Női kosár NB I: 140 pont fölé jutott a Győr a PINKK ellen

B. A.B. A.
2023.02.18. 18:44
140 pont fölé jutott a Győr a PINKK ellen (Fotó: facebook.com/unigyor)
Az UNI Győr 143–46-ra magabiztosan legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét a női kosárlabda NB I 19. fordulójában, így a vendégek továbbra is nyeretlenek. Az esélyesebb csapat már az első perctől kezdve kezében tartotta a mérkőzést, és csupán a 31. pontja után született meg az első vendégkosár. A hazaiak végül 143 pontnál álltak meg, ami a legtöbb tőlük a mostani idényben. Ezzel a Győr megerősítette pozícióját a tabella második helyén, míg a PINKK továbbra is utolsó. A hazaiak legjobb dobója Dubei Debóra volt 18 ponttal.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
19. FORDULÓ
SERCO UNI GYŐR–PINKK PÉCSI 424 143–46
(42–6, 40–11, 24–18, 37–11)
Győr, 100   néző.  V:Minár, Jakab, Földesi.
GYŐR: RUFF-NAGY  21/6, Dombai 14/6,  WENINGER 15/9, TÖRÖK Á. 17/9,  P. Williams 14. Csere: BACH 17/3, DUBEI 18/6, Oroszová 10, Varga Zs. 16, Rozmán 1. Edző: Cziczás László
PÉCS: TENYÉR  9, Vincze N. 4, Árvai 4, Kovács K. 6, Zsilinszki 5. Csere:   Horváth Zs. 5, SZŰCS L.  8/3, Borbás 2, Temes, Bojtár, Pucz  3/3, Schmidt L.  Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–0. 6. p.: 31–0. 13. p.: 50–8. 18. p.: 72–14.  24. p.: 95–21.  26.   p.: 101–27. 33. p.: 115–37. 37. p.: 132–41. Kipontozódott: Horváth Zs. (31. p.)
 Cziczás László:
– Megtiszteltük az ellenfelet azzal, hogy a csapat a maximumot adta ki magából. Végig teljes erőbedobással játszottunk, a játékosok az utolsó pillanatig harcos küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, elégedett vagyok.
 Kovács Dénes:    – Igyekeztünk néhány részfeladatot megoldani, de sajnos megint kiderült, hogy az edzéseken a Győrhöz hasonló szintű védekezést nem tudunk reprodukálni. Hiába dolgozunk jól hét közben, a mérkőzésen szembejön velünk a valóság.