Női kosárlabda NB I: egy lépésre az újabb trófeától a Sopron Basket

2023.04.18. 19:39
A női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén a Sopron 94–82-re legyőzte a Győrt, így már 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Aaryn Ellenberg (jobbra) 37 pontot dobott, de Fegyverneky Zsófiáék nyerték a meccset (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

Erőn felüli tettre készült a Serco Uni Győr: az idényben először, ötödik próbálkozásra végre legyőzni a tavalyi Euroliga-győztes, bajnoki címvédő Sopron Basketet, mindezt a finálé második felvonásán.

Aaryn Ellenberg felhozta a labdát, idő előtt, feleslegesen ráemelte a triplát, dobása alig érte el a gyűrűt – ez a kezdés egyáltalán nem nyomta rá a bélyegét az amerikai irányító teljesítményére, ahogy azt később láthattuk. Ettől függetlenül is jobban kezdte a találkozót a Sopron Basket, 10–3-as előnyre tett szert, majd 18–7-re is vezetett, a hazaiaknál Bach Boglárka összeszedett egy sportszerűtlen hibát. Pörgött a mérkőzés, diktálta a tempót a Győr, és amikor Ellenberg a rossz kezdés után már a második tripláját tette a helyére, 19–23-as állásnál Gáspár Dávid vendégedző időt kért.

Meg is tört a Győr lendületes játéka, a látogató hamar visszaállította a tíz pont körüli különbséget. Dragana Sztankovics viszont elvesztette a fejét, csúnyán nekiment Bachnak egy lepattanócsata után, amiért neki is járt a sportszerűtlen fault. Ismét zárkóztak a Rába-partiak, Ellenberg nagyon elkapta a fonalat, újabb triplát dobott be, ráadásul oda is ütöttek neki, 21 pontnál járt 15 perc után, feljött egyre a Győr. Ellenberg tényleg elképesztő volt, viszont cserébe a túloldalon gyakorlatilag egy Sopron-támadás sem fejeződött be kosár nélkül. A nagyszünetig a győri klasszis eljutott 30 pontig, többi csapattársa összesen 18-at jegyzett, a soproniak 50–48-ra vezettek.

Aztán jött némi fordulat a második félidő elején, Peyton Williams két egypontos kosarával hosszú idő után ismét a házigazda került előnybe. Állandósítani nem tudta ezt, 58–58-nál Alice Kunek simított be egy hárompontost, míg Turner Yvonne magabiztos volt a büntetővonalról. Ellenberg negyedvégi dobása nem pottyant be, így öttel állt előrébb a Sopron Basket, amelyet elég sok szurkolója kísért el a megyei rivális otthonába.

A győrieknek folyamatosan emberpróbáló feladatot jelentett megbirkózni a Sopron palánk alatti játékosaival, ez nyilvánvalóan rengeteg energiát emésztett fel, Jelena Brooks is egyre eredményesebbnek bizonyult. Hét ponttal léptek el Fegyverneky Zsófia és társai, ami nem tűnt ledolgozhatatlannak, de a Győr védekezésben nem tudott annyit adni, hogy huzamosabb kosármentes periódusra kényszerítse a címvédőt. Így a hajrá már nem is nyújtott falrengető izgalmakat, tíz fölé kúszott a soproni előny, aztán még feljebb, a találkozó érdemi része a 36. perc környékére véget ért. A Magyar Kupát már behúzó Sopron Basket 94–82-re nyert, s pénteken hazai pályán ünnepelheti 16. magyar bajnoki címét

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SERCO UNI GYŐR–SOPRON BASKET 82–94 (19–27, 29–23, 16–19, 18–25)
Győr,
1968 néző. Vezette: Mészáros B., Makrai, Györfy
GYŐR: ELLENBERG 37/12, DUBEI 8, BACH 8/6, Török 5/3, P. WILLIAMS 10. Csere: Dombai 6, Varga Zs. 2, Ruff-Nagy 6. Edző: Cziczás László
SOPRON: FEGYVERNEKY 15, TURNER 21/3, CZUKOR 8, BROOKS 23/3, MAGBEGOR 12. Csere: Kunek 8/6, Bőröndy 5/3, Sztankovics 2, Varga A. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–12. 7. p.: 7–18. 9. p.: 19–23. 13. p.: 27–34. 16. p.: 35–36. 18. p.: 43–46. 23. p.: 52–50. 26. p.: 56–58. 29. p.: 62–65. 33. p.: 72–77. 35. p.: 74–83. 37. p.: 75–87
Cziczás László:
– Nagyszerű közönség előtt, remek hangulatú mérkőzést játszottunk, a tizenkét pontos vereség ellenére dicséret illeti a lányokat a teljesítményükért. Sok sebből vérzünk, ennek ellenére nyílt sisakos viadalt játszottunk, amely lehetett volna akár szorosabb is.
Gáspár Dávid: – Kemény mérkőzésen sikerült győzni, az otthonában jól támadó Győr ellen, amelyben Aaryn Ellenberg extra teljesítménnyel rukkolt ki. A második félidőben sikerült a védekezésen javítanunk, a támadójátékunk pedig megmaradt az első félidőbeli eredményes szinten.

A SOPRON BASKET (1.)–SERCO UNI GYŐR (2.) DÖNTŐ MÉRKŐZÉSEI (a párharc állása: 2–0)