Férfi kosár NB I: a Szolnok, a Körmend és a Fehérvár is nyert

2021.01.06. 19:57
Akcióban a szolnoki Roko Badzim (Fotó: Új Néplap/Mészáros János)
A Körmend, az Alba Fehérvár és a mezőny pillanatnyilag legjobb százalékos mutatójával rendelkező Szolnok is győzött hazai pályán a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–PVSK-VEOLIA 81–70 (23–15, 26–15, 23–14, 9–26)
Körmend,
zárt kapus mérkőzés. V: Frányó, Török R., Farkas G.
KÖRMEND: THAMES 11, Takács K. 11/3, MÓCSÁN 17/3, Ferencz 6/3, TAYLOR 9. Csere: Ireland 11/3, Durázi 7/3, Mosely 6, Tóth N. 3, Németh Á., Oroszi. Edző: Ziga Mravljak
PVSK: RUJÁK A. 11/3, Funderburk 16/6, Demeter A., Budimir 10/6, Meleg 4. Csere: BRKICS 17, M. Lewis 9/3, Bíró L., Dragasevics 3, Carev, Rátvay. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 7. p.: 19–11. 13. p.: 31–17. 17. p.: 39–26. 23. p.: 49–38. 26. p.: 62–44. 34. p.: 74–51. 37. p.: 79–64
Ziga Mravljak:
– A találkozó nagy részében mi irányítottuk a játékot, az első három negyedben megnyugtató előnyt szereztünk. A záró játékrészben azonban nem tiszteltük sem a sportágat, sem az ellenfelet, ami nem elfogadható hozzáállás. A mérkőzések ugyanis negyven percig tartanak, ami azt jelenti, hogy végig a legjobb tudásunk szerint kell játszani.
Dragan Alekszics: – A Körmend nagyon harcosan kezdte a mérkőzést, keményen védekezett, mi pedig csak asszisztáltunk ehhez a harcmodorhoz. Tompán védekeztünk és támadásban sem koncentráltunk eléggé. A második félidőben sikerült felpörögnünk, annak örülök, hogy nem adtuk fel, és valamennyit tudtunk kozmetikázni az eredményen.

ALBA FEHÉRVÁR–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 66–60 (14–13, 15–15, 21–14, 16–18)
Székesfehérvár,
zárt kapuk mögött. V: Söjtöry, Nagy V., Kovács N.
FEHÉRVÁR: Turner 4, VOJVODA 16/9, R. CURRY 15/9, DAVIS 17/6, Omenaka 2. Csere: Ahmad 4, Lukács N., Markovics 3, Csorvási 4, Takács Martin 1. Edző: Forray Gábor
KECSKEMÉT: Wittmann 10/6, Thomas 2, Djeraszimovics, Kucsera 6, Karahodzsics 6. Csere: Horti 4, DRAMICSANIN 11/6, Lewis Ch. 8/3, JARAMAZ 13/9. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 11–4. 8. p.: 14–10. 12. p.: 14–15. 15. p.: 21–19. 18. p.: 24–22. 22. p.: 31–28. 25. p.: 40–31. 28. p.: 46–38. 32. p.: 52–48. 35. p.: 52–52. 38. p.: 57–57
Forray Gábor:
– Nagyon örülök a győzelemnek, de elismerésem a Kecskemétnek, remekül játszott. Nem véletlenül tartottam a találkozótól, mert ez nem ugyanaz a csapat volt, amellyel legutóbb Kecskeméten mérkőztünk. Egy volt a lényeg, hogy nyerjünk. A játékosok is tudták, hogy az előző két mérkőzésünk nem volt méltó az Albához, és mindenképpen bizonyítani akartak. Ez ugyan görcsösségbe csapott át, de a győzelem ténye segíthet visszatérni arra az útra, amit elkezdtünk.
Váradi Kornél: – Végig kiélezett, jó mérkőzést tudtunk játszani Magyarország egyik topcsapatával. A mi alakulóban lévő együttesünknek ez szép eredmény, mindamellett voltak nüanszok, amelyek a javunkra is eldönthették volna a találkozót. A mérkőzés végén indokolatlanul felgyorsítottuk a támadásainkat és nem hoztunk jó döntéseket. A látottak jó alapot adhatnak a következő meccsre, köszönöm azoknak a játékosoknak, akik sérülten is vállalták a szereplést.

5. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–83 (18–23, 20–21, 25–15, 25–24)
Szolnok,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Praksch, Goda
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 12/6, BADZIM 13/6, Rudner 9/9, Zsíros 1, CAKARUN 16. Csere: Pallai, Juhos 4, SZUBOTICS 14/9, Warner 10/6, Taiwo, Kovács P. 9/6. Edző: Gasper Potocnik
ZTE: DUREN 23/9, Donaldson 12/6, Delas 6, Völgyi M. 2, GLENN 17. Csere: VUKO 13, Szabó Zs. 5, Bonifert, Simon K. 5/3, Polster. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 17–15. 13. p.: 23–31. 17. p.: 36–34. 24. p.: 48–50. 29. p.: 60–59. 33. p.: 70–64. 37. p.: 81–77. 39. p.: 83–81
Gasper Potocnik:
– Újabb kemény összecsapást játszottunk negyvennyolc óra elteltével, hiszen hétfőn este még Sopronban léptünk pályára. Küzdöttünk, hajtottunk, a pozitívum, hogy a végjátékban összeszedtük magunkat, s ha egy pici szerencsével is, megnyertük a mérkőzést, aminek nagyon örülünk.
Heinrich Róbert: – Gondoltuk, hogy a szolnoki csapat fáradtabb lesz, hiszen két nappal ezelőtt még Sopronban játszott. A végére azonban mi fáradtunk el, főként fejben, kezünkben volt a győzelem, de sajnos elszalasztottuk a lehetőséget. Szombaton újra találkozunk a Szolnokkal és megpróbálunk majd visszavágni.