Férfi kosár NB I: Vojvoda vezette győzelemre az Albát, nyert az ASE is

2020.12.05. 20:29
A szombati öt mérkőzésből csak kettőn született hazai siker – az egyik Szegeden, a fehérben játszó Szedeák és a ZTE mérkőzésén (Fotó: Délmagyarország/ Frank Yvette)
Szombaton öt mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabda NB I-ben, és három találkozón is vendégsiker született.

A korábbi három meccséből kettőt elveszítő Alba Fehérvár 12 ponttal győzött Debrecenben, az első nyolc találkozójából ötöt megnyerő DEAC vendégeként. A találkozó legeredményesebb játékosa a fehérvári Vojvoda Dávid volt 22 ponttal, a DEAC-ból az amerikai Shaquille Hines érte el a 20 pontot.

Az éllovas Atomerőmű hazai pályán mindegyik negyedben jobbnak bizonyult a PVSK-nál, és 93–75-re győzött. Otthon nyert a Szedeák is a ZTE ellen, viszont a Körmend Jászberényben, az idénybeli hetedik bajnokiján szerezte meg a hatodik győzelmét. A másik vasi gárda, a Falco pedig Oroszlányban aratott 104–97-es sikert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

DEACALBA FEHÉRVÁR 6476 (14–19, 11–25, 20–19, 19–21)
Debrecen, zárt kapuk mögött.V:Földházi, Tóth C., Nyilas
DEAC:
Guyton13/9,Somogyi 3,DRENOVAC16/6,HINES20/6,Tóth Á. 8. Csere:Molnár M.4,Neuwirth, Kiss K. Edző:Kovács Adrián
ALBA:
Curry 11/9,VOJVODA 22/6,LUKÁCS N. 10/6,Davis 14/6,AHMAD 14. Csere: Balsay 3/3,Omenaka 2, Takács Milán, Takács Martin. Edző:Forray Gábor
Az eredmény alakulása.3. perc:2–7.5. p.:4–14.9. p.:11–16.13.p.:25–36.24. p.:32–48.28.p.: 38–51. 33. p.:45–62.38.p.: 61–76

Kovács Adrián:
– A legnagyobb probléma az volt, hogy rosszul kezdtük a mérkőzést. Igyekeztünk élni azzal a fölényünkkel, hogy statisztikai alapon több támadásból dolgozunk, mint a fehérváriak, de húsz labdát adtunk el, valamint sok második esélyt is engedélyeztünk ellenfelünknek, így ez az előnyünk elszállt. A nagyszünet után valamelyest feljavult a játékunk, de ez nem volt elég ahhoz, hogy fordítani tudjunk.
Forray Gábor:
– Megérdemelten nyertünk, hiszen harminckilenc percig vezettünk. Tudatosan készültünk arra, hogy minél jobban megnehezítsük a DEAC dolgát a mérkőzés elején, ezt sikeresen végre is hajtottuk. Rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a hazaiakra, elsősorban ennek köszönhető ez a rendkívül értékes győzelem.

OSE LIONSFALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 97104 (20–31, 29–29, 16–22, 32–22)
Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–7. 5. p.: 12–10. 7. p.: 12–16. 19. p.: 19–26. 12. p.: 23–38. 14. p.: 31–38. 17. p.: 41–45. 19. p.: 42–54. 23. p.: 57–63. 26. p.: 59–73. 32. p.: 69–89. 36. p.: 84–94. 39. p.: 94–98. 40. p.: 94–102
Kipontozódott: Bíró (40. p.)
Sebastjan Krasovec: – Puhán kezdtünk, gondjaink voltak a védekezéssel, így az első félidőben túl sok pontot kaptunk. A végén sikerült szorosabbá tenni a mérkőzést, de a jobb csapat nyert.
Gasper Okorn: – A győzelemmel elégedett vagyok, de a teljesítménnyel nem. A mérkőzés végén nagyon sok pontot kaptunk, ami nem megengedhető.

ATOMERŐMŰ SE–PVSK-VEOLIA 93–75 (19–18, 22–17, 27–17, 25–23)
Paks, zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Frányó, Mészáros
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–5. 4. p.: 1–11. 7. p.: 13–11. 12. p.: 21–26. 16. p.: 26–27. 18. p.: 39–31. 22. p.: 46–39. 26. p.: 60–45. 33. p.: 74–61. 36. p.: 79–66.
Kipontozódott: Meleg (29. p.)
Dzunics Braniszlav: – Rossz kezdés után gyorsan megtaláltuk a ritmust, fiatal játékosainknak ebben nagy szerepük volt. Utána hátul és elöl is elég magabiztosan játszottunk, minden elismerésem a fiúknak ezért a győzelemért.
Dragan Alekszics: – Leginkább az eladott labdák okozták számunkra a problémát, ezekből tudtak indulni a paksiak. A vereség másik oka, hogy pontatlanul dobtunk kívülről is, belülről is. Ilyen erős csapat ellen nem lehet ennyit hibázni.

JKSEEGIS KÖRMEND 64–93 (13–24, 17–23, 11–27, 23–19)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V:
Benczur, Csabai-Kaskötő, Fodor A.
JÁSZBERÉNY: DONALDSON 15/3, Ruják 7/3, Brbaklics 6, Rékasi Bojta 2, Filipovics. Csere: KATONA 13/9, FÜZI 17/9, Kaszás 2, Szőke 2, Tóth T. Edző: Petőfi Áron
KÖRMEND: Thames 8, MÓCSÁN 11/3, Ferencz 11/9, Durázi, TAYLOR 14. Csere: Tóth N. 10, Mosley 11, Oroszi 8/6, WILLIAMS 14/3, Kiss M. 4, Balogh M. 2. Edző: Ziga Mravljak
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 6–19. 13. p.: 17–31. 17. p.: 24–36. 23. p.: 30–58. 27. p.: 32–66. 33. p.: 51–78. 37. p.: 58–87
Kipontozódott: Rékasi-Bojta (35. p.)
Petőfi Áron: – Nem kérdés, hogy a két klub lehetőségei közt óriásiak a különbségek, ami a mérkőzésen is visszatükröződött. Mi csak ezen a héten tudtunk együtt edzeni a rendelkezésre álló kerettel, s játékosaim több mindent meg is valósítottak abból, amit kértem tőlük. Ezért a vereség ellenére emelt fővel jöhettek le a pályáról.
Ziga Mravljak: – A harmadik mérkőzésünk volt a héten a jászberényi, s úgy jöttünk ide, hogy nem tudtuk, kik lépnek pályára ellenfelünknél. Ezzel együtt sem becsültük le a hazaiakat, akik tisztességgel helytálltak a találkozón. Volt, amivel elégedett voltam, de van még min javítanunk. A Jászberénynek azt kívánom, hogy jusson túl minél hamarabb ezen az időszakon.

NATURTEX SZTE SZEDEÁKZALAKERÁMIA ZTE KK 97–83 (27–27, 31–18, 15–23, 24–15)
Szeged, zárt kapuk mögött. V:
Praksch, Ádám J., Sörley
SZEGED: GOVENS 24/3, Kerpel-Frónius G. 4, BROWN 14/12, DZELETOVICS 25/21, DICKEY 11. Csere: Kerpel-Frónius B. 8, Mayer 3, Keller I. 8/3, Olasz
Edző: Szrecsko Szekulovics
ZTE: DUREN 17/6, Bonifert 6/3, Delas 10/6, SZABÓ ZS. 13/6, BARION 20. Csere: Polster 3/3, Vuko 9/3, Simon K. 3, Völgyi 2, Plézer. Edző: Ante Nazor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 7. p.: 12–15. 12. p.: 29–27. 18. p.: 53–39. 24. p.: 68–48. 28. p.: 71–62. 32. p.: 77–68. 36. p.: 83–78. 38. p.: 89–80
Szrecsko Szekulovics: – Az első félidőben sok pontot kaptunk, mert gyengén védekeztünk, térfélcsere után pedig hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Biztató, hogy három vesztett mérkőzés után nyerni tudtunk a jó erőkből álló Zalaegerszeg ellen.
Ante Nazor: – Az első félidőben rosszul védekeztünk és lepattanóztunk. Szünet után voltak felvillanásaink, ám el kell ismernem, hogy a Szeged végig kontrollálta a mérkőzést. Fájó, hogy ismét sok pontot kaptunk.

1. Atomerőmű SE 9 7 2 765–689 16 0.889
2. Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 9 5 4 770–708 14 0.778
3. DEAC 9 5 4 754–747 14 0.778
4. Egis Körmend 7 6 1 582–517 13 0.929
5. OSE Lions 9 3 6 768–779 12 0.667
6. Sopron KC 7 3 4 575–587 10 0.714
7. Kaposvári KK 8 2 6 581–634 10 0.625
8. Falco-Vulcano KC Szombathely 4 4 380–326 8 1.000