M. B.
2022.12.02 21:06 Frissítve: 2022.12.02 21:14

Női kosár NB I: kis híján botlott a Szigetszentmiklós a sereghajtó ellen

Szoros mérkőzésen 77–69-re nyert BKG Prima Natura Szigetszentmiklós a sereghajtó PINKK Pécsi 464 ellen a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Hiába dobott 17 pontot Vincze Nikolett (jobbra), ez sem volt elég a pécsi sikerhez (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló9

Zsinórban a harmadik győzelméért lépett pályára a Szigetszentmiklós, amely kisebb meglepetésre döntetlenre hozta le az első negyede. A nagyszünetben hárompontos hazai előnnyel fordultak a felek, de a harmadik felvonás végére egy pontra feljött a Pécs. A záró negyedben összekapta magát a Pest megyei csapat és simán nyerte a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 10. FORDULÓ
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–
PINKK PÉCSI 424 77–69 (17–17, 18–15, 20–22, 22–15)
Szigetszentmiklós
, 200 néző. V: Varga-Záray, Szilágyi, Németh P.
SZIGETSZENTMIKLÓS:
 PEREZ 21/6, Vári 6, Takács D. 5/3, DEGBEON 12, K. JONES 18/3. Csere: Aldazabal 2, Katona Sz. 2, Zsámár P. 2, Szabó D. 9/9, Széphalmi-Kovács V. Edző: Gedei Tibor
PINKK: Szűcs L.11/3, Zsivaljevics 13/3, VINCZE N. 17/15, Zsilinszki 3/3, KOVÁCS K. 7. Csere: TENYÉR 12/3, Peric 2, Bojtár 4/3. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 8. p.: 16–12. 13. p.: 25–23. 17. p.: 31–26. 22. p.: 39–35. 27. p.: 49–45. 33. p.: 64–57. 38. p.: 73–65
Gedei Tibor: – Nagyon boldog vagyok. Nem vagyunk hozzászokva, hogy egy mérkőzésen mi vagyunk az esélyes csapat. Nem is ezt a terhet kezeltük nehezen, hanem azt gondoltuk, hogy alanyi jogon jár most már nekünk egy győzelem. Örülök, hogy három mérkőzést nyertünk sorozatban és jövő héten meg akarjuk nyerni a negyediket is.
Kovács Dénes: – Úgy gondolom, hogy mindent megtettek a lányok. Nem vagyunk sokan, de ahhoz képest a szívüket, lelküket kitették a pályára. Nyilván egy kicsit több koncentrációval, kicsit pontosabban sokkal jobb mérkőzést játszottunk volna, akár meg is nyerhettük volna ezt a meccset.

1. SERCO UNI Győr 9 9 832–596 18 1.000
2. Sopron Basket 10 9 1 807–570 19 0.950
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 11 9 2 914–699 20 0.909
4. DVTK-Hun-Therm 9 7 2 629–536 16 0.889
5. NKA Universitas PEAC-Pécs 9 7 2 696–625 16 0.889
6. Vasas Akadémia 9 4 5 617–646 13 0.722
7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 9 4 5 635–710 13 0.722
8. Ludovika Csata 9 3 6 634–651 12 0.667