Női kosár NB I: 18 ponttal verte a sereghajtót a Szigetszentmiklós

2023.03.03. 18:06
Simán nyert a Szigetszentmiklós (Fotó: MKOSZ)
A női kosárlabda NB I alapszakasza 21. fordulójának nyitó mérkőzésén, pénteken a PINKK Pécsi 424 vereséget szenvedett a Szigetszentmiklóstól.

A Szigetszentmiklós a mérkőzés kezdetétől próbálta dominálni a találkozót, amit a 20–13-as első negyed jól tükröz. A második játékrészben a pécsiek ugyan tudtak faragni a hátrányukból, viszont a félidőt követően már csak nőtt a vendégek előnye. Az utolsó felvonás kezdetéig még tíz pont körül tartotta magát a PINKK, de a BGK utolsó negyedbeli tempóváltásával már nem tudott mit kezdeni – 51–69 lett a végeredmény.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
PINKK PÉCSI 424–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS
51–69 (13–20, 15–13, 12–17, 11–19)
Pécs, 100néző.V:Nyilas, Varga-Záray, Németh P.
PINKK:
Tenyér6,VINCZE N.12/3,Szücs L.2,Árvai4,Kovács K.6. Csere:Zsilinszki6/3,HORVÁTH ZS.15/3,Temes.Edző:Kovács Dénes
SZIGETSZENTMIKLÓS:Perez3/3,Takács D., Vári10/3,MCBRYDE9/3,DEGBEON19. Csere:KATONA SZ.5,SZABÓ D.10/6,Zsámár3/3,Aldazabal9/6,Duka, Gróf, Andi1. Edző:Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–4.8. p.:10–15.13. p.:14–20.15. p.:22–22.18. p.:24–30.22. p.:32–37.27. p.:36–46.32. p.:43–54.37. p.:47–68
Kovács Dénes:– Az elmúlt héten nagyobb vereséget szenvedtünk el. Ezután azt tűztük ki célként, hogy kerüljünk közelebb az ellenfelünkhöz. Ez részben sikerült is, mégsem lehetek elégedett, mert ahogyan a szigetszentmiklósiak játszottak, úgy hiszem, nyerési esélyt szalasztottunk el.
Gedei Tibor:– Ellenfelünk nehéz helyzete ellenére is úgy jött ki a meccsre, hogy nyerni szeretett volna, mi meg az első félidőben úgy kosárlabdáztunk, mint akik azt hiszik, a siker alanyi jogon jár nekik, de ez nem így van. Térfélcsere után gyakorlatilag öt-hat jó percünk volt, akkor sikerült kialakítanunk a különbséget.