Női kosár NB I: a Szekszárd jutott elsőként az elődöntőbe

R. P.R. P.
2023.03.31. 19:52
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második meccsén a Szekszárd 97–74-re legyőzte a PEAC-ot, ezzel 2–0-ra megnyerve a párharcot bejutott az elődöntőbe.
A Szekszárd simán jutott be az elődöntőbe (Fotó: Koncz Márton)

Az első mérkőzést a Szekszárd 69–64-re megnyerte idegenben, így az Atomerőmű hazai pályán szerezhette meg az elődöntőt érő második sikert.

A tolnaiak gyorsan nagy előnyt építettek ki, teljesen simán győzték le másodszor is a PEAC-ot. Nikola Dudásová 20 pontot dobott a hazai csapatban, ezzel a mezőny legeredményesebbje lett.

A DVTK és a BEAC találkozóján is csak a különbség volt a kérdés. Bár az első negyed után még döntetlenre álltak, a jóval esélyesebb diósgyőriek a második és a harmadik tíz percben eldöntötték a továbbjutás kérdését. A végére kiengedtek, de a mínusz kilencpontos negyedik negyed simán belefért.

A jövő csütörtökön rajtoló elődöntőben a Győr a DVTK-val, a Sopron pedig a Szekszárddal találkozik.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
Atomerőmű KSC Szekszárd–NKA Universitas PEAC 97–74
(30–12, 20–22, 23–17, 24–23)
Szekszárd, 1100 néző. V: Cziffra, dr. Mészáros B., Nyilas
SZEKSZÁRD: STUDER12/3, DUDÁSOVÁ20/9,WALLACE14/9, Mányoky 11/3,GOREE11. Csere: Miklós M. 12/6,KRNJICS14, Horváth D. 1, Bálint R., Boros J. 2,Holcz, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
PEAC: Szűcs R. 3/3, Wentzel 6/3, Calhoun 10/9, Gwathmey 2,KISS V. 15/3. Csere: KATANICS10, Simon Zs. 6/6, Sanchez 8/3, OLAWUYI14, Rátkai, Laczkó. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása: 3. perc:7–0. 5. p.: 12–3. 8. p.: 19–6. 13. p.: 31–16. 17. p.: 43–27. 19. p.: 50–30. 23. p.: 54–38. 27. p: 63–44. 30. p.: 73–51. 34. p.: 77–59. 38. p.: 87–71
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:
2–0, a Szekszárd javára

Djokics Zseljko:
– Örömkosárlabdát játszottunk, mióta Szekszárdon vagyok, ez volt a legjobb támadójáték, amit produkáltunk. Heten értek el két számjegyű pontot, és kiosztottunk huszonöt gólpasszt. Egész szezonban ezért dolgoztunk, hogy a négy közé jussunk. Ez hét év alatt hatodszor sikerült. Ha így tudunk játszani, akkor nem szabad megállni, ilyen produkcióval az Euroliga-győztes ellen is lehet keresnivalónk.
Jovan Gorec: – Az első perctől kezdve nem volt esélyünk, amit a dobószázalékok is mutatnak. A Szekszárd olyan csapat, amelyik a negatív dolgokból is tud erőt meríteni, ezt most a saját bőrünkön tapasztaltuk meg. Szeretnénk megszerezni az ötödik helyet.

E.ON ELTE BEAC–DVTK-HunTherm 63–76 (13–13, 14–28, 14–22, 22–13)
Gabányi-sportcsarnok, 250 néző. V: Kapitány, Szilágyi, Kapusi
BEAC: M. GREEN 12/6, Angyal B. 11/9, Milkovics 6/6, RADÓCZ 7/3, Vojtulek 12/3. Csere: Tóth F. 4, Zsámár L. 8, Katona B., Juhász A., Koch 3/3. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
DVTK: AHO N. 20/12, BERNÁTH 15/6, GUIRANTES 14, M. Jovanovics 10/6, CH. GREEN 12. Csere: Kiss A., Garbin 3, Aho T. 2, Bacsó. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 8. p.: 10–7. 13. p.: 15–24. 17. p.: 23–37. 22. p.: 30–41. 28. p.: 38–59. 33. p.: 43–70. 37. p.: 56–72
2–0, a DVTK javára

Mészárosné Kovács Andrea
: – A legelején, amikor a legerősebb DVTK volt fent, akkor is pariban tudtunk lenni, annak ellenére is, hogy nem fogtunk ki különleges dobóformát. A második félidőben voltak hullámvölgyeink, egy szakaszban sok pontot kaptunk rövid idő alatt, de volt annyi erőnk, hogy fel tudjunk zárkózni, és a lányok nem adták fel egy pillanatra sem, végig küzdöttek.
Völgyi Péter: – Az alap célkitűzésünket teljesítettük ezzel a győzelemmel. Gyengén kezdtünk, sok volt az eladott labdánk, a lepattanóharcban is sokszor hibáztunk. A harmadik negyed végefelé dőlt el a mérkőzés, igazából csak a különbség mértéke volt kérdéses, de a BEAC még egyszer új erőre kapott, és bravúros hárompontosokkal szorossá tudta tenni a mérkőzést. A győzelmünk nem forgott veszélyben, örülök, hogy így néhány nappal több időnk marad felkészülni az elődöntőre.

Ludovika Aréna, 50 néző. V: Varga-Záray, Földesi Á., Jankovics
CSATA: Horváth Bernadett, TOMAN D. 18/9, CZANK 21/15, Jáhni, BARNAI 10. Csere: Gábor L. 4/3, GYÖNGYÖSI 17/3, SZABÓ F. 15, Boros B. 2. Edző: Tursics Krisztián
PINKK: TENYÉR 4/3, VINCZE N. 18/9, Árvai 9, Zsilinszki 10/6, Kovács K. 9. Csere: Szücs L. 3/3, Horváth Zs., Bojtár 2, Borbás. Edző: Kovács Dénes
Tursics Krisztián:
– Örülök, hogy mind a kilenc hadra fogható játékosom hozzá tudott tenni a játékunkhoz, annak pedig különösen, hogy három fiatalunk is jól teljesített. Látszik, hogy szépen fejlődnek. Annak már kevésbé örülök, ahogy a harmadik negyed kezdődött. Sorozatban kaptuk a triplákat, és nem tudtuk kontrollálni a játékrészt. A jövő szerdai és szombati mérkőzésen ilyen abszolút nem fér bele.
Kovács Dénes: – A Csata sok balszerencse miatt nem került a rájátszásba, és nem az alsóházra készült, emiatt felszabadult játékkal szerettünk volna kirukkolni. Ez jórészt sikerült, és a mérkőzés bizonyos periódusaiban egészen vállalható kosárlabdacsapat képét mutattuk. Bár sok lepattanót engedtünk, de mi is sokat szedtünk, és egy-két nagy leolvadás kivételével elégedett vagyok magunkkal.