Női kosár NB I: a Sopron fölényesen nyerte az elődöntő első meccsét

CS. M.CS. M.
2023.04.06. 19:59
Magabiztosan győzött a Sopron az első meccsen (Fotó: Koncz Márton/archív)
A címvédő Sopron 83–58-ra legyőzte a Szekszárdot a női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén, csütörtökön.

Nem volt kérdés. A címvédő Sopron már az első negyedben 14 pontos előnyre tette szert, majd a második játékrész döntetlennel zárult. A harmadik negyedet megint jelentős fölénnyel, 22–14-re nyerték meg Fegyverneky Zsófiáék, akik a záró játékrészt is behúzva 83–58-ra győztek.

NB I A-CSOPORT, NŐK
RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SOPRON BASKET–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83–58 (25–11, 15–15, 22–14, 21–18)
Sopron, 1300 néző. V:Tőzsér, Frányó, Varga-Záray
SOPRON: Fegyverneky 6, TURNER15, Czukor 8/3, BROOKS18/6, MAGBEGOR14. Csere: Kunek 15/9, Böröndy 1, Sztankovics 4, Sitku 2. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: STUDER10, WALLACE18/9, Dudásová 8, Mányoky 2, Goree 6. Csere: Krnjics 8, Miklós 1, Boros J., Holcz, Bálint 5/3, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–0. 8. p.:18–5. 12. p.:30–13. 15. p.:34–17. 18. p.:38–19. 22. p.:42–28. 25. p.:47–30. 28. p.:56–36. 32. p.:65–42. 35. p.:70–49. 38. p.:76–56
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára
Gáspár Dávid:
– Fantasztikus közegbe érkeztünk meg, ahogy beléptünk a csarnokba. Érezhető volt az, hogy szurkolóink borzasztóan készülnek a csatára, és egyúttal viszont látni a harminc évvel ezelőtt bajnoki címet szerző csapatot, akiknek ezúton is gratulálunk. Igyekszünk a nyomdokaikban maradni és folytatni a sikereket. Alapvetően elégedett vagyok a csapat játékával. Támadásban és védekezésben is koncentráltak és motiváltak voltunk. Holnaptól már a következő kihívásra készülünk! Szekszárdon új mérkőzés kezdődik. Tudjuk, milyen nehéz ott játszani, fejben erre fel kell készülnünk.
Djokics Zseljko: – Gratulálok a Sopronnak, nagyszerű csapat, amit ma is bizonyított! Az első negyedben veszítettük el a meccset, nem játszottunk csapatként, főleg védekezésben, és a Sopron volt annyira jó hogy ezt kihasználja. Próbálunk javítani hétfőn. Gratulálok a saját játékosaimnak is, mert az is nagyszerű már, hogy eddig eljutottunk. Köszönjük szurkolóinknak is, hogy elkísértek minket ma is, sokat jelentenek a számunkra.

RÁJÁTSZÁS, AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
E. ON ELTE BEAC–TFSE-MTK 79–83 (17–20, 19–16, 24–21, 19–26)
Gabányi-sportcsarnok, 350 néző. V: Söjtöry, Jakab, Jankovics
BEAC: M. Green 18/9, Angyal B. 13/6, Milkovics 5/3, TÓTH F. 15, VOJTULEK 20. Csere: Juhász A. 3/3, Katona B. 5/3, Zsámár L., Koch. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
TFSE: Theodoreán 1, DÚL P. 20/12, PUSZTAI P. 20/3, MARSHALL 18/6, Manis 10/3. Csere: Hegedűs J. 5, Dúl T. 5/3, Németh A. 2, Baa, Király A. 2. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 8. p.: 14–18. 13. p.: 17–28. 17. p.: 28–33. 22. p.: 43–42. 28. p.: 54–51. 33. p.: 62–67. 38. p.: 73–75
Kipontozódott: M. Green (35. p.), Manis (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a TFSE-MTK javára
Mészárosné Kovács Andrea:
– Gratulálok a TF-nek, ma sokkal jobban akarták a szabad labdákat, mint mi. Huszonkilenc eladott labdánk volt, húsz támadó lepattanót szedtek, csak gratulálni tudok ehhez nekik. Egy nulla, oda.
Magyar Bianka: – Nagy gratuláció a csapatnak, nagyon küzdelmes mérkőzés volt, sok hiba csúszott a gépezetünkbe. Gratulálok a BEAC-nak is, az utolsó másodpercig küzdöttek ők is, de voltak olyan motivációs faktorok, amik a mi oldalunkra billentették a mérleg nyelvét. Pihenünk egyet, de úgy indulunk neki a vasárnapnak, mintha 0-0 lenne. Van még mit készülnünk, hiszen sok hibával játszottunk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy eljöttek és biztattak bennünket, várjuk őket vasárnap a Városmajorba is.