Női kosárlabda NB I: egy ponttal verte a BEAC a TF-et

2022.10.22. 20:21
Fotó: Makovics Kornél
A címvédő Sopron magabiztos teljesítménnyel, 78–44-re legyőzte a vendég Vasas Akadémiát a női kosárlabda NB I alapszakaszában, szombaton, a Győr pedig otthon 88–79-re legyőzte a DVTK együttesét. A soproniak így hetedik összecsapásukat követően is hibátlanok a bajnoki idényben.

A Győr–DVTK meccsen három negyeden át a hazaiak irányítottak, a vendégek csak a záró részben kezdték meg a felzárkózást, de tetemes hátrányukat csupán csökkenteni tudták, ledolgozni már nem. A győztes győri csapatból hárman is 20 pont fölött termeltek, társaik összesen szereztek 21-et. A trió tagja volt a 20 éves Dombai Réka, aki a mezőny legeredményesebb játékosaként 24 ponttal zárt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
SERCO-UNI GYŐR–VTK-HUN-THERM 88–79 (23–18, 24–17, 24–14, 17–30)
Győr, 400
néző. V: Tőzsér, Minár, Győrffy.
GYŐR: ELLENBERG 22/15, DOMBAI 24/6, Bach 2, Varga Zs. 2, MOMPREMIER 21. Csere:
RUFF-NAGY 4, Török 2, Dubei 2, P. Williams 7, Rozmán, Oroszová 2.
Edző: Cziczás László
DVTK: Aho N. 5, Bacsó 3/3, GUIRANTES 23/3, M. JOVANOVICS 9/6, CH. GREEN 13. Csere:
Garbin 11/3, Kányási 5/3, Bernáth, Kiss A. 8, Aho T. 2.
Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–4. 5. p.: 13–8. 11. p.: 23–23. 15. p.: 34–25. 23. p.: 57–37. 26. p.: 63–45. 34. p.: 77–55. 37. p.: 86–70.
Cziczás László:
– Egész héten készültünk a rangadóra, az edzőkollégákkal sikerült jól felépíteni a
munkát, amelynek meg lett az eredménye. A szokottnál kisebb rotációval játszottunk, talán ezért is
fáradt el a csapat a végére.
Völgyi Péter: – Foghatjuk a fáradtságra ezt a vereséget, de sajnos egy kicsit talán későn próbáltam
belenyúlni a mérkőzésbe. A hajrában már működött amit elterveztünk, előtte azonban a győrieknek
mindenre volt válaszuk.

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 78–44 (24–12, 16–12, 19–13, 19–7)
Sopron, 400
néző. V: Balog, Földesi, Rózsavölgyi
SOPRON: Fegyverneky 8, SYKES 13, Sitku 2, BROOKS 16, Sztankovics 6. Csere: Magbegor 8, Böröndy 2, Varga A., Völgyi, KUNEK 16/9, Czukor 7/3. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: Papp 7/3, Tóth O. 8, Szerencsés 3, Budácsik 3/3, Nunn. Csere: Salamon 8, Szmailbegovics 9/3, Pardee 6/6, Madár K., van Rijs L., van Rijs D. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–2. 8. p.: 18–10. 12. p.: 26–17. 15. p.: 30–18. 18. p.: 37–20. 22. p.: 42–27. 25. p.: 51–33. 32. p.: 61–39. 35. p.: 69–39. 39. p.: 76–43
Gáspár Dávid: – Örülök annak, hogy az előző mérkőzések játékképéhez viszonyítva javult a játékunk. Még nem stabilizálódott, de javult. Ez a mindennapos munka eredménye. Szeretnénk ezen az úton haladni tovább. Nagyon sok eladott labda tarkította a mérkőzést, mely elsősorban nem a Vasas védekezéséből fakadt, hanem a rossz kivitelezésű átadásokból. Hasonló volt a hiba ezen a téren mindkét csapatnál. Szeretném azonban a pozitív dolgokat megragadni. Jobb támadásvezetéseink voltak és ahogy az elmúlt mérkőzésen is tettük, tudtuk keményen tartani a védekezésünket. Edzünk, dolgozunk, készülünk a következő ellenfélre!
Milos Pavlovics: – Nehéz meccs volt, a Sopron jobb játékerőt képvisel. Nem nyújtottuk ma a legjobbunkat, főleg az hiányzott, ami az erősségünk, a gyorsindítás. A másik a rengeteg eladott labda, különösen a palánkok alatt. A Sopron is sok erőfeszítést tett, hogy hibába kényszerítsen minket. Sok üres helyzetre adtunk nekik lehetőséget, melyet kihasználtak. Gratulálok nekik!

Az Atomerőmű hullámzó játékkal is magabiztosan győzte le Szekszárdon a Ludovika Csata együttesét.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–LUDOVIKA CSATA 84–63 (239,1529,306,1619)
Szekszárd, 800
néző. V: Papp P., Söjtöry, Szilágyi B.
SZEKSZÁRD:
Studer3/3,Boros J.4,VIVIANS18/6,Goree8,HEBARD16. Csere:Mányoky4,Horváth D., Wallace14/6,MIKLÓSM.17/15,Bálint R.,Holcz
Edző:
Djokics Zseljko
CSATA:HORVÁTHB.16/9,Czank5,Toman D.8/6,Jáhn, FUEHRING21/9. Csere:Barnai2,Gyöngyösi2,Szabó F.7/3,Boros B.2,Gábor L.
Edző:Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása: 3. perc:4–2.7. p.:8–3.11. p.:25–12.14. p.:27–22.17. p.:34–25.21. p.:42–40.24. p.:49–40.27. p.:56–41.30. p.:68–44.33. p.68–53.37. p.:78–61.
Djokics Zseljko:
–Az első és a harmadik negyeddel elégedett vagyok, de hazai pályán egy negyed alatt huszonkilenc pontotnem szabadkapni,ekkor nem tudtunk bánni a foultokkal.Kívülállóként szórakoztató és látványos mérkőzés volt, mindkét csapat jól dobta a hárompontosakat. Támadásban és védekezésben is fejlődnünk kell még.
Tursics Krisztián:
–Euroligás és top Európa-kupás csapatok ellen negyven percig kell koncentrálunk. Edzéseken nem, csak a mérkőzéseken találjuk magunkat szembe ilyen ellenfelekkel, ez a harmadik negyedben ütött vissza, amikor olyan védekezést kaptunk, amiben nem éreztünk magunkat komfortosan.Brown térde az Európa-kupában sérült meg, reméljük, két-három héten belül rendelkezésünkre állhat.

Az ELTE BEAC 83–82-re legyőzte a vendég TFSE-MTK csapatát. Az első félidőben úgy tűnt, hogy sima hazai győzelem fog születni a budai rangadón, azonban drámai végjátékba torkollott az összecsapás. Angyal Barbara a második negyed elején már ötből öt triplánál tartott, tarthatatlan volt a hazaiak bedobója, vendégoldalon Pusztai Petra szállította a pontokat, tizenkét pontot dobott a vendégek
kilencese az első húsz percben. Fordulás után Ana Vojtulek szórta meg magát, a BEAC első kilenc pontját, igaz ehhez csapattársai is kellettek, akik tömték labdákkal a horvát magas játékost. Az utolsó negyed drámaian alakult, Dúl Panka két hármasát követően átvette a vezetést a TF, igaz csak rövid időre. Az előny hol itt volt, hol ott. A harmincnyolcadik perc végén és a harminckilencedik perc elején extázis volt a csarnokban. Morgen Green tripla itt, Dúl Panka tripla ott, majd Angyal újabb hármasára, Pusztai válaszolt hasonló értékű dobással. A drámai összecsapást végül a hazaiak nyerték meg, minimális különbséggel.

E.ON ELTE BEAC–TFSE-MTK 83–82 (20–15, 25–20, 13–19, 25–28)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Lengyel, Sörlei, Németh P.
BEAC: M. GREEN 25/6, ANGYAL B. 24/18, Milkovics, Tóth F. 4, VOJTULEK 25.
Csere: Radócz, Orosz Zs. 5/3, Koch, Katona B. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
TFSE: Dúl T. 3/3, DÚL P. 20/12, Marshall 14, Hegedűs J. 9/3, HILLSMAN 15. Csere:
PUSZTAI P. 19/3, Turi, Király A., Burján L. 2. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 8. p.: 14–11. 13. p.: 27–19. 17. p.: 39–26. 24. p.: 49–40. 28. p.:
56–47. 32. p.: 61–61. 35. p.: 69–70. 39. p.: 81–80. Kipontozódott: Marshall (36. p.)

Mészárosné Kovács Andrea: – Az ellenfelet is megilleti a gratuláció, nagyon jó
meccset játszottunk. Tisztában voltunk az első félidőt követően, hogy még nincs vége
az összecsapásnak és a továbbiakban is koncentrálnunk kell. A harmadik negyedet is
jól kezdtük, azonban a TF agresszív védekezése ellen lassabb lett a támadójátékunk,
ellenfelünk labdaszerzéseit követően felzárkózott, sőt a vezetést is átvette. Készültünk a
TF belső játéka ellen, megérdemelt győzelmet arattunk.
Magyar Bianka: – Aki kilátogatott, az második félidőben fantasztikus meccset láthatott.
Úgy érzem, megérdemelten győzött a BEAC, tudtuk, hogy három emberre kell
figyelnünk, ők összességében dobtak nekünk 74 pontot, Angyal Barbarát külön
kiemelném, fantasztikusan játszott. Ha a hátterünket nézzük egy kicsit, a mai meccsen
nem érdemeltünk volna győzelmet, de ez a mi dolgunk, nekünk kell ezt kezelni.