H. K. 2020.09.30 14:42 Frissítve: 2020.10.28 20:04

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2020–2021

A férfi kosárlabda NB I 2020–2021-as idényének menetrendje.

 

Az alapszakaszban minden csapat 26 mérkőzést vív, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben találkozik egymással minden alakulat. A középszakaszban a kialakult sorrend szerint felsőházban (1-5. helyezettek), középházban (6-10. helyezettek) és alsóházban (11-14. helyezettek) folytatják a küzdelmeket a csapatok. Az alapszakaszban elért eredményeket mindenki viszi tovább a középszakaszba – a felső- és a középházban 8, az alsóházban 6 meccsen kosárlabdázhat minden csapat. 

A rájátszásban az 1-8. helyezett a bajnoki címért és a további helyezésekért játszik kieséses rendszerben, a 13-14. helyezettek az első osztályban maradásért játszanak – a párharc vesztese kiesik.

A teljes versenykiírás IDE KATTINTVA olvasható.

AZ ÁLLÁS 
  1. Egis Körmend 1 1 93–72 1.000 
  2. Pécsi VSK-Veolia 1 1 80–75 1.000 
  3. Falco-Vulcano KC Szombathely 1 1 95–93 1.000 
  4. Naturtex-SZTE-Szedeák 5 4 1 439–378 0.900 
  5. Atomerőmű SE 4 3 1 326–321 0.875 
  6. DEAC 3 2 1 240–230 0.833 
  7. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750 
  8. OSE Lions 3 1 2 246–251 0.667 
  9. Kaposvári KK 6 2 4 446–461 0.667 
10. Sopron KC 3 1 2 243–263 0.667 
11. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 4 1 3 296–323 0.625 
12. Jászberényi KSE 3 3 214–260 0.500 
13. Zalakerámia ZTE KK 0 0–0 0.0 
13. Alba Fehérvár 0 0–0 0.0 

1. FORDULÓ
2020. október 3., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Jászberény – elhalasztva
DEAC–Atomerőmű SE 97–83
OSE Lions–Sopron KC 78–70
Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász – elhalasztva
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK – elhalasztva
Pécsi VSK-VEOLIA–Zalakerámia ZTE KK – elhalasztva
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 97–90

2. FORDULÓ
2020. október 7., szerda
Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyelhalasztva
Sopron KC–Jászberény 92–83
Szolnoki Olajbányász–DEAC 88–76

Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–OSE Lions 91–84
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvárelhalasztva
Pécsi VSK-VEOLIA–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
2020. október 18., vasárnap
Egis Körmend–Kaposvári KK 93–72

3. FORDULÓ
2020. október 10., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC
Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász 66–63
Jászberény–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 67–89
DEAC–Zalakerámia ZTE KK 67–59
OSE Lions–Kaposvári KK
Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Egis Körmend–Pécsi VSK-VEOLIA

4. FORDULÓ
2020. október 14., szerda
Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – elhalasztva
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Sopron KC 102–81
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE – elhalasztva
Kaposvári KK–Jászberény 79–64
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC – elhalasztva
Pécsi VSK-VEOLIA–OSE Lions – elhalasztva
Alba Fehérvár–Egis Körmend – elhalasztva

5. FORDULÓ
2020. október 17., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK
Sopron KC–Kaposvári KK
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 87–77
Jászberény–Pécsi VSK-VEOLIA
DEAC–Egis Körmend
OSE Lions–Alba Fehérvár

6. FORDULÓ
2020. október 21., szerda
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 51–64
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász
Pécsi VSK-VEOLIA–Sopron KC
Egis Körmend–Atomerőmű SE
Alba Fehérvár–Jászberény
DEAC–OSE Lions

7. FORDULÓ
2020. október 24., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK
Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Pécsi VSK-VEOLIA
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend
Sopron KC–Alba Fehérvár
Atomerőmű SE–OSE Lions
Jászberény–DEAC

8. FORDULÓ
2020. október 28., szerda
Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 80–75
Később
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – elhalasztva
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
OSE Lions–Szolnoki Olajbányász
DEAC–Sopron KC
Jászberény–Atomerőmű SE

9. FORDULÓ
2020. október 31., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend
Kaposvári KK–Alba Fehérvár
Zalakerámia ZTE KK–OSE Lions
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–DEAC
Szolnoki Olajbányász–Jászberény
Sopron KC–Atomerőmű SE

10. FORDULÓ
2020. november 7., szombat
Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA
OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
DEAC–Kaposvári KK
Jászberény–Zalakerámia ZTE KK
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Sopron KC–Szolnoki Olajbányász

11. FORDULÓ
2020. november 14., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár
Egis Körmend–OSE Lions
Pécsi VSK-VEOLIA–DEAC
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Jászberény
Kaposvári KK–Atomerőmű SE
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Szolnoki Olajbányász

12. FORDULÓ
2020. december 5., szombat
OSE Lions–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
DEAC–Alba Fehérvár
Jászberény–Egis Körmend
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-VEOLIA
Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Szolnoki Olajbányász–Kaposvári KK
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Zalakerámia ZTE KK

13. FORDULÓ
2020. december 12., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC
OSE Lions–Jászberény
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE
Egis Körmend–Sopron KC
Pécsi VSK-VEOLIA–Szolnoki Olajbányász
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK

14. FORDULÓ
2020. december 19., szombat
Jászberény–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Atomerőmű SE–DEAC
Sopron KC–OSE Lions
Szolnoki Olajbányász–Alba Fehérvár
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Egis Körmend
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-VEOLIA
Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

15. FORDULÓ
2020. december 23., szerda
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE
Jászberény–Sopron KC
DEAC–Szolnoki Olajbányász
OSE Lions–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK
Egis Körmend–Kaposvári KK
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Pécsi VSK-VEOLIA

16. FORDULÓ
2020. december 27., vasárnap
Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Jászberény
Zalakerámia ZTE KK–DEAC
Kaposvári KK–OSE Lions
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Alba Fehérvár
Pécsi VSK-VEOLIA–Egis Körmend

17. FORDULÓ
2020. december 30., szerda
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász
Sopron KC–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK
Jászberény–Kaposvári KK
DEAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
OSE Lions–Pécsi VSK-VEOLIA
Egis Körmend–Alba Fehérvár

18. FORDULÓ
2021. január 9., szombat
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász
Kaposvári KK–Sopron KC
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE
Pécsi VSK-VEOLIA–Jászberény
Egis Körmend–DEAC
Alba Fehérvár–OSE Lions

19. FORDULÓ
2021. január 16., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Kaposvári KK
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Sopron KC–Pécsi VSK-VEOLIA
Atomerőmű SE–Egis Körmend
Jászberény–Alba Fehérvár
OSE Lions–DEAC

20. FORDULÓ
2021. január 23., szombat
Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK
Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász
Alba Fehérvár–Sopron KC
OSE Lions–Atomerőmű SE
DEAC–Jászberény

21. FORDULÓ
2021. január 30., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Alba Fehérvár
Szolnoki Olajbányász–OSE Lions
Sopron KC–DEAC
Atomerőmű SE–Jászberény

22. FORDULÓ
2021. február 6., szombat
Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Alba Fehérvár–Kaposvári KK
OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK
DEAC–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
Jászberény–Szolnoki Olajbányász
Atomerőmű SE–Sopron KC

23. FORDULÓ
2021. február 10., szerda
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend
Pécsi VSK-VEOLIA–Alba Fehérvár
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–OSE Lions
Kaposvári KK–DEAC
Zalakerámia ZTE KK–Jászberény
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Atomerőmű SE
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC

24. FORDULÓ
2021. február 13., szombat
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
OSE Lions–Egis Körmend
DEAC–Pécsi VSK-VEOLIA
Jászberény–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Atomerőmű SE–Kaposvári KK
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK
Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

25. FORDULÓ
2021. február 27., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–OSE Lions
Alba Fehérvár–DEAC
Egis Körmend–Jászberény
Pécsi VSK-VEOLIA–Atomerőmű SE
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC
Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

26. FORDULÓ
2021. március 6., szombat

DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Jászberény–OSE Lions
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár
Sopron KC–Egis Körmend
Szolnoki Olajbányász–Pécsi VSK-VEOLIA
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK

2020.10.03 14:10:27

Kosárlabda MTI/B. D. K.

Adam Silver úgy véli, az NBA-játékosok nem fognak szerephez jutni a nyári játékokon.

2020.10.03 08:18:34

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS

LeBron James együttese megállíthatatlan, a söprés is benne van az NBA idei nagydöntőjében.

2020.10.01 09:48:42

Kosárlabda B. D. K.

Október 2-án rajtol el a bajnokság egy PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia mérkőzéssel.

2020.09.20 00:42:19

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Soha ennyi kihívással nem találkoztak versenyzők, edzők, sportvezetők, mint manapság. Reménykedem, hogy minden protokoll legalább olyan sikeres lesz, mint az NBA által megalkotott szabályrendszer.