Férfi kosár NB I: a PVSK hat ponttal nyert a Sopron ellen

K. T. I./NSOK. T. I./NSO
2020.12.01. 19:55
A PVSK hazai pályán 83–77-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I kedd esti összecsapásán. A pécsieknél kosarazó Veljko Budimir 20 pontig jutott, ezzel a meccs legeredményesebb játékosa lett.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
PVSK-VEOLIA–SOPRON KC
83–77 (28–16, 18–21, 25–25, 12–15)
Pécs, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tőzsér, Kovács N.
PÉCS:
RUJÁK A. 7/3, FUNDERBURK 19/3, M. LEWIS 16/9, BUDIMIR 20/18, Meleg 2
Csere: Bíró L. 4, BRKICS 15, Demeter A., Dragasevic
Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: A. Jackson 9, B. THOMPSON 21/6, Fazekas Cs. 5/3, BORISZOV 17/9, WIDEMAN 9
Csere: Popadics, JOGELA 16/3, Sitku M., Takács N., Werner
Edző: Konsztantinosz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 18–7. 13. p.: 34–25. 17. p.: 39–29. 23. p.: 54–40. 26. p.: 61–51. 33. p.: 71–63. 37. p.: 77–72
Kipontozódott: Bíró L. (17. p.), B. Thompson (40. p.)
Dragan Alekszics: – Sokkal jobban védekeztünk, mint az elmúlt meccseken, de erre készültünk, ezt gyakoroltuk. Ráadásul támadásban is jó első félidőt tudhattunk magunkénak, és alaposan elemeztük a soproniak egy-egyezéseit.
Konsztantinosz Flevarakisz: – Nagyon rosszul kezdtük a találkozót, de a katasztrofális első negyed után fel tudtunk zárkózni. A dobásaink ugyan nem jöttek be mindig, de remélem hamar visszataláltunk a győztes útra.KOSÁRLABDA