Női kosár NB I: a címvédő Sopron megnyerte az alapszakaszt

B. Ö. B.B. Ö. B.
2023.03.04. 18:56
A címvédő és éllovas Sopron tíz ponttal nyert a Győr vendégeként, a második helyezett DVTK fölényes győzelmet aratott a Cegléd ellen, míg a TFSE-MTK otthon múlta felül a Vasas Akadémiát a női kosárlabda-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján.
Brooks (jobbra) volt a legeredményesebb játékos (Fotó: Török Attila)
GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK!
Brooks (jobbra) volt a legeredményesebb játékos (Fotó: Török Attila) GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK!

Talán tíz éve uralkodott a szombatihoz hasonló hangulat a győri egyetemi csarnokban, amikor a zöld-fehérek a bajnokságot is megnyerték. Akkor is a Sopron volt a rivális, ezúttal pedig a címvédő csak egy győzelemmel állt jobban a házigazdáknál a megyei rangadó előtt, szóval nagy tétje volt az összecsapásnak.

Amelyet Határ Bernadett a kispadról, civilben szurkolt végig, a 208 centiméteres válogatott center csak néhány hete tért vissza térdszalag-szakadása után, de egyelőre úgy tűnik, a lába még nem alkalmas a heti két mérkőzésre.

Ráadásul a Sopron számára a szerdai Schióban elszenvedett súlyos vereség után nagyon fontos lett volna, hogy a hazai bajnokságban ne bukjon az egyik trónkövetelő ellen, a Győr pedig remek formában várta az összecsapást.

Az első félidő óriási harcot hozott, rengeteg fizikai kontaktus, párharc jellemezte a játékot. Szinte végig vezetett a Sopron, a második negyedben egyszer hét, aztán hat ponttal tudott elhúzni, de a hazaiak amerikai légiósaik, Aaryn Ellenberg és Beatrice Mompremier vezetésével mindig visszakapaszkodtak.

A szünet után aztán az addig is remeklő Jelena Brooks lényegében eldöntötte a mérkőzést, a szerb-magyar kiválóság szinte nem tudott dobást hibázni, a győriek lefagytak támadásban és villámgyorsan tíz fölé kúszott a különbség. A Sopron ráadásul ebben a szakaszban előhúzta azt a védekezést, amely még az európai mezőnyben is gyilkos, a hazaiaknak pedig még a ritka tiszta dobások sem nagyon estek be.

A győrieket persze nem abból a fából faragnák, hogy könnyen elengednének egy ilyen rangadót és öt perccel a zárás előtt Török Ágnes triplájával hét pontra zárkóztak, Gáspár Dávid időkérése azonban rendet teremtett a vendégoldalon és végül nem forgott veszélyben a listavezető győzelme, amely így megnyerte az alapszakaszt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

SERCO UNI GYŐR–SOPRON BASKET 62–72 (20–22, 16–18, 14–20, 12–12)
Győr, 1500 néző. V: Praksch, Papp P., Györfy R.
GYŐR: ELLENBERG 14/3, Dombai 5/3, Dubei 9/3, Oroszová, MOMPREMIER 18. Csere: Török Á. 3/3, P. Williams 4, BACH 9/3, Ruff-Nagy, Weninger. Edző: Cziczás László
SOPRON: Époupa 1, FEGYVERNEKY 11/3, Sitku Zs. 2, BROOKS 27/15, Magbegor 8. Csere: Sztankovics 2, TURNER 12/3, BÖRÖNDY 7, Erdélyiová, Kunek, Varga A. 2, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 6. p.: 11–14. 9. p.: 18–19. 12. p.: 20–27. 18. p.: 34–33. 19. p.: 34–38. 24. p.: 42–54. 26. p.: 44–57. 32. p.: 50–64. 36. p.: 57–64. 39. p.: 62–70
Cziczás László: – Ezen az összecsapáson Jelena Brooks jelentette a különbséget, sajnos, bár készültünk rá, nem tudtuk megállítani. Ezzel együtt ha néhány helyzetben jobb döntést hozunk, szorosabb lehetett volna a végeredmény.
Gáspár Dávid: – Nem volt könnyű mérkőzés a mezőny egyik legjobban támadó csapata ellen. Jó ritmusban játszott a csapat, támadásban oldódott a görcsösségünk, és helyenként javult a védekezésünk is.

TFSE-MTK–VASAS AKADÉMIA 94–78 (28–14, 22–25, 20–22, 24–17)
Városmajor, 300 néző. V: Makrai, Jakab, Szilágyi.
TFSE: Dúl T. 2, DÚL P. 13/9, THEODOREÁN 10/3, HEGEDŰS J. 18/6, MANIS 18/3. Csere: Baa 2, MARSHALL 21/3, Király A. 2, PUSZTAI P. 8. Edző: Magyar Bianka
VASAS: Papp K. 11/3, Szmailbegovics 15/6, Tóth O. 5, Madár E., NUNN 23. Csere: Budácsik 2, PARDEE 17/9, Salamon Zs. 1, Szerencsés, Madár K. 4. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–4. 7. p.: 22–8. 9. p.: 24–13. 12. p.: 34–14. 16. p.: 40–27. 19. p.: 50–37. 23. p.: 59–47. 27. p.: 68–54. 34. p.: 79–67. 38. p.: 86–75
Magyar Bianka: – Euforikus állapotban vagyunk, amióta itt edző vagyok soha nem volt még ilyen jó hangulat a pályán. Azért örülök ennek, mert a Szekszárd meccs után is ezt mondtam és folyamatosan ível felfelé nemcsak a szurkolók, de a játékosok teljesítménye is. Szezon elején megbeszéltük, hogy az alapszakasz végén legyünk a legjobb formában és ez így is sikerült. Igaz, hogy jön egy kis szünet, de nem állunk le. Kőkeményen készülünk és szeretnénk megtartani a formánkat és szeretnénk legyőzni a PINKK-et. És negyedszerre is szeretnénk bejutni a playoffba.
Milos Pavlovics: – Mindent elmond az ahogy kezdtük a meccset, az egész mérkőzésre rányomta a bélyegét. Kihívóként érkeztünk, de a hazai csapat játéka hatalmas nyomást gyakorolt ránk, amire nem tudtunk válaszolni. Az egész első negyedben egyetlen faultot ütöttünk be. Teljesen kiestünk a védekező fókuszból, emiatt csak szenvedtünk és nagyon nehezen maradtunk játékban.

VBW CEKK Cegléd–DVTK-Hun-Therm 59–88 (15–24, 10–23, 19–20, 15–21)
Albertirsa, 100néző.V:Balog Gy., Rózsavölgyi, Jankovics.
CEGLÉD:K. WILLIAMS28/21,Viszmeg6,Laufer6,Cooper9,Szabó P.2. Csere:Horváth Boglárka, Szirony2,Kobolák6/6,Danóczi.Edző:Lo Elhadji Malick
DVTK:Aho T.7/3,Kányási4,Guirantes8,M. JOVANOVICS10/6,CH. GREEN16. Csere:BERNÁTH11/6,Grigalauskyte13/3,KISS A.11/3,Vég-Dudás, Bacsó4,Oláh4. Edző:Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–10.7. p.:11–16.10. p.:15–24.14. p.:21–32.18. p.:25–39.22. p.:30–53.26. p.:38–58.30. p.:44–67.34. p.:47–80.37. p.:54–84
Lo Elhadji Malick:– Sajnos a megbeszélteket az esetek többségében nem tudtuk végrehajtani, sokszor voltunk figyelmetlenek, és könnyű labdákat adtunk az ellenfélnek. Nem ezt a meccset kellett megnyernünk, de ezeken a meccseken kellene jobban dolgozni, hogy fejlődni tudjunk, és megnyerjük azokat, amelyeket valóban kell.
Völgyi Péter:– Fárasztó volt a hetünk, tudtam, hogy nem leszünk frissek. Amit megbeszéltünk, többé-kevésbé sikerült végrehajtanunk, jó felkészülés volt ez a Magyar Kupa négyes döntőjére, és bízom benne, hogy az Euroligából és ebből a meccsből is sok pozitívumot tudunk majd oda magunkkal vinni.