Női kosár NB I: a Sopron nyerte a Szekszárd elleni rangadót

L. M.L. M.
2023.02.26. 15:53
A soproniak továbbra is vezetik az NB I tabelláját (Fotó: Facebook/Sopron Basket, Tóth Zsombor)
A Sopron Basket 65–57-re legyőzte a hazai pályán az Atomerőmű KSC Szekszárdot a női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján.

Az első negyed után a Szekszárd volt előnyben, a félidőre azonban már egypontos soproni előnnyel mehettek a csapatok. Gáspár Dávid együttes a harmadik negyedben kilenc ponttal elhúzott, a vendégeknek nagy hátrányt kellett volna ledolgozniuk az utolsó játékrészben. Ezt meg is kezdték, három pontra kapaszkodtak, de a végső hajrát jobban bírta a Sopron. Hiába GoreeCyesha remeklése és dupla duplája, vereséggel távozott a Szekszárd és maradt az ötödik helyen a tabellán.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
SOPRON BASKET–
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 65–57 (15–16, 11–9, 23–14, 16–18)
Sopron, 800 néző. V: Tóth C., Nagy V., Frányó.
SOPRON: Fegyverneky 6, Turner 7/3, Sitku 4, BROOKS 17/6, MAGBEGOR 20/3. Csere: Époupa 3, Sztankovics, Böröndy, Varga A. 2, Czukor 6/3. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: Studer 10/6, MIKLÓS 17/12, Mányoky 2, Bálint 2, GOREE 20. Csere: Krnjics 2, Wallace 4, Dudásová, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 9–13. 12. p.: 15–16. 15. p.: 17–20. 23. p.: 33–29. 25. p.: 39–29. 28. p.: 47–37. 32. p.: 51–48. 35. p.: 55–48. 38. p.: 59–51. Kipontozódott: Brooks (33. p), Miklós (40. p.)
Gáspár Dávid: – Mentálisan nagyon nehéz állapotban érkeztünk a meccsre, első lépésként az volt a legfontosabb, hogy tovább tudjunk lépni belőle A játék elemeiben, mind támadásban, mind védekezésben lépésről lépésre haladunk, szeretnénk a korábbi ritmusunkat visszanyerni és visszatalálni ahhoz a játékstílushoz, ami jellemzett minket. Örülök a győzelemnek, annak is, ahogy a szurkolóink végig támogattak minket.
Djokics Zseljko: – A válogatott szünet után tíz nap alatt a negyedik mérkőzést játszottuk idegenben, amely mellett leginkább regenerálódásra volt lehetőség. Nem szeretem ezt mondani egy vereség után, de most boldog vagyok, láttam biztató visszajelzéseket egy erős, de érezhetően nem tervezett vereségből érkező Sopron ellen. Kezdünk összeállni, több téren is előbbre léptünk. Sok sikert kívánok a Sopronnak a Schio ellen az Euroligában, szívből kívánom, hogy odaérjenek a rájátszásba!