Férfi kosár NB I: az Alba 101 pontig jutott a ZTE ellen

2020.12.23. 18:59
Esa Ahmad (fehér mezben) 25 ponttal és 11 lepattanóval zárt a fehérvári csapatban (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Nagy Norbert)
Az Alba Fehárvár hazai pályán 101–93-ra verte a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának szerdai játéknapján. A Sopron magabiztosan nyert Jászberényben (103–56), míg a DEAC 82–71-re legyőzte vendégét, a Szolnokot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

DEAC–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 82–71 (27–21, 18–17, 15–20, 22–13)
Debrecen,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Goda, Nagy
DEAC: Moore 7/3, Somogyi 11/9, POLYÁK 19/3, DRENOVAC 16/6, Tóth Á. 7. Csere: MOLNÁR M. 9, Hines 8, Guyton 5/3, Molnár D. Edző: Kovács Adrián
SZOLNOK: WARNER 15, Kovács P. 1, Pallai 2, CAKARUN 18, Subotic 5. Csere: BADZIM 16/9, Pongó M. 10/6, Juhos 4/3, Rudner, Zsíros, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik
Kiállítva: Kovács Adrián (19. p.) Moore (25. p.), Subotic (36. p.)
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–9. 9. p.: 25–15. 15. p.: 34–30. 19. p.: 43–32. 25. p.: 53–53. 32. p.: 60–60. 35. p.: 69–62. 38. p.: 74–66
Kovács Adrián:
– Elnézést kérek a klubtól és a szurkolóktól, sosem jó, ha egy edző cserben hagyja a csapatát. A fiúk negyven percig küzdöttek, minden labdáért vetődtek, és végre azt az intenzitást hozták, amit elvárok tőlük. Hiszem, hogy ez az igazi arcunk, és hogy az előző mérkőzések során mutatott formánk csak egy rossz álom volt, amiből sikerült felébrednünk. Nagy lehetőség rejlik az együttesünkben, és ezt be tudtuk bizonyítani.
Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy a DEAC számára ez a mérkőzés élet-halál kérdése, játékosai így is léptek pályára, mi viszont beragadtunk. A találkozó során nem találtuk a ritmusunkat, és túl sokat hibáztuk. A hazaiak a második félidőben kihasználták védekezésbeli hiányosságainkat, és felénk kerekedtek.

ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 101–93 (23–26, 30–19, 26–24, 22–24)
Székesfehérvár,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Ádám, Mészáros B.
FEHÉRVÁR: VOJVODA 17/12, CURRY 15/9, Lukács N., DAVIS 24/9, AHMAD 25/3. Csere: Omenaka 6, Turner 8, Balsay 6/3. Edző: Forray Gábor
ZALAEGERSZEG: Duren 10/3, DELAS 12/12, Bonifert 6, VUKO 22/6, GLENN 15. Csere: Polster, Donaldson 9/3, Völgyi 2, Szabó Zs. 9/9, Plézer, Simon K. 8/6. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–11. 8. p.: 16–19. 12. p.: 25–28. 15. p.: 32–36. 18. p.: 41–41. 22. p.: 58–50. 25. p.: 70–58. 28. p.: 75–65. 32. p.: 79–72. 35. p.: 88–78
Forray Gábor:
– Nagyon fontos meccs volt, karácsonyig ebben a hónapban hat mérkőzést játszottunk, elég nehéz perióduson vagyunk túl, és ebből viszonylag jól jöttünk ki. A találkozó első negyede nem tetszett, mert puhák voltunk, viszont mutatja a csapat karakterét és azt a lehetőséget, ami benne van, hogy, amikor kicsit meleg lett a pite, villámgyorsan sebességet váltottunk.
Heinrich Róbert: – Amíg le tudtuk szedni a védőlepattanókat, pariban voltunk az Albával. Az első negyedben örömjátékot játszottunk, a második negyedben a Fehérvár váltott is a védekezésén, azt nehezebben kezeltük. El is fáradtunk, nekünk ez a ritmus kicsit szokatlan, mert eddig kontrollált kosárlabdát játszottunk.

JKSE–SOPRON KC 56–103 (9–25, 11–29, 20–32, 16–17)
Jászberény,
zárt kapuk mögött. V: Benczur, Fodor A., Drenyovszky
JÁSZBERÉNY: Katona 6, FRANK 15/6, Kaszás 2, BRBAKLICS 20/9, Rékasi-Bojta 2. Csere: Kovács Á. 2, Füzi 9/6, Tóth T., Szalkai, Kovács V. Edző: Lo Elhadji Malick
SOPRON: Jackson 4, Thompson 15/3, Fazekas 2, JOGÉLA 24/3, BAGÓ 13. Csere: BORISZOV 17/3, Halász, Takács N. 4, Sitku 7/3, Popadics 5/3, Supola 4, Werner 8. Edző: Konsztantinosz Flevarakisz
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–8. 7. p.: 5–17. 13. p.: 11–33. 17. p.: 18–45. 23. p.: 27–68. 27. p.: 30–82. 33. p.: 43–88. 37. p.: 49–97
Kipontozódott: Rékasi-Bojta (35. p.)
Lo Elhadji Malick:
– Bár a sérülések miatt magas ember hiányában szerkezetileg sem voltunk igazán készek erre a mérkőzésre, aki pályára lépett, mindent kiadott magából. Egy rossz szavam sem lehet játékosaimra. Sérültjeink felépülését követően, illetve ha idegenlégiósaink is megérkeznek, már lényegesen erősebbek leszünk.
Konsztantinosz Flevarakisz: – Örülök, hogy minden benevezett játékosomnak lehetőséget tudtam adni, s éltek is vele. Tudtuk, hogy Jászberényben milyen nehéz a helyzet, de így is megtiszteltük a csapatukat, hogy egyetlen pillanatra sem vettük fél vállról a találkozót. A győzelemért jöttünk, s magabiztos játékkal meg is szereztük.