Férfi kosárlabda NB I: a Falco esélyt sem adott a PVSK-nak

H. D.H. D.
2021.02.05. 19:43
A Falco esélyt sem adott a PVSK-nak (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A férfi kosárlabda NB I 22. fordulójának pénteki játéknapján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92–67-re nyert a PVSK-Veolia vendégeként.

A Falco esélyeshez méltóan kezdett, és már az első negyed végén kilenc pont volt az előnye (16–25). A PVSK-nak a folytatásban sem állt össze a játéka, így a szombathelyiek a szünetben már 19 ponttal vezettek (29–48).

A fordulás után sem lassított a Falco, 31–13-ra hozta a harmadik negyedet. A negyedik negyed elején 38 pont is volt a két csapat között, a végére aztán egy kicsit sikerült kozmetikázniuk az eredményen a pécsieknek, így a Falco 92–67-re nyert.

A hazaiaknál Mike Lewis, a vendégeknélBenke Szilárd volt a legeredményesebb, egyaránt 20 ponttal. A szombathelyieknél Perl Zoltán (16), Doktor Péter (15) és Keller Ákos (14) is 10 pont fölé jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ
PVSK-VEOLIA
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 67–92 (16–25, 13–23, 13–31, 25–13)
Pécs, zárt kapuk mögött. Vezette:Győrffy, Farkas G., Nyilas
PÉCS:M. Lewis20/12,RUJÁK A.13/3,Carev2,Budimir2,Brkics12. Csere:Funderburk9/3,Dragasevics, Meleg, Krivacsevics2,Demeter A.7/3. Edző:Dragan Alekszics
SZOMBATHELY:PERL16/3,BENKE20/15,DOKTOR15/3,Bruinsma9,KELLER Á.14. Csere:Lake8,Barac7,Kovács B.3/3,Dancsecs. Edző:Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc:4–2.6. p.:8–13.13. p.:21–31.17. p.:27–35.23. p.:31–61.26. p.:35–66.33. p.:45–83.37. p.:57–87
Dragan Alekszics:– Fizikailag felőrölt minket a Falco támadásban és védekezésben is, ráadásul játékosonként is óriási a különbség a két együttes között, most viszont csapatként is az volt. Ugyan nehéz december és január van mögöttünk, de erre ez sem lehet magyarázat.
Gasper Okorn:– Elismerés illeti a játékosaimat, mert jól reagáltak arra, hogy Váradi Benedek nem sokkal a meccs előtt kiesett. Már az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, a másodikban már igazából csak tartottuk az eredményt. Kíváncsi vagyok, mire leszünk képesek egyszer teljes kerettel.