Női kosár NB I: a Győr és a Sopron is bejutott az elődöntőbe

R. P.R. P.
2023.03.31. 21:02
Kettős győzelemmel jutott elődöntőbe a Győr is (Fotó: Facebook/UNI Győr)
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második meccsén a Győr kissé nehezen, míg a címvédő Sopron simán nyert, de mindkettő esélyeshez méltón bejutott a legjobb négy közé.

A TFSE-MTK alaposan megnehezítette a Serco Uni Győr dolgát. A vendégek ugyan megnyerték az első negyedet, de a negyedik tíz perc előtt már a hazaiak vezettek. A Győr jobban bírta a végét, és végül hét ponttal megnyerte az összecsapást, egyben a párharcot is 2–0-ra.

A Sopron Basket valamivel könnyebben igazolta a papírformát a Vasas ellen. Bár a fővárosiak csak hétpontos hátrányban voltak a záró felvonás előtt, a címvédő semmi esélyt sem adott hajrában. A végére 19 pontra nőtt a különbség –a Sopron is kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

A jövő csütörtökön rajtoló elődöntőben a Győr a DVTK-val, a Sopron pedig a Szekszárddal találkozik.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
TFSE-MTK–Serco Uni Győr 78–85 (18–29, 21–20, 24–13, 15–23)

Acsády Ignác u., 291 néző. V: Goda, Pozsonyi, Németh P.
TFSE: DÚL P. 8, Theodoreán 2, PUSZTAI P. 18/6, MARSHALL 25/12, MANIS 15/9. Csere: Dúl T. 3/3, Németh A., Hegedűs J. 7/3, Baa. Edző: Magyar Bianka
GYŐR: ELLENBERG-WILEY 34/12, Bach 5, Dubei 3, Török Á. 2, P. WILLIAMS 20. Csere: DOMBAI 9, Ruff-Nagy D., OROSZOVÁ 8, Varga Zs. 4, Weninger. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 8. p.: 12–22. 13. p.: 27–35. 17. p.: 34–41. 24. p.: 46–53. 28. p.: 60–60. 33. p.: 68–68. 35. p.: 75–70. 38. p.: 78–81
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:
2–0, a Győr javá
ra
Magyar Bianka:
– Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen a játékosaink sohasem adják fel, nem hagyjuk magunkat egyik mérkőzésen sem, legyen ellenfelünk nagy vagy kisebb csapat. Zónánkkal meg tudtuk zavarni a Győr ritmusát. Óriási hangulat volt, örülök, hogy győri szurkolók is érkeztek. Nagyszerű, hogy majdnem minden meccsen más magyar játékos tud előlépni, nagy csapatok ellen remek teljesítményt nyújtani. Reméljük, hogy így folytatjuk tovább, még nincs vége, szeretnénk elérni a célunkat.
Cziczás László: – Méltó ellenfelünk volt a hazai csapat, minden tudásunkra szükség volt, hogy be tudjunk jutni a legjobb négy közé. Voltak jó, illetve kevésbé jó periódusaink a mérkőzésen. Gyakorlatilag uraltuk a találkozó első felét, utána nagyon szépen ránk mászott az ellenfél, és önkívületi állapotban játszva átvette a vezetést hat ponttal is. Mindenképpen a csapat erejét mutatja, hogy innen vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, meg tudtuk fordítani. Összességében, idénybeli teljesítményünk alapján megérdemelten jutottunk elődöntőbe, nagyon boldogok vagyunk.

Vasas Akadémia–Sopron Basket 52–71 (16–18, 9–21, 18–11, 9–21)
Pasaréti út, 200 néző. V: Minár, Kovács N., Rózsavölgyi
VASAS: Papp K. 6, Szmailbegovics 4, PARDEE 18/15, Budácsik 6, NUNN 6. Csere: Salamon Zs. 6, Szerencsés, Tóth O. 3, Madár K. 3/3, Gelei, Van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
SOPRON: FEGYVERNEKY 12/3, TURNER 8, Kunek, Varga A. 5/3, MAGBEGOR 15/6. Csere: Sitku Zs. 1, Böröndy V. 11/3, SZTANKOVICS 19, Czukor. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–5. 8. p.: 11–11. 13. p.: 21–26. 17. p.: 23–35. 23. p.: 30–41. 28. p.: 41–48. 32. p.: 43–55. 37. p.: 44–62
2–0, a Sopron javára
Milos Pavlovics:
– A legnehezebb ellenféllel kellett szembeszállnunk a playoff első körében, és semmi okunk sincs szégyenkezni. Hatalmas elismerést érdemelnek a lányok, hiszen idegenben és hazai pályán is agresszívak és élesek tudtunk lenni. Fiatal játékosaink sokat fejlődtek az évad kezdete óta, ami természetesen edzőként hatalmas büszkeséggel tölt el. Fizikailag nem voltunk a topon, Madár Eszter személyében fontos játékosunk hiányzott, a pályára lépők közel sem voltak százszázalékos állapotban.
Gáspár Dávid: – A Vasas az egész párharc során fel tudta venni velünk a kesztyűt, jó kosárlabdát játszott. Természetesen örülök a továbbjutásnak, de nem volt túlságosan önbizalom-növelő ez a párharc. A harmadik negyed kivételével élesek voltunk védekezésben, de a hullámvölgyben épp a rivális legjobb dobóját hagytuk üresen. Ezen hibák miatt nem vagyok teljesen elégedett, de a kötelezőt hoztuk, úgyhogy megyünk tovább.