Férfi kosár NB I: a Falco és az Olaj is bejutott a döntőbe

M. D.M. D.
2021.05.10. 19:50
Csak a fehér mezes DEAC hasalt el, a Szolnok készülhet a döntőre (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A Falco 98–91-re nyert Szegeden a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 3–1-es összesítéssel bejutott a döntőbe, amelyben a DEAC-ot kiejtő Szolnoki Olaj lesz az ellenfele.

A Szeged és a Falco ebben az idényben már hatodszor játszott egymással, előző öt találkozójukból négyet a szombathelyi együttes nyert meg. Ezúttal a Tisza-parti együttes kezdett jobban, az ötvenpontos első negyed végén a hazaiak vezettek. A Falco a félidőre fordított, majd a harmadik negyed végén futott 7–0-s sorozatának köszönhetően a záró játékrész kezdetén is öt ponttal vezetett. Az utolsó negyedben a Szeged végig csak futott az eredmény után, két pontnál közelebb ekkor már egyszer sem került a Falcóhoz, amelyben Evan Bruinsma (23), Perl Zoltán (21) és Váradi Benedek (21) is húsz pont felett termelt.

A címvédő Vas megyei alakulat 2017 óta sorozatban negyedszer jutott be a bajnoki döntőbe. Mint ismert, tavaly a koronavírus-járvány miatt még az alapszakasz közben félbeszakadt a bajnokság.

A másik párharc negyedik felvonásán a Szolnok Debrecenben lépett parkettre, ahol legutóbb 2018 márciusában nyert. Az Olaj a második negyed közepén már tíz ponttal vezetett (27–37), ám a harmadik játékrészben elfogyott az előnye, és a DEAC megfordította az eredményt. 65–58 után azonban a Szolnok egy 12–0-s etappal ismét előnybe került (65–70), és ezek után már hiába kapaszkodott a debreceni együttes. A hazaiak utolsó rohamát Shane Gibson fékezte még két értékesített büntetőjével (83–86), így a Falcóhoz hasonlóan a bajnoki címet legutóbb 2018-ban nyerő Olaj is 3–1-es összesítéssel jutott be a döntőbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 91–98 (27–23, 21–30, 22–22, 21–23)
Szeged, 700
néző. V: Földházi, Cziffra, Mészáros B.
SZEGED: Govens 14/9, BROWN 16/3, DZSELETOVICS 20/9, Bognár 11/6, Dickey 14. Csere: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 10/6, Kerpel-Fronius B. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOMBATHELY: VÁRADI 21/9, Benke 12/6, Barac 10/3, BRUINSMA 23/6, Keller Á. 4. Csere: PERL 21, K. Anderson 7/3, Doktor. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 5. p.: 9–9. 7. p.: 16–11. 12. p.: 27–28. 16. p.: 36–40. 18. p.: 43–44. 23. p.: 55–60. 27. p.: 66–64. 32. p.: 72–78. 38. p.: 82–87
Kipontozódott: Kerpel-Fronius B. (35. p.), Govens (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco javára
Szrecsko Szekulovics:
– Ezúttal is a közönség volt a hatodik játékosunk, köszönet érte. Sportszerűen el kell ismernünk, hogy a Falco kicsivel jobb volt nálunk. Emlékeztetni szeretnék mindenkit, hogy korábban a kiesés ellen harcolt a Szeged, keddtől pedig a bronzcsatára készülünk. Büszke vagyok a csapatomra, amely sportági történelmet írt, és nagyon remélem, hogy a menetelésünk nem ért véget.
Gasper Okorn: – Kemény párharcon vagyunk túl. Mindenki minket tartott esélyesnek, míg a Szegeden nem volt nyomás. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a negyedik negyedben fegyelmezett játékkal őrizni tudtuk öt-hatpontos előnyünket. Örülök, hogy lezártuk a párharcot, mert így a döntő szombati első mérkőzése előtt pihenhetünk egy keveset.

DEAC–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 83–86 (20–24, 25–26, 20–13, 18–23)
Debrecen, 550
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Győrffy
DEAC: MOODY 12/6, SOMOGYI Á. 10/3, DRENOVAC 16/6, Hines 3, Tóth Á. 9. Csere: GUYTON 11/6, Molnár M. 7, Moore 9/6, Polyák 6/3. Vezetőedző: Kovács Adrián
SZOLNOK: WARNER 18/6, Badzim 9/3, Kovács P. 7/3, SZUBOTICS 11/3, CAKARUN 10. Csere: GIBSON 15/3, PONGÓ MÁTÉ 10/6, Juhos 4, Taiwo 2, Zsíros. Vezetőedző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–10. 7. p.: 11–16. 14. p.: 25–35. 17. p.: 37–39. 24. p.: 55–54. 29. p.: 65–58. 33. p.: 65–70. 38. p.: 75–80
Kipontozódott: Badzim (38. perc), Moore (39. perc)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Szolnoki Olajbányász javára
Kovács Adrián:
– Nem volt egyszerű dolgunk, hiszen egy megrendítő pofon után nagyon rövid idő alatt kellett rendbe tennünk a fejeket, és mentálisan felkészülnünk az újabb csatára. Véleményem szerint nem vallottunk kudarcot, megfelelő mentalitással léptünk pályára, csapatom minden tőle telhetőt megtett a győzelemért. Összességében megérdemelten jutott tovább a Szolnok, mi pedig harcolunk tovább a bronzéremért.
Gasper Potocnik: – Úgy gondolom, pillanatnyilag nincs értelme a mérkőzés taktikai részleteibe belemennem. Gratulálok a Szolnoki Olajbányász klubjának, a játékosoktól kezdve valamennyi stábtagig, hiszen rengeteg munka és áldozat van abban, hogy ideáig eljutottunk. A Debrecen is maximálisan megérdemli a kalapemelést, úgy gondolom, a legjobb négy csapat került az elődöntőbe. Természetesen még nem dőlhetünk hátra, a fináléban szeretnénk feltenni a pontot az i-re.