Férfi kosár NB I: a Kaposvár és a Szolnoki Olaj is nyerni tudott

H. K.H. K.
2021.02.06. 21:07
A Kaposvár nyerni tudott Fehérváron (Fotó: Nagy Norbert/Fejér Megyei Hírlap)
A Kaposvár nagy csatában, hat ponttal kerekedett vendéglátója, az Alba Fehérvár fölé a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati első mérkőzésén. Kikapott a Jászberény a Szolnoki Olajtól, a Sopron pedig szoros összecsapáson aratott sikert az Atomerőmű ellen. A Körmend simán legyőzte a Kecskemétet.

Mindkét csapatból ketten érték el a 20 pontos határt, a legeredményesebb a kaposvári Demetre Rivers volt 27 ponttal.

A Jászberény újabb vereséget könyvelhetett el, miután a Szolnok ellen sem volt sem tudott nyerni – mérkőzés legeredményesebbje a jászberényi Orlando Coleman volt 29 ponttal. A Körmend simán, 77–57-re legyőzte a Kecskemétet.

(MTI)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 82–88 (12–24, 24–27, 31–12, 15–25)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Minár, Szilágyi
FEHÉRVÁR: VOJVODA 22/6, R. CURRY 14/9, Hearst 12/9, DAVIS 20/3, Omenaka 2. Csere: Csorvási 6, Lukács N. 2, Markovics 4, Takács Martin. Edző: Forray Gábor
KAPOSVÁR: M. CURRY 14/6, KRNJAJSZKI 19/3, RIVERS 27/6, Hendlein 2, Révész Á. 6. Csere: MILISZAVLJEVICS 20/6, Baki, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 5. p.: 5–9. 8. p.: 12–16. 12. p.: 17–29. 15. p.: 24–39. 18. p.: 33–44. 22. p.: 41–51. 25. p.: 53–55. 28. p.: 59–61. 32. p.: 69–67. 35. p.: 73–75. 38. p.: 77–80
Kipontozódott: M. Curry (37. p.), Lukács N. (37. p.)

Forray Gábor: – Nehéz ilyenkor mit mondani, hiszen az első félidőben hazai pályán ötven pontot kaptunk, tizenöt ponttal vezetett az ellenfél. A harmadik negyedben úgy jöttünk ki a pályára, ahogy kell, hatalmas energiákat mozgósítottunk, és nagyon sokat kivett belőlünk az, hogy meg tudjuk fordítani az állást. Viszont szűk volt a rotációnk, és sajnos ez oda vezetett, hogy a végjátékban több rossz döntést hoztunk.
Nikola Lazics: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, annak ellenére, hogy legutóbb hazai pályán kétszeri hosszabbítás után kikaptunk, most ismét meg tudtuk mutatni a karakterünket. Az első félidőben nagyon jól játszottunk védekezésben és támadásban egyaránt. A harmadik negyedben voltak periódusok, amikor nem tudtuk kihasználni, hogy az Alba alacsonyabb szerkezetben játszott, nem voltunk jó ritmusban, de a kulcspillanatokban bátrabban játszottunk.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 88–90 (19–25, 22–12, 30–27, 17–26)
Paks, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Tóth C., Fodor A.
ASE: Capers 6, SHEPARD 15, Valerio-Bodon 8, EILINGSFELD 11/3, Jackson 8/6. Csere: Velkey 3/3, Kis R., Kovács I Á. 5, Gulyás M., PAIGE 11/3, LÓRÁNT P. 21/9. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON: Elmore 8, THOMPSON 17/9, Werner, BORISZOV 40/24, Padgett 3. Csere: Bagó, JOGELA 15/3, Supola, Sitku M. 2, Halász 2, Takács N. 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 8–17. 9. p.: 14–22. 13. p.: 28–27. 17. p.: 36–31. 21. p.: 45–43. 25. p.: 61–52. 27. p.: 63–59. 29. p.: 69–64. 32. p.: 78–69. 35. p.: 82–80. 38. p.: 84–84. 39. p.: 87–87
Kipontozódott: Thompson (39. p.), Jogela (39. p.)
Dzunics Braniszlav: – Egylabdás meccs lett a vége, sokadszorra gyűlik meg a bajunk a végjátékkal. Meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést, nagyon harcoltunk. A másik oldal felvonultatta Boriszovot, aki a vállán vitte a csapatát.
Kosztasz Flevarakisz: – Nagyon fontos volt, hogy egy hetet végig tudtunk edzeni. Az új játékosok még nem vették fel a stílusunkat, illetve a gondolkodásunkat. Nem hiányzott belőlünk a versenyszellem. Sérülésekkel bajlódtunk, ám jól kezdtük a mérkőzést, aztán megállt a játékunk, a második félidőben próbáltunk megoldást találni a védekezésünkre. A játékosok jól reagáltak a végjátékban.

EGIS KÖRMEND–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 77–57 (16–8, 22–22, 20–12, 19–15)
Körmend, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Praksch, Sörlei
KÖRMEND: THAMES 11/3, Mócsán 5, FERENCZ 12/6, Durázi 6, TAYLOR 14. Csere: Takács 2, Simons 15/15, Ireland 10/3, Tóth N., Németh Á. 2. Edző: Ziga Mravljak
KECSKEMÉT: Wittmann 10/9, THOMAS 15/3, Djeraszimovics 8, Kucsera, Karahodzsics 3. Csere: Horti 7, Lukács D., DRAMICSANIN 14/6. Lewis Ch., Körmendi. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 7. p.: 11–5. 14. p.: 24–12. 18. p.: 35–25. 23. p.: 43–33. 27. p.: 51–40. 34. p.: 64–45. 38. p.: 70–53
Ziga Mravljak: – Talán az eredmény nem tükrözi a játék valódi képét, ekkora különbség nincs a két csapat között, de nekünk is volt sok ilyen mérkőzésünk. Megpróbáltunk dominálni az első percektől kezdve, úgy érzem, a győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben, annak ellenére, hogy nagy nyomás nehezedik a csapatra és a játékosokra.
Váradi Kornél: – Nehéz menetelés végére érkeztünk, a játékosaim keményen harcoltak, de időnként a fáradtság jelei mutatkoztak rajtuk. A második félidőben sok labdát eladtunk, ennek ellenére sikerült közelebb araszolnunk az ellenfélhez, de ahhoz már nem volt elég erőnk, hogy megfordítsuk a mérkőzés állását. A Körmend megérdemelten nyerte meg a találkozót.

JÁSZBERÉNYI KSE–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 78–86 (19–23, 12–24, 28–16, 19–23)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V: Török R., Pozsonyi, Balogh Gy.
JÁSZBERÉNY: Garrett 12/9, Füzi, COLEMAN 29/3, X. WILLIAMS 16/6, Primorac 11/6. Csere: Filipovics, BRBAKLICS 10, Katona B., Czirbus, Ruják B. Edző: Patai Benjamin
SZOLNOK: Warner 5/3, Rudner 7/3, Kovács P. 7, SZUBOTICS 9/3, CAKARUN 13. Csere: Juhos 4, Pongó Máté 4, BADZIM 27/21, Taiwo 2, Zsíros 8/6. Edző: Gasper Potocnik
Patai Benjamin: – Bár vereséget szenvedtünk, de elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. A nagyszünet után sem adtuk fel, és végig tartottuk a lépést a szolnokiakkal. Nagyon jó csapattal tudtunk pariban lenni. A bajnoki szünetet szeretnénk jól kihasználni, hogy a folytatásban eredményesek lehessünk.
Gasper Potocnik: – Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés lesz. A félidőben az öltözőben maradtunk, de azután ismét rátaláltunk a játékunkra. Az új játékosokkal ez a Jászberény már egészen más volt, mint amelyikkel korábban játszottunk.

OSE LIONS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 86–81 (24–19, 20–17, 21–20, 21–25)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. V: Papp P., Ádám, Györfy
OROSZLÁNY:
WASHINGTON 20/6, Kucsora 3/3, Abell 9/3, Bíró O. 6, BAILEY 17. Csere: C. Anderson, Garamvölgyi 5, ILLÉS 14/12, Morgan 8, Mucza 4. Edző: Sebastjan Krasovec
ZTE: Duren 3/3, DONALDSON 18/9, Bonifert 3/3, Vuko 2, Glenn 14. Csere: WIGGS 23/6, SZABÓ ZS. 12/6, Simon K. 6/6, Völgyi. Edző: Luca Bechi
Sebastjan Krasovec: – Ezt a mérkőzést mindenképpen meg kellett nyernünk, így a játékosaimon hatalmas nyomás volt, de megfelelően reagáltak rá. Jól kezdtünk, ám a ZTE visszakapaszkodott, amikor pedig már rezgett a léc, Illés Máté triplái átsegítették a csapatot a holtponton. Az alapszakasz végén minden mérkőzés nagyon fontos, viszont most lesz három hetünk pihenni és felkészülni.
Luca Bechi: – Az OSE nagyon erőteljesen, agresszív és taktikus játékkal kezdett, mi viszont lassúak és puhák voltunk. Próbáltuk variálni a védekezésünket, de ez nem mindig volt sikeres. A végén közel kerültünk ellenfelünkhöz, de a kulcspillanatokban a hazaiak voltak higgadtabbak. Kell még idő, hogy összeérjünk.

DEAC–NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 93–84 (25–28, 19–18, 24–20, 25–18)
Debrecen,
zárt kapuk mögött.V:Kapitány, Tőzsér, Nagy V.
DEAC:MOODY18/6,SOMOGYI 11/9,POLYÁK 13/9,Hines 11/3,Tóth Á.15. Csere:DRENOVAC17/9,Moore6/6,Molnár M.2, Molnár D. 2. Edző:Kovács Adrián
NATURTEX SZTE-SZEDEÁK:
GOVENS 17/6,Kerpel-Fronius G. 7,Brown 12/6,DICKEY 11,Dzseletovics 14. Csere:Keller I. 18/12,Bognár 2,Olasz 2, Kerpel-Fronius B. 1, Mayer. Edző:Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása.3. perc:8–4.5. p.:17–16.8. p.:22–23.13.p.:29–36.17.p.:42–41.24.p.:50–51.27. p.:61–61.32.p.:71–66.34.p.:71–74.38.p.:83––80.
Kovács Adrián: – Az első félidőben nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, így a nagyszünetben rendeznünk kellett a sorainkat. A fordulás után felkeményedett a védekezésünk, jóval kevesebb második esélyt engedélyeztünk a Szegednek, valamint támadásban is többet járt a labda. Örülök, hogy tudtunk váltani, amivel a magunk javára tudtuk billentettük a mérleg nyelvét.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon fizikális csata volt, mindkét oldalon óriási energiákat mozgósítottak a játékosok. Az első félidővel elégedett vagyok, kontrolláltuk a védekezést, és támadásban is jól teljesítettünk. A második húsz percben kijöttek a hibák, a Debrecen pedig visszajött a mérkőzésbe, és fordítani tudott. Govens kipontozódása megpecsélte a sorsunkat.