Női kosár NB I: 197 pontos csatával indult a Győr–DVTK

2023.04.07. 18:51
Fordulatos, pontokban gazdag mérkőzéssel kezdődött meg pénteken a Győr és a DVTK párharca a női kosárlabda NB I elődöntőjében: a házigazda győriek Aaryn Ellenberg három másodperccel a végső dudaszó előtt behulló triplájával 100–97-re nyertek. A két csapat vasárnap Miskolcon vívja a következő meccset.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A fehér mezes győriek óriási küzdelemben nyerték meg az első meccset (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

EGYIK EGYÜTTES sem az optimális kerettel érkezett meg a női bajnokság elődöntőjébe a Győr–DVTK párharcban, hiszen amíg a hazai csapat Beatrice Mompremiert, addig a borsodiak a litván Monika Grigalauskytét vesztették el útközben sérülés miatt. Alapból a zöld-fehéreket érintette kellemetlenebbül magasemberük hiánya, hiszen az amerikai kulcsjátékos volt, így aztán nem is hatott annyira meglepően, hogy Cziczás László vezetőedző már a pénteki összecsapás előtt próbálta levenni a terhet játékosai válláról a nyilatkozatával, amelyben kifejtette, már az is nagy eredmény, hogy az Euroligában szereplő három együttes (Sopron, Szekszárd, DVTK) mellett negyedikként ott vannak az elődöntőben.

(Itt kell említést tennünk arról, hogy a másik ágon már csütörtökön elkezdődött a Sopron és a Szekszárd párharca – egy elég egyoldalú összecsapással. A koncentráltan és jól támadó címvédő gyakorlatilag átrohant ellenfelén az első negyedben, amelyet 14 ponttal megnyert az első kosarát csak a 6. percben jegyző riválissal szemben. A folytatásban ugyan meccsben volt a tolnai csapat, de a különbség így 25 pont lett a végére.)

Győrben öt perc után 14–7-re a vendégek vezettek, s ekkor még csak sejteni sem lehetett, hogy sokáig emlékezetes csatát vívnak majd egymással a döntőre hajtó együttesek. Hihetetlenül offenzív felfogásban kosárlabdázott mindkét fél, egyértelműen a támadójáték kapott kiemelt figyelmet, ugyanakkor a védekezésről mintha megfeledkeztek volna... A félidőben 56–56-ot mutatott a tábla, ez az állás általában végeredménynek is elment az idény java részében. A vendégeknél a Puerto Ricó-i Arella Guirantes volt tarthatatlan, a karmester 20 pontig jutott 20 perc alatt.

Fordulást követően sem lassítottak a csapatok, továbbra is a támadásra fektették a hangsúlyt, nem csoda, hiszen mindkét oldalon jóval ötven százalék feletti pontossággal céloztak a játékosok mezőnyből.

Az utolsó negyednek 79–78-ról vágtak neki, s nem nagyon engedték meglépni a másikat, egészen a 38. percig, akkor négy ponttal elhúzott a DVTK. A Győr időt kért, fordított, végül a 27 pontot szerző amerikai Aaryn Ellenberg három másodperccel a lefújás előtt bevágott triplájával nyert, és 1–0-s előnnyel utazhat Diósgyőrbe.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SERCO UNI GYŐR–DVTK HUN-THERM 100–97 (24–26, 32–30, 23-22, 21–19)
Győr, 800
néző. V: Praksch, Makrai, Györfy
GYŐR: ELLENBERG 27/12, Dombai 7, DUBEI 13/3, Török Á. 3/3, P. WILLIAMS 14. Csere: RUFF-NAGY 16/3, Bach 3/3, OROSZOVÁ 11/3, Varga Zs. 3, Weninger 3. Edző: Cziczás László
DVTK: AHO N. 15/6, KÁNYÁSI 10/6, GUIRANTES 28/3, Garbin 8/6, CH. GREEN 10. Csere: Bernáth 9/3, Kiss A. 3, M. JOVANOVICS 14/6, Aho T. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–12. 9. p.: 19–18. 12. p.: 31–31. 15. p.: 41–41. 19. p.: 55–51. 23. p.: 67–63. 27. p.: 71–72. 32. p.: 81–81. 35. p.: 86–85. 39. p.: 95–95
Kipontozódott: Bernáth (36. p.), Aho N. (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára
Cziczás László:
– Két felkészült csapat az évad legjobb mérkőzését játszotta, remek atmoszférában. Mindkét oldalon extra teljesítményeket láttunk, ezúttal nekünk sikerült győzni, de még semmi sem dőlt el.
Völgyi Péter: – Ritka látványos meccsen a támadójátékunk nem hagyott kívánnivalót maga után, ám a Győr is extra dobóteljesítményt nyújtott, a támadólepattanókban jobb volt, és jobban bírta a véghajrát.