Női kosár NB I: ötödik meccsét is megnyerte a Győr

V. J.V. J.
2022.10.16. 19:13
Illusztráció: Dömötör Csaba
Az UNI Győr 87–54-re nyert a Ludovika Csata otthonában a női kosárlabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén, és öt találkozója után is hibátlan mérleggel áll a tabella második helyén.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
LUDOVIKA CSATA–SERCO UNI GYŐR 54–87 (16–15, 8–11, 17–27, 13–34)
Ludovika Aréna, 150 néző. V: Praksch, Frányó, Varga-Záray.
CSATA: Horváth Bernadett 9/3, Toman D. 4, CZANK 21/6, Barnai 7, Fuehring 8. Csere: Szabó Fanni 3/3, Gyöngyösi, Boros B., Toman R., Jáhni 2. Edző: Tursics Krisztián
GYŐR: ELLENBERG 17/9, Dombai 6, DUBEI 10/6, P. WILLIAMS 20, MOMPREMIER 9. Csere: Ruff-Nagy D. 5, Bach 6/3, Török Á. 2, Oroszová 2, Weninger 8/6, Varga Zs. 2, Rozmán. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 6. p.: 15–8. 9. p.: 16–11. 13. p.: 20–17. 18. p.: 22–24. 23. p.: 28–36. 27. p.: 34–49. 33. p.: 45–67. 38. p.: 54–79
Tursics Krisztián: – A csütörtöki nemzetközi meccsünk után kevés időnk volt felkészülni a találkozóra, azonban úgy érzem, sikerült. A végére kijött a minőség és a rotációs lehetőségek közti különbség a két csapat között. Néhány játékosom lényegesen gyengébben teljesít, mint elvárnám, nem tudom, nekik milyen mérkőzés szükséges, hogy végre felszabadultan tudjanak játszani.
Cziczás László: – Méltó ellenfélnek bizonyult a Csata, minden tudásunkra szükség volt. Furcsán indult a találkozó, hiszen az ellenfél egyik legjobbja sérülés miatt nem léphetett pályára, ez többeket felszabadulttá tett a hazaiaknál. A második félidőben kijött, hogy szélesebb a rotációnk, forgatni tudtam a csapatot. Amíg ellenfelünk erővel bírta, jól küzdött.