Férfi kosár NB I: zsinórban ötödik meccsén győzött az Alba

H. K.H. K.
2021.01.20. 20:08
Az OSE Lions 14 ponttal bizonyult jobban a Kaposvári KK-nál (Fotó: Zantleitner Ingrid /24 óra)
Az Alba Fehérvár négy ponttal nyert a Sopron otthonában a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

A székesfehérvári együttes így már sorozatban öt győzelemnél jár.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

OSE LIONSKAPOSVÁRI KK 7965 (25–22, 13–15, 26–20, 15–8)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Balogh Gy., Sörlei
OROSZLÁNY: C. ANDERSON 11/3, Kucsora, ABELL 29/15, BÍRÓ O. 13/3, Morgan 8. Csere: Bailey 6, Garamvölgyi 3/3, Illés 7/3, Mucza 2. Edző: Sebastjan Krasovec
KAPOSVÁR: M. CURRY 17, Krnjajszki 10/6, Miliszavljevics 4, Rivers 11/9, JUKIC 14. Csere: Bogdán 3/3, Puska 2, Révész 4. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–6. 8. p.: 15–20. 9. p.: 25–20. 12. p.: 29–22. 19. p.: 35–37. 24. p.: 40–47. 25. p.: 48–47. 28. p.: 56–55. 35. p.: 66–61
Sebastjan Krasovec: – Mindkét csapat számára fontos volt ez a mérkőzés, ennek megfelelően kemény küzdelem zajlott a pályán. A győzelmünket annak köszönhetjük, hogy bővebb volt a rotációnk és frissebbek voltunk. Josip Jukic sérülése nagyon sajnálatos, mielőbbi gyógyulást kívánunk neki.
Nikola Lazics: – Az első félidőben jól játszottunk, a védekezéssel is elégedett voltam. A másodikban több problémák is előjött. Eleve kevesen vagyunk, most pedig Jukicot is elveszítettük. Emellett könnyű kosarakat engedtünk az Oroszlánynak, amely egy perc alatt zsinórban tíz pontot szerzett és végül megérdemelt győzelmet aratott.

SOPRON KCALBA FEHÉRVÁR 8387 (23–24, 19–19, 19–26, 22–18)
Sopron, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Frányó, Lengyel
SOPRON: Elmore 8, THOMPSON 19/9, Fazekas, JOGÉLA 14, Padgett 12. Csere: Boriszov 12/6, Sitku 2, Bagó 4, Halász 3/3, Werner, Takács N. 9/9, Popadics. Edző: Kosztasz Flevarakisz
FEHÉRVÁR: Turner 17/9, VOJVODA 17/3, Curry 12, Omenaka, DAVIS 24/9. Csere: Lukács 7/3, AHMAD 10, Csorvási, Takács Martin. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc:
4–5. 6. p.: 14–12. 12. p.: 27–29. 15. p.: 34–33. 18. p.: 38–38. 22. p.: 42–45. 25. p.: 48–57. 28. p.: 57–62. 32. p.: 65–73. 35. p.: 69–79. 38. p.: 79–79

Kosztasz Flevarakisz: – A statisztikára pillantva látszik, hogy több gólpasszunk, kevesebb eladott labdánk volt, sőt, több lepattanót is szedtünk, annak ellenére, hogy több nagyon fontos labdát nem mi tudtunk megkaparintani, azonban a büntetőszázalékunk nagyon rossz volt, és ez egy ilyen egylabdás mérkőzésen sokat számít.
Forray Gábor: – Izgalmas végjátékot láttunk, ami döntetlenről indult. Nagyon nehéz mérkőzés volt, erre is számítottam. A harmadik negyedben volt egy jó periódusunk védekezésben és támadásban egyaránt, és ez alapozta meg a sikert. Tudtuk, hogy a Sopron jó a végjátékokban, nagyon jó dobóik vannak. Nagy skalpot szereztünk, nem sok csapat fog tudni nyerni Sopronban.