Férfi kosár NB I: a Szolnok győzött a Falco vendégeként

2020.12.30. 20:31
Jól működött a piros mezes Szolnok védekezése (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)
Elszenvedte második vereségét a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a szombathelyiek hazai pályán 80–75-re kikaptak a Szolnoktól a szerdai játéknapon. Idegenben nyert a Szeged, a PVSK és a Kaposvár is, míg az Atomerőmű, a Körmend és a Kecskemét hazai pályán aratott győzelmet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–DEAC 72–67 (14–19, 19–9, 23–21, 16–18)
Kecskemét, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Farkas G., Szilágyi
KECSKEMÉT:
C. THOMAS 14/6, Wittmann, DJERASZIMOVICS 13/3, Kucsera 2, KARAHODZSICS 8. Csere: Horti 1, DRAMICSANIN 20/12, Lewis Ch. 2, Jaramaz 12/3. Edző: Váradi Kornél
DEAC:
Moore 5, Somogyi 6/3, DRENOVAC 17, HINES 16/3, TÓTH Á. 17/3. Csere: Molnár M. 2, Guyton 4, Polyák, Molnár D. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–2. 7. p.: 12–14. 13. p.: 17–21. 17. p.: 26–23. 23. p.: 40–33. 27. p.: 47–43. 33. p.: 63–51. 37. p.: 67–57
Kipontozódott:
Guyton (40. p.)

Váradi Kornél:
– Nagyon erős ellenfelet sikerült legyőznünk és ennek nagyon örülök. Versenyben tudtunk lenni fizikailag a DEAC-cal, s bár a negyedik negyedben kicsit elveszítettük a ritmust, de utána visszajöttünk a meccsbe, ami megnyugtatott bennünket.
Kovács Adrián:
– A védekezésünk rendben volt, a támadásunk azonban nem. A befejezéseknél hiányzott a pontosság, nem koncentráltunk megfelelően.

OSE LIONS–PVSK-VEOLIA 71–88 (15–21, 19–27, 16–18, 21–22)
Oroszlány,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Goda, Balogh Gy.
OROSZLÁNY: C. Anderson 8, Kucsora 12/6, BÍRÓ O. 14/6, BAILEY 13, Hayes 9. Csere: Morgan 10, Illés 5/3, Garamvölgyi. Edző: Sebastjan Krasovec
PÉCS: RUJÁK A. 11/9, Funderburk 7/3, Demeter A. 8, Budimir 7/3, Meleg 7. Csere: Bíró L. 3/3, BRKICS 15, DRAGASEVICS 16/12, M. LEWIS 14/9. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 4. p.: 4–10. 7. p.: 13–14. 13. p.: 19–26. 15. p.: 27–26. 18. p.: 34–36. 22. p.: 39–48. 26. p.: 45–53. 29. p.: 48–66. 32. p.: 55–66. 34. p.: 57–73. 37. p.: 69–78
Kipontozódott: Anderson (39. p.), Morgan (40. p.)
Sebastjan Krasovec:
– Próbáltuk megtalálni azt az embert, aki átveheti Remy Abell helyét, de nem sikerült, mint ahogy szinte semmi, amit előzetesen elterveztünk. Rossz ritmusban játszottunk, gyengén védekeztünk és könnyű triplákat engedélyeztünk ellenfelünknek.
Dragan Alekszics: – Érezhető volt, hogy az OSE a karantén alatt kiesett a ritmusból, ráadásul egy olyan kulcsembert, mint Remy Abell, nehéz pótolni. Elismerésem a csapatomnak, játékosaim annak ellenére, hogy három napja kemény mérkőzést vívtak a Körmenddel, fegyelmezetten, az előre eltervezetteket maradéktalanul megvalósítva kosárlabdáztak.

17. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 75–80 (24–23, 12–11, 8–24, 31–22)
Szombathely,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Tözsér, Ádám
SZOMBATHELY: K. Anderson, Doktor 2, BENKE 12/6, Bruinsma 12, Lake 2. Csere: Váradi 11/3, PERL 26, MILOSEVICS 10/3, Dancsecs, Kovács B. Edző: Gasper Okorn
SZOLNOK: Pongó Máté 9/6, BADZIM 15/15, Pallai, SZUBOTICS 16/3, CAKARUN 16. Csere: WARNER 16/3, Rudner 3/3, Kovács P., Juhos 5/3, Zsíros. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–9. 7. p.: 13–20. 9. p.: 22–20. 12. p.: 30–23. 18. p.: 36–28. 20. p.: 36–34. 24. p.: 40–41. 26. p.: 40–50. 30. p.: 44–58. 34. p.: 56–61. 39. p.: 69–74
Kipontozódott: Benke (35. p.), Szubotics (38. p.)
Gasper Okorn:
– Voltak jó pillanataink nekünk is, de a mérkőzés nagy részében ellenfelünk akarata érvényesült. Két kulcsjátékosunk sérült, ám ez a játék része – a fontos kérdések szerencsére nem most dőlnek el. Nem is tudom pontosan, mikor kaptunk ki legutóbb hazai pályán, de nagyon rossz érzés. Sajnos vannak rajtam kívül álló dolgok is, amelyekről most nem szeretnék nyilatkozni.
Gasper Potocnik: – Tudom, hogy a Falco nehéz helyzetben van, sok a sérült a keretében, ki vannak facsarva a játékosai – kívánom, hogy mielőbb rendezze a sorait. Nehéz mérkőzést vívtunk, de negyven percen keresztül jól koncentráltunk, jól játszottunk – elismerésem a fiúknak, büszke vagyok a csapatomra!

JÁSZBERÉNYI KSE–KAPOSVÁRI KK 67–101 (19–24, 17–29, 15–19, 16–29)
Jászberény,
zárt kapuk mögött. V: Mészáros B., Papp P., Sörlei
JÁSZBERÉNY: KINNEY 18/3, Füzi 3/3, BRBAKLICS 10, X. WILLIAMS 22/6, Primorac 6. Csere: Katona B. 2, Frank 4, Filipovics 2, Rékasi-Bojta. Edző: Patai Benjamin
KAPOSVÁR: M. CURRY 27/9, Krnjajszki 8/6, RIVERS 32/18, Hendlein 11, Jukic 4. Csere: MILISZAVLJEVICS 12/3, Révész Á. 7, Baki, Bogdán, Takács A. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc.: 8–11. 7. p.: 14–15. 13. p.: 22–33. 17. p.: 30–44. 23. p.: 40–55. 27. p.: 47–61. 33. p.: 55–82. 37. p.: 59–92
Patai Benjamin:
– Két nap alatt nem lehet csodát tenni, jelenleg ez a valóság. A fegyelmezettséget és a hozzáállást köszönöm a játékosoknak. Sokat kell még együtt dolgoznunk, és Orlando Colemannel, valamint sérültjeinkkel kiegészülve sokkal többre lehetünk majd képesek.
Nikola Lazics: – Fontos győzelmet arattunk. Nehéz volt úgy készülni, hogy nem tudtuk, ki lép pályára a Jászberénynél. Jól játszottunk, jól védekeztünk, sok könnyű pontot szereztünk. Remélem, hogy tudunk ennél még jobban is játszani a későbbiek során.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 83–75 (17–11, 22–24, 21–21, 23–19)
Paks,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Minár, Lengyel
ASE: Capers 10/3, Gulyás M. 8/3, KIS R. 9/6, SHEPARD 14, EILINGSFELD 10. Csere: J. Jackson 8, KOVÁCS I Á. 10/3, Valerio-Bodon, BAKER 14/3, Velkey J. Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAEGERSZEG: DUREN 17/6, DELAS 9/3, Polster A., VUKO 11/3, GLENN 13. Csere: Plézer G., Donaldson 11/6, Szabó Zs. 11/6, Simon K., Bonifert 3. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 9. p.: 12–11. 12. p.: 17–15. 16. p.: 29–20. 23. p.: 44–45. 27. p.: 53–56. 29. p.: 60–56. 32. p.: 64–58. 35. p.: 66–63. 37. p.: 75–69
Dzunics Braniszlav:
– Végig kiegyenlített mérkőzésen sikerült nyernünk. A végjátékban főleg a védekezésben tudtuk megtalálni a jó megoldásokat, aztán támadásban is egy kicsivel jobban játszottunk. Ez teljesen más Zalaegerszeg volt, mint az első meccsen. Lényeg, hogy tudtunk nyerni, elismerésem a csapatomnak.
Heinrich Róbert: – Pont olyan mérkőzés volt, amilyenre számítottam. Bár abban bíztam, hogy nyerünk, sajnos nem jött össze. Sok támadásbeli problémánk volt, nem úgy folyt a játékunk, ahogy kellett volna, ez a Paks védekezését dicséri. Védekezésben igen sok energiát mozgósítottunk, de a döcögős támadójátékunk megpecsételte a sorsunkat.

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 75–70 (24–16, 20–21, 16–15, 15–18)
Körmend,
zárt kapus mérkőzés. V: Kapitány, Tóth C., Söjtöry
KÖRMEND: THAMES 16/12, Takács K. 1, MÓCSÁN 14/6, Ferencz 6, TAYLOR 22. Csere: Mosely 6, Durázi 6, Tóth N. 2, Németh Á. 2, Kiss M. Edző: Ziga Mravljak
FEHÉRVÁR: Vojvoda 11/6, R. CURRY 22//9, Lukács, DAVIS 12, Ahmad 11. Csere: Omenaka 2, Turner 8, Balsay, Csorvási 4, Takács Martin. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. p.: 19–8. 14. p.: 26–23. 17. p.: 39–32. 23. p.: 51–40. 27. p.: 57–47. 34. p.: 62–55. 37. p.: 71–61
Kipontozódott: Tóth N. (34. p.)
Ziga Mravljak:
– Harcos, kemény mérkőzést játszottunk, úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Nagyon fiatal csapatunk van, örülök annak, hogy mindenki küzdött és megfelelő mentalitással játszott. Az Alba erős csapat, csak ilyen pozitív hozzáállással volt esélyünk. Köszönet jár azoknak a szurkolóknak, akik a vereségek után is bíztak bennünk és kitartottak mellettünk.
Forray Gábor: – Nagy küzdelem folyt a pályán, sok volt az ütközés, a kemény elzárás, ebben a hazai csapat kicsivel jobb volt. Hatékonyabban lepattanózott a Körmend, a második pontszerzési lehetőségeket is kihasználta. Sokszor nem sikerültek a zárásaink és a szabad labdák zömét is a rivális szerezte meg. Amikor volt lehetőségünk a felzárkózásra, hibákat követtünk el.

SOPRON KC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 70–80 (17–17, 17–23, 18–23, 18–17)
Sopron,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Török, Nagy V.
SOPRON: A. Jackson 11/6, Thompson 14/3, Fazekas Cs. 5/3, JOGELA 15/3, Bagó 4. Csere: Werner 2, Boriszov 11/6, Supola 3/3, Takács N. 3/3, Halász 2, Sitku. Edző: Kosztasz Flevarakisz
SZEGED: GOVENS 28/9, Kerpel-Fronius G. 2, Brown 15/9, DICKEY 15, Dzeletovics 17/3. Csere: Kerpel-Fronius B. 3/3, Keller I., Mayer, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: A. Jackson (34. p.), Jogela (38. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– Nagyon jó csapata van a Szegednek már az idény eleje óta. Remélem, tovább tudja folytatni hiányzók nélkül. Amire a 2020-as évből emlékezni fogok, az az, hogy a srácok nagyszerű munkát végeztek, de amin szeptember óta keresztülmentünk, egyszerűen hihetetlen. Sosem játszottunk teljes kerettel, végig voltak sérültjeink, de küzdöttek a fiúk, hogy szinten tartsák a csapatot. Az új játékosunk, James Padgett érkezésével talán helyreállnak a dolgaink.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon jól felkészültünk a meccsre. Tartottunk egy kicsit a Soprontól a legutóbbi fordulóban látott teljesítménye miatt, ezért próbáltunk keményen védekezni ellene. Az első félidőben görcsösen támadtunk, a védekezésünk viszont végig jó volt, küzdöttünk, és kiharcoltuk a győzelmet.