Férfi kosár NB I: egyedül az Alba csente el a pályaelőnyt

K. Zs.K. Zs.
2021.04.17. 20:03
Djordje Dzeletovics (14) negyven pontot szerzett a szegedi csapatban (Fotó: Délmagyarország/Kuklis István)
A Szeged és a Falco magabiztos hazai győzelemmel kezdte szombat este a negyeddöntőt a férfi kosárlabda NB I rájátszásában. Nyert az alapszakaszelső Szolnok is a Sopron ellen, de egyáltalán nem könnyen, a DEAC pedig elvesztette a pályaelőnyt – az Alba Fehérvár fölényes győzelemmel indul haza Debrecenből. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, folytatás kedden.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SOPRON KC 89–81 (32–29, 20–23, 18–20, 19–9)
Szolnok,
zárt kapuk mögött. V: Frányó, Csabai-Kaskötő, Balogh Gy.
SZOLNOK: WARNER 11, Kovács P. 3, BADZIM 14/9, Szubotics 7, CAKARUN 14. Csere: Juhos 7/3, Pongó Máté 5/3, Zsíros 6/6, GIBSON 19/12, Rudner 3/3, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik
SOPRON: Elmore 11/3, Thompson 9, TAKÁCS N. 12/12, BORISZOV 21/6, JOGELA 15. Csere: Supola 5/3, Padgett 8, Fazekas Cs., Halász. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–7. 8. p.: 27–20. 14. p.: 35–37. 18. p.: 46–49. 24. p.: 56–57. 27. p.: 66–70. 34. p.: 79–77. 38. p.: 85–79
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára
Gasper Potocnik:
– Azt kaptuk, amit vártunk, tipikus playoff-meccs volt. Az első félidőben sok buta hibát követtünk el a védekezésben, ezért feltűnően sok kosarat kaptunk, ami elfogadhatatlan. A másodikban viszont jobban felépítettük a támadásainkat és nyugodtabban játszottunk.
Kosztasz Flevarakisz: – Jó mérkőzést játszottunk az alapszakaszgyőztes Szolnok otthonában. Nyerni akartunk, és harmincöt percig volt is rá esélyünk. A hajrában azonban kiütközött, hogy a hazaiaknak hosszabb a kispadjuk, és a kulcsembereik is feljavultak, ezért nyertek. Kedden megpróbálunk egyenlíteni.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–EGIS KÖRMEND 97–83 (24–23, 28–20, 21–19, 24–21)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V: Praksch, Goda, Farkas G.
SZOMBATHELY: VÁRADI 16/6, Doktor, Benke 5/3, Bruinsma 6, KELLER Á. 29/9. Csere: PERL 22/9, K. Anderson 3, BARAC 14/6, Kovács B. 2, Dancsecs. Edző: Gasper Okorn
KÖRMEND: IRELAND 16/3, THAMES18/3, Mócsán 8/6, Durázi 2, Taylor 23. Csere: Simons 2, Ferencz 10/9, Takács K. 2, Tóth N. 2, Balogh M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 17–18. 12. p.: 24–31. 14. p.: 33–33. 18. p.: 48–40. 20. p.: 52–43. 24. p.: 61–50. 27. p.: 66–56. 30. p.: 73–62. 33. p.: 82–66
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Gasper Okorn:
– Nagyon féltem ettől a mérkőzéstől, mert nem tudtam, hogy a kupagyőzelem okozta eufória után milyen állapotban léptünk pályára. Az elején be is igazolódott a félelmem: fejben nem hangolódtunk rá teljesen az összecsapásra. Aztán azért belelendültünk, és végül nyertünk. De követtünk el olyan hibákat, amelyeket Körmenden már nem szabad.
Andonisz Konsztandinidisz: – Nagyon sajnálom, hogy a második negyedben elkövetett rövidzárlatunk miatt elbuktuk a meccset. A Falco megbüntette a hibáinkat, előnybe került, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Nincs semmi gond, még lesz lehetőségünk javítani!

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 105–83 (31–19, 31–26, 23–15, 20–23)
Szeged, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Mészáros B., Söjtöry
SZEGED: GOVENS 14/6, Kerpel-Fronius G. 7, BROWN 15/3, DZSELETOVICS 40/15, Dickey 4. Csere: Keller I. 9/3, Kerpel-Fronius B. 7/3, Bognár K. 7/3, Olasz, Mayer, Polányi, Balogh Sz. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
ATOMERŐMŰ: Kovács I Á. 5, Valerio-Bodon 3, CAPERS 26/9, Lóránt 5, Jackson 14/6. Csere: Eilingsfeld 10, Paige 6, Kis R. 1, Shepard 6, Gulyás 2, Velkey 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–11. 5. p.: 13–11. 8. p.: 22–16. 13. p.: 38–24. 17. p.: 49–37. 22. p.: 67–44. 27. p.: 77–54. 33. p.: 92–66. 37. p.: 101–76
Kipontozódott: Paige (32. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára.
Szrecsko Szekulovics:
– Annak ellenére, hogy csapatomnak nincs playoffrutinja, mi voltunk az esélyesek, és domináltunk is a találkozón. Örülök a győzelemnek, de ez csupán az első lépés volt az elődöntő felé vezető úton.
Dzunics Braniszlav: – Minden játékelemben felülmúlt bennünket a Szeged, ezért eltekintenék az értékeléstől. Ahhoz, hogy a második mérkőzésen eredményesek legyünk, más felfogásban kell pályára lépnünk.

DEAC–ALBA FEHÉRVÁR 81–96 (20–21, 21–22, 19–27, 21–26)
Debrecen,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tóth C., Minár
DEAC: MOODY 20/3, Somogyi 2, Polyák 5/3, Hines 9, TÓTH Á. 15. Csere: Drenovac 17/3, R. Moore 11/9, Guyton 2, Molnár M. Edző: Kovács Adrián
ALBA: R. Curry 10/6, VOJVODA 14/9, Lukács N., DAVIS 23, AHMAD 18/9. Csere: HEARST 14/3, Markovics 10/3, Csorvási 7, Omenaka, Takács Martin, Takács Milán. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 12–14. 8. p.: 17–14. 14. p.: 28–24. 16. p.: 28–32. 18. p.: 30–36. 23. p.: 41–51. 24. p.: 48–51. 27. p.: 51–63. 32. p.: 63–74. 35. p.: 63–84
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Fehérvár javára
Kovács Adrián:
– Az Alba jobban akarta a sikert, ehhez nem férhet kétség. Történelmünk első rájátszásmérkőzésén majdnem száz pontot kaptunk, ami mindent elmond. Nem taktikailag szenvedtünk vereséget, hanem mentálisan, valamint fizikailag. Változtatnunk kell keddre, hiszen azzal nem fogunk mérkőzést nyerni, hogy egy hete a nyakunkba akasztották a Magyar Kupa ezüstérmét.
Forray Gábor: – A védekezés volt a siker záloga, a gyakorlatban is működött, amit az edzéseken gyakoroltunk. A fiúk negyven percig koncentráltak, rendkívül fókuszáltan kosárlabdáztunk. Támadásban akadtak rövidebb egyénieskedő periódusaink, de a huszonegy gólpassz arról árulkodik, hogy csapatként arattunk győzelmet. Természetesen örülünk, de már csak a keddi meccs lebeg a szemünk előtt.

A 9–14. HELYÉRT

KAPOSVÁRI KK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 57–71 (14–14, 15–16, 18–25, 10–16)
Kaposvár,
zárt kapuk mögött. V: Benczur, Török R., Jakab L.
KAPOSVÁR: M. CURRY 10, Krnjajszki 4, RIVERS 18/3, Bogdán, HENDLEIN 14. Csere: Miliszavljevics 5, Baki 4, Plézer 2. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: Wittmann 12/3, THOMAS 12/3, JARAMAZ 13/9, Kucsera 4, KARAHODZSICS 6. Csere: Fazekas M. 6, DRAMICSANIN 11/6, Lukács D. 7/3, Körmendi. Edző: Váradi Kornél
Kipontozódott: Miliszavljevics (35. p.)
Nikola Lazics:
– Abszolút megérdemelten nyert a Kecskemét. A védekezésünk sokkal jobb volt, mint legutóbb Zalaegerszegen, ám rengeteg problémánk adódott támadásban. Nekem ez nem meglepetés, mert az elmúlt másfél hónapban nem tudunk zavartalanul készülni a sérülések miatt. Nem jó ritmusban támadtunk, és nem választottunk jó megoldásokat sem. Rengeteget hibáztunk, nem csak dobásban, ziccerhelyzetben is. A szerda-szombat ritmusban nehéz ezen változtatni, de van még hat meccsünk, megpróbálunk javítani. Nem akarjuk elrontani, amit eddig csináltunk, volt szakasz, amikor jól játszottunk, de most teljesen más helyzetben vagyunk.
Váradi Kornél: – Keményen megdolgoztunk ezért a győzelemért! A védekezésünk végig jól működött, kellően agresszívek voltunk, és nem engedtünk olyan tiszta helyzeteket a Kaposvárnak, amelyek kényelmesek lettek volna neki. Mellette támadásban is mindig volt, aki tudott akkora pluszt adni a csapatnak, amiből előre tudtunk lépni és építkezni. Ahogy már korábban is láthatták, nemcsak a centereinket, de a légiósainkat is folyamatosan rotáljuk majd az évad hátralévő részében, hogy a fiataljaink minél több lehetőséget kapjanak, és élesben tudjanak fejlődni.

JÁSZBERÉNYI KSE–PVSK-VEOLIA 72–98 (15–24, 14–25, 25–25, 18–24)
Jászberény,
zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Lengyel, Major
JÁSZBERÉNY: GARRETT 17/6, Ruják B. 2, PRIMORAC 17, Füzi 4, Czirbus 6. Csere: BRBAKLICS 17/6, Filipovics 6, Katona B. 3/3. Edző: Patai Benjamin
PÉCS: Ruják A. 4, FUNDERBURK 13, M. Lewis 18/6, BUDIMIR 15, Brkics 11. Csere: Demeter A. 6, KRIVACSEVICS 15, Dragasevics 11/9, Rátvay 2, Carev 3/3, Hőgye, Martinez. Edző: Dragan Alekszics
Patai Benjamin:
– A két legponterősebb játékosunk hiányzott, de a másik három kezdőnek számító kosarasom is tizenhét-tizenhét pontot szerzett. A fiatalokkal is elégedett voltam, s a hátralévő edzéseken és mérkőzéseken is arra törekszem, hogy amit tudok, azt mind átadjam nekik. Nem vagyunk könnyű helyzetben, de tisztességgel szeretnénk végigjátszani az idényt.
Dragan Alekszics: – Amit terveztünk, azt sikerült is végrehajtanunk a pályán. Elégedett vagyok a fiúkkal, mert végig megfelelő koncentrációval játszottak. Tudom, hogy a Jászberény sok problémával küzd, és azt kívánom neki, hogy ezeket sikeresen oldja meg.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–OSE LIONS 93–91 (25–24, 19–22, 32–25, 17–20)
Zalaegerszeg,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Ádám, Boros
ZALAEGERSZEG: DURAN 35/3, DONALDSON 14/3, Polster 2, VUKO 16, SZABÓ ZS. 12/6. Csere: Bonifert 3/3, Völgyi, Wiggs 9/6, Antóni 2. Edző: Heinrich Róbert
OSE: E. Washington 23/6, Kucsora 5/3, Garamvölgyi 6, ABELL 18/6, C. J. ANDERSON 22/9. Csere: Anda 7, Illés 8/6, Mucza 2. Edző: Sebastjan Krasovec
Kipontozódott: Anda (36. p.)
Heinrich Róbert:
– Az utóbbi meccseken végig nagy erőket mozgósítottunk, ez most már látszott is a társaságon. Hiába a szakmai stáb jó fizikai felkészítése, egyre fáradtabbnak tűnt a gárda. Az utolsó másodpercben szerzett dobással nyertünk, és nagy lépést tettünk abba az irányba, hogy ne legyenek gondjaink a végén.
Sebastjan Krasovec: – Nagyon kemény találkozó van mögöttünk, a ZTE óriási energiákat mozgósított, végig kiélezett volt a meccs. A hazaiak nagy lépést tettek az utóbbi hetekben elért eredményeikkel a bennmaradás felé, mi pedig készülünk a következő találkozóra.