H. K. 2021.01.25 19:51 Frissítve: 2021.01.25 21:26

Férfi kosár NB I: a DEAC hazai pályán nyert a ZTE ellen

A DEAC 81–72-re legyőzte a Zalakerámia ZTE KK-t a férfi kosárlabda NB I hétfői játéknapján.

–ZALAKERÁMIA–ZTE KK 8172 (15–20, 22–19, 25–19, 19–14)
Debrecen, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tóth, Nyilas.
DEAC: MOODY 18/9, Somogyi, Guyton 2, HINES 17/9, TÓTH Á 14. Csere: DRENOVAC 16/3, Moore 8/6, Molnár M. 4, Polyák 2, Neuwirth. Edző: Kovács Adrián
ZALAEGERSZEG:
 DUREN 19/6, Delas 13/6, Bonifert 5, Vuko 2, SZABÓ ZS. 12/6. Csere: GLEEN 16, Donaldson 5, Polster. Edző: Luca Bechi
Az eredmény alakulása.
 3.perc: 7–5. 7.p.: 7–13. 13.p.: 20–24. 16.p.: 27–24. 18.p.: 32–29. 22.p.: 40–44. 25. p.: 47–49. 28.p.: 55–54. 33.p.: 67–65. 38.p.: 76­–69.
Kovács Adrián: Az első félidőben rengeteg hibát követtünk el, de ezeket a fordulás után ki tudtuk javítani. Sokkal jobban tetszett csapatom második félidei játéka, habár problémáink még akkor is akadtak a gyorsindítások megállításával. Összességében egy nagyon fontos és nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk.
Luca Bechi:
Egy teljesen másik arcunkat mutattuk, mint az előző mérkőzésünkön. Az első félidőben rendben volt a támadójátékunk, szépen járattuk a labdát, és jó dobásokat vállaltunk. Három negyeden keresztül kiegyensúlyozottan kosárlabdáztunk, azonban a végjátékban több kulcslabdabirtoklásból is a hazaiak jöttek ki jobban, ami az ő javukra döntötte el a találkozót.