Női kosár NB I: az elejét és a végét megnyomta a Sopron

K. Zs.K. Zs.
2022.10.14. 19:54
Jelena Brooks 16 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Nemzeti Sport – archív)
Hatodik mérkőzését is megnyerte a Sopron a női kosárlabda NB I 2022–2023-as idényében: a címvédő péntek este hazai pályán 61–41-re verte meg az első győzelmére még váró Szigetszentmikóst.

A vendégek 5–4-re még vezettek, azonban a következő jó hét percben egyszer sem találtak a gyűrűbe, és a közben 12–0-s rohamot kivágó soproniak kézbe vették az irányítást. A következő két negyedben a szigetszentmiklósiak szépen tartották magukat, aztán a végjátékban a soproniak újra lendületbe jöttek, és húszpontosra hizlalták előnyüket.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
SOPRON BASKET–BKG–PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 61–41 (16–7, 14–13, 13–13, 18–8)
Sopron, 400
néző. V: Fodor, Győrfy, Jakab
SOPRON: Fegyverneky 2, SYKES 15, Kunek 4, Sitku 4, Sztankovics 5. Csere: Erdélyiová, BROOKS 16/6, Czukor 1, Magbegor 12, Böröndy 2, Völgyi, Varga A. Edző: Gáspár Dávid
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez, Zsámár 3/3, KATONA 17/3, Jones 5, Degbeon 10. Csere: Aldazabal 1, Szabó D. 3/3, Andi 2, Széphalmi-Kovács. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–5. 8. p.: 12–5. 12. p.: 23–9. 16. p.: 25–15. 18. p.: 25–18. 22. p.: 34–22. 25. p.: 35–28. 28. p.: 39–30. 32. p.: 43–35. 35. p.: 50–38. 38. p.: 55–40
Gáspár Dávid:
– Senki sem elégedett, hogyan is lehetnénk egy 61–41-es eredmény után. Nem volt látványos mérkőzés, úgy látom, csapatunknak még nagyon sokat kell dolgoznia. Most érkezett meg mindenki a fedélzetre, kell idő a rendszerünk elsajátítására – nem megy ez csettintésre.
Gedei Tibor: – Nekem is van hiányérzetem, de sokat léptünk előre, látszik, hogy két hete már tudunk együtt edzeni. Jó ellenfelek voltunk, vannak területek, ahol jól teljesítettünk, akár még jobbak is voltunk. Jól küzdöttünk, visszaszorítottuk az eladott labdák számát, de még így is volt elég, amit a Sopron megbüntetett.