Női kosár NB I: a Sopron ízekre szedte a PINKK-Pécsi 424-et

2022.12.16. 19:49
Varga Alíz 20 ponttal és 13 lepattanóval zárta a mérkőzést (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A Sopron Basket női kosárlabdacsapata 94–28-as győzelmet aratott a PINKK-Pécsi 424 ellen. A vendégek csupán kilenc pontot dobtak a második félidőben a bajnoki éllovas otthonában.

Nagyon sima győzelmet aratott a listavezető Sopron Basket a tabella utolsó helyén álló PINKK-Pécsi 424 felett. A 94–28-as végeredménnyel záruló találkozón a vendégek csupán négy pontot dobtak a negyedik és öt pontot a harmadik negyedben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Varga Alíz volt 20 pontjával és 13 lepattanójával.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
SOPRON BASKET–PINKK-Pécsi 424 94–28 (22–9, 27–10, 23–5, 22–4)

Sopron, 300  néző. Vezette: Minár, Rózsavölgyi, Földesi.
SOPRON:  Fegyverneky 4, Böröndy 4, Sitku 12, VARGA A. 20, SZTANKOVICS 15. Csere: Turner 2, Czukor 11/9, Erdélyiová 6, Kunek 5, MAGBEGOR 13, Völgyi 2. Edző: Gáspár Dávid
PINKK: Zsivaljevics 6/3, Tenyér 2, Vincze 5/3, Zsilinszki 5/3, Kovács K. 8. Csere: Bojtár, Perics, Szűcs L. 1, Horváth Zs., Temes, Árvai 1. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–0. 8. p.: 17–6. 12. p.: 31–12. 15. p.: 40–15. 18. p.: 43–19. 22. p.: 56–19. 25. p.: 66–23. 28. p.: 70–23. 32. p.: 74–24. 35. p.: 84–24. 38. p.: 88–28
Gáspár Dávid:Az egész mérkőzés folyamán az elvárt ritmust diktáltuk támadásban és védekezésben egyaránt. Az volt az előzetes kérésem, hogy azt a szintet hozzuk, amit edzésen is egy adott helyzetben elvárunk, és ez megvalósult. Nagyon sok fiatal játékosunk tudott huzamosabb ideig a pályán lenni. Nagyon tetszett a játékuk, a hozzáállásuk.
Kovács Dénes: – A Sopron a játék minden elemében alaposan felülmúlt minket. Nehezen tudom megérteni, hogy egy ilyen mérkőzésen, ahol teher nélkül léphettünk pályára, miért nem tudtunk semmit hozzátenni a játékhoz. A Sopronnal nem vagyunk egy szinten, de ellenük is minden helyzetet fel kell vállalni ahhoz, hogy bárkinek egyenlő ellenfelei lehessünk.