Férfi kosár NB I: nagy fordítás, győzelemmel rajtolt a PVSK

K. Zs.K. Zs.
2020.10.28. 19:56
A nyáron szerződtetett Mike Lewis 16 pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)
Győzelemmel kezdte szereplését a PVSK a férfi kosárlabda NB I-ben: a vírushelyzet miatt eddig kényszerpihenőn lévő baranyaiak hazai pályán 80–75-re megverték a Kaposvárt a 8. forduló szerdai mérkőzésén. Josip Jukic közelije után 37–23-ra még a Kaposvár vezetett, ám a pécsiek a harmadik negyedben állva hagyták vendégüket, és akkor szerzett előnyüket megőrizve megnyerték a meccset.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

PVSK-VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 80–75 (15–22, 20–19, 21–6, 24–28)
Pécs, 800
néző. V: Tőzsér, Tóth C., Török R.
PVSK: RUJÁK A. 7/3, M. LEWIS 16/6, Demeter A. 5/3, MELEG 9/3, BRKICS 16. Csere: FUNDERBURK 11, BUDIMIR 6/6, Hőgye, Dragasevics 5/3, KRIVACSEVICS 5/3. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: M. CURRY 14/6, Krnjajszki 1, JUKIC 16, HENDLEIN 6, Rivers 11/3. Csere: RÉVÉSZ Á. 8, MILISZAVLJEVICS 19/9, Hock. Edző. Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 6. p.: 9–14. 13. p.: 21–31. 17. p.: 27–37. 23. p.: 42–41. 26. p.: 45–45. 33. p.: 64–55. 37. p.: 74–64
Dragan Alekszics:
– Tudtuk, hogy nehéz lesz a találkozó, hiszen három hónapja nem játszottunk mérkőzést, ráadásul új csapatot építünk. A második félidőben a saját játékunkat tudtuk játszani, de a fiatalok is megtettek előtte mindent. Örülök, hogy ennyi nézőnk volt, és így buzdítottak minket.
Fekete Ádám: – A harmadik negyedet nem megfelelően kezdtük, sok hibával játszottunk, olyan elemeket próbálgattunk, amik nem mennek. Néhány napos pihenővel az ötödik mérkőzésünket játszottuk, ezért talán fáradtak is voltunk. Küzdöttünk, de a hazaiak tízpontos vezetése után reális esélyünk nem volt a fordításra. Fontos, hogy egy csapatban mindenki tudja, hol a helye a hierarchiában.