H. K. 2020.09.30 14:42 Frissítve: 2021.05.26 22:02

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2020–2021

A férfi kosárlabda NB I 2020–2021-as idényének menetrendje.

 

Az alapszakaszban minden csapat 26 mérkőzést vívott, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben találkoztak egymással. Az alapszakasz után az előzetes tervekkel ellentétben nem rendeznek középszakaszt, hanem egyből kezdődik a rájátszás a negyeddöntős meccsekkel, melyek az egyik csapat harmadik győzelméig tartanak.

A rájátszásban az 1-8. helyezett a bajnoki címért és a további helyezésekért játszik kieséses rendszerben, a 9-14. helyezettek az első osztályban maradásért játszanak.

A teljes versenykiírás IDE KATTINTVA olvasható.

DÖNTŐ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ (1.)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY (2.) (a végeredmény: 2–3)
Május 15.

Szolnok–Falco 80–77
Május 18.
Falco–Szolnok 99–73
Május 21.
Szolnok–Falco 81–77 – hosszabbítás után
Május 24.
Falco–Szolnok 76–70
Május 26.
Szolnok–Falco 53–74

A 3. HELYÉRT
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK (3.)–DEAC (4.) (a párharc végeredménye: 2–0)
Május 15.

Szeged–DEAC 102–81
Május 19.
DEAC–Szeged 82–90

 

ELŐDÖNTŐ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ (1.)–DEAC (4.) (a párharc végeredménye: 3–1)
Május 1.
Szolnok–DEAC 80–65
Május 4.
DEAC–Szolnok 94–86
Május 7.
Szolnok–DEAC 94–57
Május 10.
DEAC–Szolnok 83–86

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY (2.)–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK (3.) (a párharc végeredménye: 3–1)
Május 1.
Falco–Szeged 109–81
Május 4.
Szeged–Falco 96–92
Május 7.
Falco–Szeged 98–74
Május 10.
Szeged–Falco 91–98

NEGYEDDÖNTŐ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ (1.)–SOPRON KC (8.) (a párharc végeredménye: 3–1)
Április 17.

Szolnok–Sopron 89–81
Április 20.
Sopron–Szolnok 94–77
Április 23.
Szolnok–Sopron 82–61
Április 26.
Sopron–Szolnok 68–73

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY (2.)–EGIS KÖRMEND (7.) (a párharc végeredménye: 3–0)
Április 17.

Falco–Körmend 97–83
Április 20.
Körmend–Falco 80–97
Április 23.
Falco–Körmend 104–91

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK (3.)–ATOMERŐMŰ SE (6.) (a párharc végeredménye: 3–0)
Április 17.

Szeged–Atomerőmű 105–83
Április 20.
Atomerőmű–Szeged 69–92
Április 23.
Szeged–Atomerőmű 96–94

DEBRECENI EAC (4.)–ALBA FEHÉRVÁR (5.) (a párharc végeredménye: 3–2)
Április 17.

DEAC–Fehérvár 81–96
Április 20.
Fehérvár–DEAC 114–105
Április 23.
DEAC–Fehérvár 97–82
Április 26.
Fehérvár–DEAC 90–97
Április 28.
DEAC–Fehérvár 88–85


A 9–14. HELYÉRT (PLAY-OUT)

AZ ALSÓHÁZ VÉGEREDMÉNYE
  9. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 36 18 18 2911–2929 0.750  54
10. OSE Lions 36 16 20 3059–3035 0.722  52
11. Pécsi VSK-Veolia 36 16 20 3027–3057 0.722  52
12. Kaposvári KK 36 15 21 2803–2860 0.708  51
13. Zalakerámia ZTE KK 36 11 25 2959–3193 0.653  47
14. Jászberényi KSE 36 4 32 2744–3519 0.556  40

1. FORDULÓ
2021. április 3., szombat
Kaposvári KK–Jászberényi KSE 78–63
OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 76–77

2021. május 15., szombat
PVSK-Veolia–Zalakerámia ZTE KK 103–93

2. FORDULÓ
2021. április 14., szerda
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Jászberényi KSE 87–65
PVSK-Veolia–OSE Lions 91–98
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 98–90

3. FORDULÓ
2021. április 17., szombat
Jászberényi KSE–PVSK-Veolia 72–98
Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 57–71
Zalakerámia ZTE KK–OSE Lions 93–91

4. FORDULÓ
2021. április 21., szerda

Jászberényi KSE–Zalakerámia ZTE KK 90–91
PVSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 73–83
OSE Lions–Kaposvári KK 99–92

5. FORDULÓ
2021. április 24., szombat

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK 83–63
Kaposvári KK–PVSK-Veolia 91–68
OSE Lions–Jászberényi KSE 92–96

6. FORDULÓ
2021. április 28., szerda

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–OSE Lions 101–88
Jászberényi KSE–Kaposvári KK 86–80
Zalakerámia ZTE KK–PVSK-Veolia 77–84

7. FORDULÓ
2021. május 1., szombat

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 81–74
OSE Lions–PVSK-Veolia 76–66
Jászberényi KSE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82–96

8. FORDULÓ
2021. április 10., szombat

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 75–74
2021. május 5., szerda
OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK 89–56
PVSK-Veolia–Jászberényi KSE 124–83

9. FORDULÓ
2021. május 7., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–PVSK-Veolia 86–99
2021. május 8., szombat
Zalakerámia ZTE KK–Jászberényi KSE 91–71
Kaposvári KK–OSE Lions 59–72

10. FORDULÓ
2021. április 7., szerda

Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 96–66
2021. május 12., szerda
PVSK-Veolia–Kaposvári KK 85–91
Jászberényi KSE–OSE Lions 86–107

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
  1. Szolnoki Olajbányász 26 20 6 2191–1945 46
  2. Falco-Vulcano KC Szombathely 26 19 7 2351–2109 45
  3. Naturtex-SZTE-Szedeák 26 18 8 2347–2128 44
  4. DEAC 26 17 9 2278–2113 43
  5. Alba Fehérvár 26 16 10 2194–2107 42
  6. Atomerőmű SE 26 15 11 2163–2061 41
  7. Egis Körmend 26 14 12 2130–2106 40
  8. Sopron KC 26 13 13 2199–2194 39
  9. Kaposvári KK 26 11 15 2010–2069 37
10. Pécsi VSK-Veolia 26 11 15 2136–2207 37
11. OSE Lions 26 10 16 2171–2218 36
12. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 26 10 16 2086–2156 36
13. Zalakerámia ZTE KK 26 6 20 2127–2345 32
14. Jászberényi KSE 26 2 24 1950–2575 28

 

1. FORDULÓ
2020. október 2., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 97–90

2020. október 3., szombat
DEAC–Atomerőmű SE 97–83
OSE Lions–Sopron KC 78–70
2020. december 9., szerda
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–80
2021. január 28., csütörtök
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Jászberény 114–88
2021. március 3.

Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 70–85
2021. március 20.
Pécsi VSK-Veolia–Zalakerámia ZTE KK 83–76

2. FORDULÓ

2020. október 7., szerda
Sopron KC–Jászberény 92–83
Szolnoki Olajbányász–DEAC 88–76

Naturtex-SZTE-Szedeák–OSE Lions 91–84
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 79–97
Pécsi VSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102–85
2020. október 18., vasárnap
Egis Körmend–Kaposvári KK 93–72
2021. február 3.
Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68–77

3. FORDULÓ
2020. október 10., szombat
Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász 66–63
Jászberény–Naturtex-SZTE-Szedeák 67–89
2021. január 6.
Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 66–60
Egis Körmend–Pécsi VSK-Veolia 81–70

2021. január 25.
DEAC–Zalakerámia ZTE KK 81–72
2021. március 17.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC 107–87

2021. március 20.
Kaposvári KK–OSE Lions 84–69

4. FORDULÓ
2020. október 14., szerda
Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC 102–81
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 66–93
Kaposvári KK–Jászberény 79–64
Alba Fehérvár–Egis Körmend 91–82
2020. december 30. szerda
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC 72–67
OSE Lions–Pécsi VSK-Veolia 71–88

2021. március 20.
Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79–77

5. FORDULÓ
2020. október 17., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–93
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 87–77
2020. december 2., szerda
DEAC–Egis Körmend 83–87 – 2 h. u.
OSE Lions–Alba Fehérvár 91–86

2020. december 8., kedd
Pécsi VSK-Veolia–Jászberény 120–102
Sopron KC–Kaposvári KK 97–86

2021. január 6., szerda
Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK 88–83

6. FORDULÓ
2020. október 21., szerda
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64–90
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 51–64
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 76–96
Pécsi VSK-Veolia–Sopron KC 83–77
Egis Körmend–Atomerőmű SE 88–76
Alba Fehérvár–Jászberény 82–65
DEAC–OSE Lions 92–87

7. FORDULÓ
2020. október 24., szombat
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-Veolia 89–85
Atomerőmű SE–OSE Lions 90–84
2021. január 3., vasárnap
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 84–72
2021. január 19.
Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83–94
Jászberény–DEAC 67–107
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 94–63
2021. január 20.
Sopron KC–Alba Fehérvár 83–87

8. FORDULÓ
2020. október 28., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Kaposvári KK 80–75
2020. november 10., kedd
DEAC–Sopron KC 81–86

2020. november 30., hétfő

Atomerőmű SE–Jászberény 117–63

2020. december 8., kedd

OSE Lions–Szolnoki Olajbányász 76–80
2021. január 2., szombat
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 78–87
2021. március 9.
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–98
2021. március 10.
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 97–80

9. FORDULÓ
2020. október 31., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-Veolia 91–72
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend 82–69

Zalakerámia ZTE KK–OSE Lions 93–91
Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC 90–92
Szolnoki Olajbányász–Jászberény 110–62
Sopron KC–Atomerőmű SE 76–82
2021. február 3.
Kaposvári KK–Alba Fehérvár 97–100

10. FORDULÓ
2020. november 7., szombat

Alba Fehérvár–Pécsi VSK-Veolia 91–90
OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82–74
2020. december 2., kedd
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 71–66

2021. január 4., hétfő
Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 72–79
2021. január 5., kedd
DEAC–Kaposvári KK 90–49
2021. március 2.
Jászberény–Zalakerámia ZTE KK 110–117
2021. március 13.
Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93–99

11. FORDULÓ
2020. november 14., szombat
Egis Körmend–OSE Lions 79–74
Pécsi VSK-Veolia–DEAC 91–102
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Jászberény 96–82
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 79–93
Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnoki Olajbányász 78–84
2021. január 26.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 95–84
2021. január 27.
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 79–75

12. FORDULÓ
2020. december 5., szombat
OSE Lions–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97–104
DEAC–Alba Fehérvár 64–76
Jászberény–Egis Körmend 64–93
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia 93–75
Szolnoki Olajbányász–Kaposvári KK 100–69
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 97–83
2021. január 27.
Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82–81

13. FORDULÓ
2020. december 12., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 77–71
OSE Lions–Jászberény 115–72
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE 81–64
Egis Körmend–Sopron KC 89–83

Pécsi VSK-Veolia–Szolnoki Olajbányász 68–86
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 69–76 – h. u.
2021. február 3.
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–99

14. FORDULÓ
2020. október 24., szombat
Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79–63

2020. december 18., péntek

Jászberény–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81–108
2020. december 19., szombat
Atomerőmű SE–DEAC 89–73
Szolnoki Olajbányász–Alba Fehérvár 85–83
Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend 88–81
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-Veolia 83–72

2021. március 3.
Sopron KC–OSE Lions 85–83 – hosszabbítás után

15. FORDULÓ
2020. december 23., szerda
OSE Lions–Naturtex-SZTE-Szedeák 98–95 – h. u.
DEAC–Szolnoki Olajbányász 82–71
Jászberény–Sopron KC 56–103
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK 101–93

Kaposvári KK–Egis Körmend 66–73
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Pécsi VSK-Veolia 79–73
2021. március 3.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 80–93 

16. FORDULÓ
2020. december 27., vasárnap
Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 101–98
Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE 89–80
Naturtex-SZTE-Szedeák–Jászberény 125–69
Zalakerámia ZTE KK–DEAC 90–93 – h. u.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Alba Fehérvár 73–85
Pécsi VSK-Veolia–Egis Körmend 86–81

2021. január 20.

OSE Lions–Kaposvári KK 79–65

17. FORDULÓ
2020. december 10., szerda
DEAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 67–59
2020. december 30., szerda
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász 75–80
Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák 70–80
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 83–75
Jászberény–Kaposvári KK 67–101
Egis Körmend–Alba Fehérvár 75–70

2021. január 13. szerda
Pécsi VSK-Veolia–OSE Lions 89–85

18. FORDULÓ
2021. január 9., szombat
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 89–86
Kaposvári KK–Sopron KC 82–80
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE 75–72
Jászberény–Pécsi VSK-Veolia 83–108
Egis Körmend–DEAC 112–109
Alba Fehérvár–OSE Lions 97–72

2021. január 10., vasárnap

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71–83

19. FORDULÓ
2021. január 13., szerda
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 82–70
2021. január 15., péntek
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 96–75
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 73–76
Atomerőmű SE–Egis Körmend 77–74

2021. január 16., szombat
Sopron KC–Pécsi VSK-Veolia 83–76
Jászberény–Alba Fehérvár 54–72
OSE Lions–DEAC 81–101

20. FORDULÓ
2021. január 22., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK 89–65
2021. január 23., szombat
Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76–74
Pécsi VSK-Veolia–Naturtex-SZTE-Szedeák 81–76
Alba Fehérvár–Sopron KC 95–71
OSE Lions–Atomerőmű SE 87–84
DEAC–Jászberény 106–70

2021. március 17.
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 76–70

21. FORDULÓ
2021. január 29., péntek
Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 94–69
2021. január 30., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88–68
Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia 76–64
Sopron KC–DEAC 71–83
Jászberény–Atomerőmű SE 90–93 – h.u.

2021. február 3., szerda
Szolnoki Olajbányász–OSE Lions 85–69
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 92–69

22. FORDULÓ
2021. február 5., péntek
Pécsi VSK-Veolia–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 67–92
2021. február 6., szombat
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77–57
Alba Fehérvár–Kaposvári KK 82–88
OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK 88–81
DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 93–88
Jászberény–Szolnoki Olajbányász 78–86
Atomerőmű SE–Sopron KC 88–90

23. FORDULÓ
2021. március 12.
Kaposvári KK–DEAC 93–72
2021. március 13.
PVSK-Veolia–Alba Fehérvár 82–89
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–OSE Lions 82–86
Zalakerámia ZTE KK–Jászberény 98–99, h. u.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 101–92
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 91–83

2021. március 23.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 95–79

24. FORDULÓ
2021. március 27.
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–88
OSE Lions–Egis Körmend 87–92
DEAC–Pécsi VSK-Veolia 96–80
Jászberény–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74–90
Atomerőmű SE–Kaposvári KK 79–73
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK 102–85
Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–91

25. FORDULÓ
2021. február 27., szombat
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–OSE Lions 91–71
Alba Fehérvár–DEAC 95–102
Egis Körmend–Jászberény 68–72
Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE 85–79
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC 74–92
Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 61–82
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–95

26. FORDULÓ
2021. március 6., szombat

DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–77
Jászberény–OSE Lions 68–86
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 90–77
Sopron KC–Egis Körmend 89–87
Szolnoki Olajbányász–Pécsi VSK-Veolia 87–66
Naturtex-SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 122–116 – négyszeri h. u.
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 69–103

2021.06.03 17:53:58

Kosárlabda GY. F.

A magyar csapat a debreceni pótkvalifikációs tornán igyekszik kiharcolni a tokiói szereplés jogát. (x)

2021.05.28 00:07:50

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN

A Barcelona kosarasa önkritikusan elismerte: az elmúlt hetekben nem ment neki jól a játék.

2021.04.23 21:50:51

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Annak idején a kakukk és a farkas állandó üldözőversenyét bemutató rajzfilmen rengeteget nevettünk, a Sopron és a Szekszárd csatája viszont vélhetően nem lesz komikus, sokkal inkább drámai.

2021.04.11 23:47:07

Kosárlabda S. TÓTH JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Ez a lényeg: az építkezés.

2021.04.10 09:40:08

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN, GYŐRI FERENC

Idén mindkét magyar kosárlabdacsapat bejutott a final fourba a nemzetközi kupasorozatában.