Női kosár NB I: nyert a Szigetszentmiklós a Cegléd ellen

2023.04.01. 20:23
A Szigetszentmiklós 17 ponttal nyert a Cegléd vendégeként a női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásnak szombati, albertirsai mérkőzésén.

A győztes csapatban az amerikai Dominique Lachelle McBryde 21 pontja mellett leszedett nyolc lepattanót is.

néző. V: Pozsonyi, Jakab, Németh
CEGLÉD: Williams 17/6, Viszmeg 3/3, K. Laufer 8/3, COOPER 19/9, Kobolák 7. Csere: Horváth Boglárka3, Szabó P. 2. Rakita, Szirony. Edző: Lo Elhadji Malick
BKG: Perez 9/3, Takács 3/3, Vári 12/3, MCBRYDE 21/9, DEGBEON 18. Csere: Katona 9/3, Aldazabal 2, Szabó D. 2, Gróf, Zsámár, Duka, Andi. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–9. 7. p.: 12–14. 10. p.: 19–23. 15. p.: 25–31. 20. p.: 35–35. 23. p.: 37–42. 28. p.: 46–53. 30. p.: 48–55. 34. p.: 55–67. 36. p.: 57–71
Kipontozódott: Viszmeg (40. p.)
Lo Elhadji Malick: – Bár az első félidőben is rosszul játszottunk, ott legalább kontrolláltuk a meccset. A harmadik negyed első öt percét most is elveszítettük, utána pedig csak kapaszkodni próbáltunk. Ez nem lehet fáradtság, egyszerűen fejben nem vagyunk ott. Hazai pályán egy csapat nagyon ritkán dob ennyire rossz százalékkal, de nekünk ez sajnos sikerült. Sok időnk nincs a vereségen rágódni, szerdán újra játszunk, előre kell nézni és dolgozni tovább.
Gedei Tibor: – Örülök a győzelemnek. Az első félidőben nem tudtuk megállítani a hazai csapat két legjobbját, viszont a második félidőben leginkább védekezésben javultunk fel, aminek köszönhető a győzelem. Nem állunk meg, szerdán is nyerni szeretnénk.