Férfi kosár NB I: a harmadik negyed volt a kulcs a Falco szegedi sikerében

2021.01.10. 21:06
A Falco nyerni tudott Szegeden (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely idegenben, nyögvenyelős első félidő után megverte az éllovas Naturtex-SZTE-Szedeákot a férfi kosárlabda NB I-ben.

A fordulópontot a harmadik negyed jelentette, amikor szinte teljesen leállt a kosárszerzéssel a Szrecsko Szekulovics vezette szegedi alakulat. 45–37-ről hipp-hopp 45–49 lett, onnantól kezdve meg már nem engedte ki a kezéből a vezetést a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéért küzdő szombathelyi együttes.

A Falco a találkozó után jelentette be, hogy szerződtette Keller Ákost. További részletekről itt olvashatnak!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71–83 (24–26, 18–11, 12–25, 17–21)
Szeged, zárt kapuk mögött. V
: Kapitány, Frányó, Nagy V.
SZEGED: Govens 17/3, Kerpel-Fronius G. 4, BROWN 16/6, Dzeletovics 18/3, Dickey 13. Csere: Olasz, Kerpel-Fronius B., Mayer 3/3, Keller I. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOMBATHELY: Doktor 2, VÁRADI 18/6, Benke 12/3, Bruinsma 9/6, SEARCY 17. Csere: PERL 15/3, Barac 3, Lake 4, Dancsecs 3/3. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–9. 7. p.: 16–20. 12. p.: 29–26. 18. p.: 38–37. 22. p.: 45–42. 25. p.: 45–49. 28. p.: 52–56. 33. p.: 57–68. 38. p.: 69–78
Szrecsko Szekulovics:
– A Falco legyőzéséhez negyven percen át tartó jó játék szükségeltetik, ehhez képest ezúttal csupán az első húsz percben kosárlabdáztunk elfogadhatóan. Csapatunkban nem volt elég energia, ezenkívül játékosaim sokat egyénieskedtek, és tíz büntetőt is elhibáztak. Összességében megérdemelten nyert a Szombathely.
Gasper Okorn: – Sokat tanultunk a szombathelyi mérkőzésünkből, amikor csupán hosszabbításban tudtunk nyerni két ponttal. A második félidő agresszív védekezése hozta a fordulópontot, és miután átvettük a vezetést, jó ritmusban kosárlabdázva megérdemelt győzelmet arattunk.