V. J. 2020.11.11 20:29 Frissítve: 2020.11.11 22:12

Férfi kosár NB I: szoros meccsen gyűrte le a ZTE az OSE-t

A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójából bepótolt mérkőzésen a Zalakerámia ZTE KK hazai pályán 93–91-re győzött az OSE Lions ellen.

Hajszálon múlt a zalai győzelem (Fotó: Pezzetta Umberto/Zalai Hírlap)

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ
Zalakerámia ZTE KK–OSE LIONS 93–91 (23–15, 12–23, 24–19, 13–15, 8–8, 13–11) – h. u.
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Györffy, Csabai-Kaskötő, Boros T.
ZALAEGERSZEG: DUREN 14/6, VUKO 18/3, Polster, DELAS 31/9, GLENN 13
Csere: Bonifert, Szabó Z. 6, Simon 5/3, Plezer 6, Völgyi
Edző: Ante Nazor
OROSZLÁNY: ANDERSON 11, BÍRÓ 12, Abell 12/6, BAILEY 24/3, Anda
Csere: Kucsora 2, Hayes 11, Garamvölgyi, Illés 8/6, Morgan 11
Edző: Sebastian Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 6. p.: 11–10. 15. p.: 21–26. 18. p.: 30–30. 23. p.: 37–46. 25. p.: 49–46. 33. p.: 60–63. 38. p.: 70–67. 43. p.: 75–77. 48. p.: 84–83
Kipontozódott: Simon (29. p.), Hayes, Anderson (mindkettő 48. p.)
Ante Nazor: – Végre el tudtuk kezdeni a bajnokságot! Az akaraterővel nem volt problémánk, s szerencsére a legdrámaibb pillanatokban többnyire jól döntöttünk. Nem játszottunk jól, ennél biztos, hogy színvonalasabb kosárlabdát is produkálunk majd. Lényeg, hogy nyertünk, mindig is ez lesz a célunk.
Sebastian Krasovec: – Elismerésem a ZTE-nek, jól kezdte a bajnokságot. A vereségünk legfontosabb oka, hogy a hajrára, pontosabban a hosszabbításban elveszítettük a fonalat. A rendes játékidőben jól védekeztünk, a második félidőben akadtak rotációs problémáink, ebben én hibáztam. Sajnos az utolsó öt perc messze nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna.

Kosárlabda GYŐRI FERENC

NS-VÉLEMÉNY. A leghűségesebb város dicséretes ötösre vizsgázott rendezésből.

2020.11.28 23:42:30

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. A legjobb azonban az lenne, ha hamarosan már nem kellene plusz egészségügyi személyzetet, illetve logisztikusokat fogadni a kosárlabdacsapatok mellé, mert jelenleg nekik körülbelül ugyanannyi beleszólásuk van a keretek összetételébe, mint az edzőknek.