Női kosár NB I: a végén nyílt az olló, egyenlített a DVTK

2023.04.09. 20:26
Arella Guirantes 16 pontot szerzett a DVTK-ban (Fotó: Észak-Magyarország/Vajda János)
A DVTK hazai pályán 67–55-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján, ezzel 1–1-re alakította a két csapat párharcát a bajnokság elődöntőjében. A TFSE-MTK másodszor is legyőzte az ELTE BEAC-ot, így az ötödik helyért játszhat a folytatásban.

Jól kezdett a DVTK, Darcee Garbin gyorsan bevágta az első hazai triplát, de a győriek nem késlekedtek sokáig a válasszal, Dubei Debóra hármasával először vezettek (7–8). A 100–97-es győri győzelemmel végződő első összecsapáshoz képest jóval több hiba jellemezte a játékot mindkét oldalon, persze izgalomból ezúttal sem volt hiány. A győriek Aaryn Ellenberg vezérletével őrizték néhány pontos előnyüket, de aztán Kányási Veronika is bevágott egy hármast, ezzel az első negyed a miskolciaké lett.

A folytatásban a hazaiak már meg-megléptek, de 42–40-nél, Dubei közeli találatával hosszú idő után megint a vendégek vezettek. Nagy csata folyt a pályán, a földharcok sem voltak ritkák, a két csapat továbbra is közel volt egymáshoz.

Az utolsó negyedben Garbin és Guirantes pontjaival megugrottak a miskolciak, a dobásaikat rendre elhibázó győriek elvesztették a kipontozódó Ellenberget, és ez már sok volt Garbin bő három perccel a vége előtt behajított harmadik hármasával (67–53) gyakorlatilag véget vetett a meccsnek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
DVTK-HUN-THERM–SERCO UNI GYŐR 67–55 (17–15, 21–15, 13–17, 16–8)
Miskolc, 2000
néző. Vezette: Nagy V., Goda, Pozsonyi
DVTK:
Aho N. 4, Kányási 5/3, GUIRANTES 16, GARBIN 17/9, Kiss A. 3. Csere: M. Jovanovic 7, Aho T., BERNÁTH 15/6. Edző: Völgyi Péter
Győr:
ELLENBERG 17/9, Dombai, Dubei 10/6, Török Á. 5/3, Williams 14. Csere: Weninger, Oroszová 2, Varga Zs. 4, Bach, Ruff-Nagy 3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 1. perc:
5–0. 8. perc: 11–15. 17. perc: 31–25. 24. perc: 40–42. 27. perc: 44–44. 32. perc: 55–49. 34. perc: 60–51. 38. perc: 67–53
Kipontozódott: Ellenberg (37.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Völgyi Péter:
– A hangulat segítségünkre volt abban, hogy megnyerjük a meccset. A találkozó kulcsa az volt, hogy bár mindkét csapat gyengébben dobott kintről, mint az első összecsapáson, mi jobban harcoltunk a lepattanókért, amikből gólokat értünk el. Azon leszünk, hogy a mindent eldöntő szerdai mérkőzésen még jobban játsszunk.
Cziczás László: – A vereség oka az atmoszféra volt: férfiösszecsapásokon is ritkán van ilyen hangulat, mint a diósgyőri arénában. Ennek hatása alá kerültünk, ez bénítólag hatott ránk. Nem voltunk elég élesek, de szerdára változtatni fogunk.

AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC 88–85 (32–28, 19–23, 11–15, 26–19)
Városmajor, 200
néző. V: Tőzsér, Minár, Gruber
TFSE:
THEODOREÁN 2, DÚL P. 20/9, PUSZTAI P. 13, MARSHALL 23/6, HEGEDŰS J. 19/9. Csere: Manis 7, Németh A., Dúl T., Baa 4. Edző: Magyar Bianka
BEAC: M. Green 18/6, ANGYAL B. 18/3, Milkovics, TÓTH F. 14/3, VOJTULEK 18/3. Csere: Katona B. 4, Juhász A. 6, Zsámár L. 7/3. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 20–9. 7. p.: 29–16. 13. p.: 40–32. 18. p.: 45–48. 24. p.: 55–53. 27. p.: 58–61. 32. p.: 62–68. 38. p.: 82–76
Kipontozódott: Manis (30. p.), M. Green (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a TFSE-MTK javára
Magyar Bianka:
– Ez a csapat fantasztikus! Négy év tudatos építkezésének az eredménye, hogy most ünnepelhetünk. Remekül összeállt a támadójátékunk, képesek voltunk szépen, apránként javítani a játékunkat, a mai meccsen jól mutatta ezt, hogy a negyedik negyedben huszonhat pontot dobtunk a pocsék harmadikat követően. Büszke vagyok az idénybeli teljesítményünkre, főleg, hogy csak két légiósunk volt, és sokszor négy magyar játékos volt a pályán. Köszönöm mindenkinek, aki a háttérben dolgozik, és óriásiak a szurkolóink is. Most két napig biztos, hogy pihenünk, hiszen az elmúlt hónapokban kegyetlenül sokat dolgoztak a lányok.
Mészárosné Kovács Andrea: – Úgy gondolom, többre képes ez a csapat. Nem sikerült olyan formába kerülnünk a playoffra, amilyenbe szerettük volna. Hosszú sérülésből kerültek vissza játékosok, illetve a rotációból kiesett két emberünk is. Ez meglátszott, mind az edzésmunkán, mind a pályán. A végére teljesen kifulladtunk. Egy embertől vártuk a csodát, annyira elfogyott a végére az oxigén, hogy azokat a feladatokat sem tudtuk megoldani a pályán, amiket megbeszéltünk előtte tíz másodperccel. Ezt azért óriási problémának tartom ezen a szinten.