Férfi kosár NB I: pécsi győzelmével zárta az idényt a Kaposvár

2021.05.12. 20:08
A Kaposvár a PVSK-t győzte le (Fotó: Lang Róbert, archív)
A már kiesett Jászberény hazai vereséggel zárta a férfi kosárlabda NB I 2020–2021-es idényét: az alsóház szerdai játéknapján az Oroszlánytól kapott ki. A vendégek a harmadik negyedben 37 pontot dobtak. Az alsóház utolsó találkozóját szombaton játssza a PVSK és a ZTE.

FÉRFIKOSÁRLABDA NB I
A 9–14. HELYÉRT, 9. FORDULÓ

PVSK-VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 85–91 (18–16, 23–28, 29–22, 15–25)
Pécs, 100 néző. Vezete:  Ádám, Török R., Fodor A.
PÉCS: LEWIS 18/3, Ruják A. 7/3, Funderburk 14, Budimir 14/3,  BRKICS 19.Csere:  Krivacsevics 10, Carev, Dragasevics 3/3. Edző:  Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: KRNJAJSZKI 23/9, Baki 2, RIVERS 33/9, Bogdán 2, HENDLEIN 14/3.Csere:  Plézer 13/9, Puska 2, Paár  2.Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.:   9–8. 13. p.: 27–24. 17. p.:      35–30. 23. p.:  47–52. 26. p.:  58–59. 33. p.: 70–70. 37. p.: 78–83
Kipontozódott: Baki (39. p.)

Dragan Alekszics: – Az alsóházi rájátszásban végig hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ezúttal a völgyben voltunk. Támadásban sokat hibáztunk, és a védekezésünk sem volt rendben. Fáradtak a fiúk, várjuk ennek a hosszú évadnak a végét.
Nikola Lazics: – Szép győzelemmel zártuk a bajnokságot. Jól, koncentráltan, csapatként küzdöttünk, amit bizonyít a huszonegy gólpasszunk is. Mostantól a következő idényre kell készülni.

JKSE–OSE LIONS 86–107 (28–22, 20–24, 23–37, 15–24)
Jászberény, 70
néző. Vezette: Frányó, Tóth C., Major
JÁSZBERÉNY: Ruják B. 12/6, Füzi 17/6, KATONA 10/6, CZIRBUS 20, Primorac 7/3.Csere: FILIPOVICS 18, Kovács, Rékasi Bojta, Kaszás 2.Edző:Patai Benjamin
OROSZLÁNY: WASHINGTON 24/3,  ABELL 13/3,  Anderson  2,  Garamvölgyi 8, Morgan 10.Csere: Mucza  9/3,  Illés 12/3,  KUCSORA 22/9,  Bíró 2,  Anda, Szabadfi 3/3, Pap 2.Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:   10–4. 7. p.:  21–14.  13. p.:  36–31. 17. p.:  40–39. 23. p.:   52–57. 27. p.:  62–73. 33. p.:  74–92. 37. p.: 81–97
Patai Benjamin:  – Az első félidőben nagyon jól játszottunk. A jászberényi fiatalok is jól teljesítettek, lehet rájuk számítani a jövőben. A második félidőben a lényegesen nagyobb rotációval és több idegenlégióssal játszó oroszlányiak megérdemelten fordítottak és nyertek. Ezúton szeretném megköszönni a stáb tagjainak a munkáját, azt gondolom, Jászberénynek szüksége van egy első osztályú csapatra.
Sebastjan Krasovec:– Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben nem dolgoztunk kellő energiával, sok labdát eladtunk és könnyű kosarakat kaptunk. A második félidőben már sokkal összeszedettebbek voltunk, és azt játszottuk, amit elterveztünk. Örülök, hogy fiataljainknak is tudtam játéklehetőséget adni, és éltek is vele.