Férfi kosár NB I: a 3. negyedtől nem adott esélyt a Szedeák

B. D. K.B. D. K.
2020.10.21. 20:02
A vendégek parádés védekezésüknek köszönhetően nyertek (Fotó: Lang Róbert)
A Naturtex-SZTE-Szedeák 64–51-re győzött a Kaposvári KK vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 51–64 (16–15, 21–12, 7–17, 7–20)

Kaposvár, 500 néző. V: Cziffra, Minár, Nagy V.
KAPOSVÁR: M. Curry 19/9, Krnjajszki 4, Rivers 12/6, Hendlein 4, Jukic 9. Csere: Sinovec, Révész, Miliszavljevics 3/3, Baki, Hock. Edző: Fekete Ádám
SZEGED: KERPEL-FRONIUS G. 6, Govens 6/3, Brown 8/3, DZELETOVICS 22/12, DICKEY 12. Csere: Kerpel-Fronius B. 3, Keller I. 7, Mayer, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 7. p.: 15–9. 12. p.: 26–17. 17. p.: 32–23. 22. p.: 37–32. 28. p.: 42–40. 32. p.: 44–46. 37. p.: 46–54

Fekete Ádám: – Óriási csalódás az a teljesítmény, amit nyújtottunk. Csapatként nem úgy működünk, ahogy kellene. A második félidőben a Szeged védekezést váltott, és ugyanazt játszották, mint a Körmend. Készültünk erre, megbeszéltük, hogy mit kellene csinálni ez ellen, sajnos megint nem azt csináltuk. A felelősség az enyém, de így nagyon nehéz, ha nem akarunk hinni abban a szisztémában, amit nem én találtam ki, hanem nálam sokkal okosabb szakemberek. Mégis valami mást szeretnénk.
Szrecsko Szekulovics: – Büszke vagyok a csapatomra. Igazán nem nyújtottunk ezen az estén bravúros játékot, mégis meg tudtuk fordítani a meccset, és nyertünk. Az első félidőben aludtunk, nem volt ritmusunk. Nem olyan energiával játszottunk, mint az első pár mérkőzésen. A második félidőben fordítottunk, és nagyon jól védekeztünk. Tizennégy pontot dobtak csak a kaposváriak.

1. Egis Körmend 1 1 93–72 1.000
2. OSE Lions 1 1 78–70 1.000
3. Falco-Vulcano KC Szombathely 1 1 95–93 1.000
4. Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 4 3 1 348–294 0.875
5. DEAC 3 2 1 240–230 0.833
6. Atomerőmű SE 3 2 1 236–237 0.833
7. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750
8. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 3 1 2 233–244 0.667