 32. p.: 56–41. 38. p.: 58–45
Gáspár Dávid: – Elismerésem a csapatnak, nagyon keményen dolgoztunk a mérkőzésen. Negyvenöt kapott pont a nyolcvanat átlagoló Győr ellen nagyon jó teljesítmény. Hosszú feladat előtt állunk, Turner Yvonne visszatérésével nem kevés munka szakadt mindannyiunk nyakába, a beépítése időt vesz igénybe, de látszott már, hogy jól illeszkedett a játékunkba támadásban és védekezésben egyaránt. A Salamanca ellen lényeges lesz, hogy ez a folyamat milyen gördülékenyen folytatódik.
Cziczás László: – Megérdemelten nyert a Sopron. Indiszponáltan kezdtünk, nem vagyunk hozzászokva az ilyen kemény játékhoz. A második félidőben így is visszajöhettünk volna, de a fontos szituációkban mindig hibázott valaki. Sok hibával játszottunk, így nem tudtuk szorossá tenni a találkozót. Nagy szégyellnivalónk azért nincsen, az első negyedet leszámítva ilyen kevés ponton tartani a Sopront nem sok csapatnak sikerült.